בקרוב ייראו אברכים נוסעים לכולל על קורקינט?

הקורקינטים החשמליים להשכרה עושים עליה לירושלים ויתחילו היום בפיילוט ייחודי בקרית עתירות מדע בהר חוצבים • הפרויקט מיועד לבדוק אם הכלים מתאימים לטופוגרפיה הירושלמית ההררית על מנת לנסות לצמצם את הנסיעות ברכבים פרטיים

קורקינטים חשמליים | צילום: ביזנעס

הקורקינטים הפזורים ברחובות תל אביב, עומדים לעלות על קו 480 המוביל ירושלימה. למי שאינו מכיר, ישנן בתל אביב שלוש חברות להשכרת קורקינטים חשמליים Bird, Lime  ו- Wind. הכלים שלהם פזורים בתחנות השכרה מוגדרות ברחבי העיר, אך לא רק. סמוך לתחנות הרכבת בעיר, עומדים מבוישים קורקינטים ללא דורש, אשר אינן ניתנים לנסיעה ללא הזמנה באפליקציה.

הסטודנטים הירושלמים קינאו באלו התל אביבים ולחצו על העירייה לביא את המיזם לעיר. מי שלקחה על עצמה את קידום הפרויקט, היא חברת המועצה ומשנה לראש העירייה, פלר חסן-נחום ('ירושלים תצליח'), שגם נמצאת בוועד המנהל של החברה לפיתוח ירושלים (הרל"י). לטענתה "כניסת הקורקינטים החשמליים תקל על הנגישות של עובדי ההייטק למקומות התעסוקה".

250/200 סייד בר + קובייה

הפרויקט צפוי להתחיל כפיילוט היום, באזור הר חוצבים התואם לאזורי ההי טק והמשרדים בתל אביב. מטרת הפיילוט על פי 'מיינט ירושלים', הוא לבחון האם הכלים מסוגלים לעמוד בטופוגרפיה הירושלמית, הכוללת עליות חדות, בשונה מתל אביב היושבת במישור.

"רק בשלב השני" אמרה חסן-נחום, "הקורקינטים ייכנסו לכל מרכז העיר. דבר זה  חשוב לפיתוח של ירושלים כעיר מודרנית ומודעת לצרכי התחבורה והתעסוקה  של האזרחים". ב'מיינט ירושלים' מציינים כי מי שינסה לנסוע עם הקורקינט מחוץ להר חוצבים, ייחסם על ידי מערכת ה-GPS שמותקנת בקורקינט והמכשיר פשוט יפסיק לעבוד. לאחר מספר שבועות תתכנס ישיבה מיוחדת שתבדוק את תוצאות הפיילוט.

בשלב הראשון, תפעיל כל חברה 20 כלים והתעריף יהיה אחיד: חמישה שקלים לפתיחת נסיעה וחצי שקל לכל דקת נסיעה. מטרת קידום הפרויקט, הוא צמצום השימוש ברכבים פרטיים ומניעת פקקים וזיהום אוויר. חשוב להדגיש כי השימוש בשירות יהיה אסור לקטינים.

870/135 ליינר ארטקל

עוד נמסר כי החברות יתפעלו במהלך הפרויקט צוותים מקצועיים, שיסייעו למשתמשים להכיר את השירות ובמקביל יסיירו בעיר ויאזנו מחדש את צי הכלים לאזורי הביקוש. תפקיד נוסף שיישאו המסיירים: זיהוי וטיפול בבעיות או הפרעות לסדר הציבורי הקשורות לפרויקט.

במסגרת הכנת הכתבה שלחנו לעירייה שאלה חשובה ללקוחות פוטנציאליים חרדים, שכידוע, אינם משתמשים בטלפונים חכמים. "האם בכוונת העירייה לבקש מהמפעילות שנבחרו להפעיל קורקינטים כאלה, אפשרות הזמנה באמצעות מערכות IVR ייעודיות, שיאפשרו הזמנה בטלפון קווי (שיחה קולית למוקד ממוחשב, המחייב באשראי ומשדר אל מערכות ההשכרה, בהמרה של ההזמנה כאילו בוצעה מטלפון חכם)?

בנוסף שאלנו, האם יש צפי להצבת הקורקינטים גם באזורים החרדיים הצפופים, כמו בשכונת גאולה – רחוב מלכי ישראל – וכדומה להקל על עומסי התנועה באזור והורדת הצפיפות בכבישים.

עד לרגע זה לא התקבלה תשובת עיריית ירושלים. נפרסמה לכשתגיע.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "בקרוב ייראו אברכים נוסעים לכולל על קורקינט?"

  1. מפחיד לדמיין את רחוב מלכי ישראל עם עשרות קורקינטים חשמליים

כתיבת תגובה