בקרוב: המנה הקטנה ביותר בהגרלות תכנית 'דירה בהנחה'

משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מודיעים כי ההרשמה להגרלה השלישית של דירה בהנחה תיפתח ביום ראשון שאחרי חג הסוכות | ההגרלה תיסגר להרשמה עשרה ימים לאחר מכן | בהגרלה יוגרלו  כ-3,500 יח"ד ברחבי הארץ

זאב אלקין, גדעון סער, ינקי קוינט ואביעד פרידמן בפתיחת ההגרלות הראשונות של דירה בהנחה | צילום: סיון שחור, ענבה, לע"מ

תוכנית דירה בהנחה ממשיכה, ושבוע אחרי שמחת תורה ביום ראשון, כ"ח בתשרי ה-23/10, תיפתח ההרשמה להגרלה השלישית. ההגרלה תיסגר ב-3/11 ט' במרחשוון תשפ"ג.

חלק מהערים שישתתפו בהגרלה: ירושלים, לוד , באר שבע , אופקים, נוף הגליל, טבריה, סחנין , כפר קאסם ועוד. (רשימה סופית תתפרסם לקראת פתיחת ההגרלה).

250/200 סייד בר + קובייה

הזכאים להירשם הינם כל חסרי הדירה בעלי אישור זכאות בתוקף.

עד לסוף השנה יוגרלו כ-9,000 יח"ד בהגרלות נוספות.

עד כה זכו כ-17,000 משקי בית בהגרלות 'דירה בהנחה' שהתקיימו השנה.

כפי שהיה בהגרלה הקודמת, באפשרות הזכאים להירשם לשלוש ערים, ולכלל ההגרלות בערים אלו, כמו כן נדגיש כי אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה וההרשמה תהיה פתוחה לציבור הזכאים במשך שמונה ימים.

במשרד השיכון ביקשו להדגיש כי האפשרות להנפיק אישור זכאות תהיה פתוחה עד ליום ה-25/10, לאחר מכן לא יהיה ניתן להנפיק אישורים עד לסגירת ההרשמה להגרלה.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: ״עם כניסתי לתפקיד, במקביל לצעדים להרחבה דרמטית של מספר השיווקים ל-100,000 בשנה, היה ברור לנו שחייבים להחזיר תוכניות דיור בהנחה לזוגות הצעירים שיתנו להם אפשרות כבר עכשיו, למרות עליית מחירי הדיור, לקנות דירה בהנחה של מאות אלפי שקלים על חשבון המדינה. לכן, לאחר הפסקה של שנתיים, חזרו ההגרלות של משרד השיכון, ובמהלך השנה הזאת 30,000 משפחות יקבלו יכולת לקנות דירה בהנחה משמעותית על חשבון המדינה. בשנה הבאה בעקבות התוכניות שהותנעו בחודשים האחרונים משרד השיכון יצליח לייצר עוד 45,000 דירות בהנחה וכך בשנים 22-23 75,000 זוגות צעירים מתוך סך 120,000 זכאיי משרד השיכון יקבלו את היכולת לקנות דירה בהנחה.״

Inner article

מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט: "תוכנית דירה בהנחה הפכה לסיפור הצלחה שמשנה את חייהם של מאות אלפי ישראלים, שהצליחו להגשים בזכותה את החלום לדירה. אנחנו מרחיבים את התוכנית בעוד כ-9,000 דירות עד סוף השנה. במקביל פועלת הרשות להגדלת היצע הדיור והשנה כבר שיווקנו למעלה 62,000 יחידות דיור. השבוע יסגרו מכרזים לכ-10,000 יחידות דיור".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן:  "לקראת השנה החדשה העומדת בפתחה, כ-3,500 משקי בית נוספים יזכו לרכוש דירה בהנחה משמעותית, ולהתחיל את תשפ"ג ברגל ימין. ההגרלה השלישית תיפתח מיד לאחר סוכות היא המשך ישיר לכלל הצעדים והמהלכים שמקדם המשרד בתקופה האחרונה בדרך לשבירת שיאים בהתחלות הבנייה ובמספר השיווקים שנה שניה ברצף.  אנחנו עובדים מסביב לשעון במטרה לתת מענה לביקושים ואני מבקש מכל האזרחים העומדים בכללי הזכאות, אנא אל תחכו לרגע האחרון, הקדימו והנפיקו את אישורי הזכאות על מנת שתוכלו להירשם בזמן להגרלה".

נציין כי על מנת להירשם להגרלות יש להנפיק אישור זכאות. ניתן להנפיק את האישור באופן מקוון דרך אתר התכנית, מי שלא יכול להירשם באופן מקוון יכול להירשם מרחוק רישום דיגיטאלי באמצעות טפסים מקוונים באתרי החברות או דרך מוקדי השירות; אלונים *2850, מילגם *6078 , עמידר *6266

עלות הנפקת אישור הזכאות לתוכניות של "דירה בהנחה" – 240 ₪. הליך ההנפקה אורך עד 10 ימים במקרים בהם הועברו כלל האישורים הרלוונטיים, במקרים מסוימים יתכנו עיכובים.

אישור הזכאות תקף לשנה, במידה ואישור הזכאות בתוקף אין צורך להנפיק שוב.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה