בקיעים בשדרת ההנהלה, של העיתון החרדי הוותיק ‘המודיע’

מנכ”ל העיתון הודח מהוועד הפועל של אגודת ישראל • רשם העמותות דורש להעבירו מתפקיד מנכ”ל העיתון • הוצאת העיתון וצוות העובדים, לא ייפגעו

קנופף עם נתניהו בועידת המודיע | צילום: משה גולדשטיין,יח"צ

זעזועים בשדרת ההנהלה בעיתון ‘המודיע’ – ביטאון ‘אגודת ישראל’: מנכ”ל העיתון אלעזר קנופף הודח מחברותו ב’ועד הפועל של אגודת ישראל’, בשל דו”ח מרשם העמותות נגד ניהול העיתון שבבעלותו, כך עולה מפרסום ב’ככר השבת’.

לטענת הכתב, איציק אוחנה, על פי הדו”ח של רשם העמותות, הניהול בעיתון לא היה תקין, כספים עברו למקום לא נכון, מניות הוסטו ללא היתר וחתימות זויפו. בעקבות הדו”ח, רשם העמותות הורה להדיח את המנכ”ל אלעזר קנופף, זאת לאחר שבמערכת העיתון נכנסו לתהליך הבראה, מספר פעמים, ללא הועיל.

250/200

גורם המעורה בפרטים אמר ל’כיכר השבת’ כי: “יהיו חילופי גברא מתוכננים בעיתון ‘המודיע’ בצורה שלא תפגע בהוצאה לאור של העיתון ולא בצוות העובדים”. לדבריו, “יתכן שיהיו שינויים בהנהלה”.

הגורם הוסיף ואמר כי הדבר “גורם לרגישויות במערכת העיתון, המבוססת הרבה מאוד על בכירים בחסידות גור, ייתכן שבכך תמה תקופת ניהולו של אלעזר קנופף”.

עיתון ‘המודיע’, הוא העיתון החרדי הוותיק ביותר בישראל ומוגדר כביטאון מפלגתי של ‘אגודת ישראל’. בעבר, נטען שניתן משקל יתר בעיתון לסיעה המרכזית באגודת ישראל, אולם בשנים האחרונות נראה, שכל חלקי אגודת ישראל מקבלים ביטוי בעיתון בצורה שווה.

בשנת 2014, נקלע עיתון ‘המודיע’ לקשיים כלכליים ונוצר חשש שהעיתון ייסגר. בעקבות מהלכים שקידם ליצמן, הוא נמכר למנכ”ל העיתון דאז אלעזר קנופף, בנו של ר’ חיים משה ז”ל – ממייסדי העיתון ועורכו הראשי עשרות בשנים – שהיה עד כה, חבר בעמותת וועד הפועל של אגודת ישראל. שותפו לעיתון הוא מחותנו איש העסקים חיים שכטר. שני האישים משתייכים לחסידות גור, אך בין העובדים בעיתון, יש כיום כותבים ומנהלים שאינם משתייכים לחסידות.

‘ביזנעס’ פנה לקנופף, שאמר שאינו מתעסק בענייני לשון הרע ורכילות ומקווה שהמשבר יעבור בלי לפגוע באיש. מסביבת ליצמן הנחשב לפטרון העיתון, טרם התקבלה תגובה, נפרסמה כשתתקבל.

830/125

כתיבת תגובה