בקרוב: תתרגלו לשלם פחות על המושט שלכם

המס על החמאה המיובאת הופחת ואליו הצטרף גם המכס על הדגים הקפואים המיובאים •הפחתת המס תביא להוזלה של עשרות מיליוני שקלים למשקי הבית במחירי הדגים כבר בשנת 2020 • ומגדלי הדגים לא נשארו לבד: משרדי האוצר והחקלאות הודיעו על תמיכה נוספת במגדלי הדגים בכ-50 מלש”ח מ-2022 עד 2026

חנות דגים, שוק מחנה יהודה | צילום: נתי שוחט. פלאש 90

המכס על הדגים הקפואים יופחת: מחירי הדגים בישראל כיום גבוהים בכ-25% בהשוואה לנהוג במדינות ה-OECD ועל כן הוחלט על מהלך להוזלתם. שר האוצר, ישראל כ”ץ, חתם בשבוע שעבר (ד’), על צו המפחית את המכסים על הדגים הקפואים. הצעד נועד לקידום התחרות ולהקלה על יוקר המחיה לאזרחי מדינת ישראל. הפחתת המס תביא להוזלה של עשרות מיליוני שקלים למשקי הבית במחירי הדגים כבר בשנת 2020.

כך, צפוי המכס על פילה אמנון קפוא לרדת מ-7.5 ₪ לקילוגרם ל-1.8 ₪ בשתי פעימות עד שנת 2022. כמו כן, עד לשנת 2021, ירדו בהדרגה המכסים על פילה קרפיון ובורי מ-5.5 ₪ לק”ג ל-1 ₪ לק”ג. לצד פתיחת המכסים, סיכמו משרדי האוצר והחקלאות על תמיכה נוספת במגדלי הדגים בכ-50 מלש”ח סה”כ שיפרסו בין השנים 2022 ל-2026.

שר האוצר, ישראל כ”ץ: “בהמשך למדיניות התחרות אותה אני מוביל, הכוללת את החלטתי שלא לבטל את הפחתת המכס על יבוא החמאה מחו”ל, אני שמח לבשר שחתמתי היום על צו המפחית את המכס על יבוא דגים. מהלך זה יוביל באופן מיידי להוזלה משמעותית במחירי הדגים למשקי הבית. אמשיך לפעול להורדת יוקר המחיה למען אזרחי המדינה ולהוביל כלכלה תחרותית המאפשרת צמיחה״.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה