ברמת בית שמש ד' מקדימים רפואה למכה

לאור טענות על עיכובים במתן אישור אכלוס בשכונות שכנות, מתארגנים רוכשי דירות ברמה ד' לפתור את הבעיות טרם מועד האכלוס הצפוי • לדברי הנציגים, לא החלה בניית מבני ציבור, אין תכנון תחבורה ציבורית מסודר וצפויה בעיית תקשורת

הבניינים יאוכלסו בזמן? | צילום: 'נציגות הרוכשים'

בחודש סיוון הקרוב עומדת שכונת רמת בית שמש ד' להתאכלס. זהו התאריך הרשמי בו אמורים להימסר לידיהם מפתחות הדירות אותם רכשו בתוכנית 'מחיר למשתכן'. מדובר בקבוצה ראשונה של למעלה משלוש מאות דירות של הקבלן 'חזון את גלילי' ומספר שבועות לאחר מכן יחברו אליהם גם רוכשי הדירות של הקבלן 'מוטי קניג'. אלו גם אלו, יהוו את בסיס ההתיישבות הראשונית בשכונת רמת בית שמש ד'.

אלא שאם חודש סיוון נראה לכם כעת רחוק ויופיע בלוח השנה רק בעוד שבעה חודשים, כלפי הדיירים המצפים בקוצר רוח לאכלוס מדובר בשעון החול ההולך ואוזל. ממסמך שהגיע לידי 'ביזנעס' עולה כי האכלוס בסיוון כלל לא מובטח.

את המסמך כתבו קבוצה של כמה אנשים שהתכנסו תחת השם 'נציגות הרוכשים'. המנסים, לדבריהם, להתארגן ולפעול למען אכלוס השכונה בזמן ומציאת פתרונות לכלל הבעיות שצצות ועולות בשטח, יחד עם משאיות ההובלות והדיירים החדשים.

"בעירייה נשמעות דעות אופטימיות לגבי זמן האכלוס. אולם למרות שבעבודות תשתית מסוימות עומדת העירייה בקצב הזמן הסביר, ומשקיעה מאמצים וכוחות בכדי לזרז את סיום עבודות הפיתוח במועדן, הרי שישנן נקודות שעל פי מדיניות העירייה הנוכחית, לכאורה תעכבנה את האכלוס, ולמרות זאת לא עושה העירייה בנידון דבר". כותבים בקבוצת נציגות הרוכשים.

לטענתם, בשנים עברו, היה על כל קבלן לעבור מאבק לא קל מול העירייה בכדי לחלץ את 'טופס 4' המיוחל. העירייה הייתה מנפיקה תירוצים שונים ומשונים או סיבות מוצדקות שלא באשמתם, במקום להנפיק טופס 4. "למה מחכים לרגע שאחרי האחרון כדי להפעיל את הלחץ על המשרדים הממשלתיים השונים?" שואלים בנציגות הרוכשים. "גם אם הסיבות באמת מוצדקות, ובאמת שלא באשמתם, היכן הייתה העירייה בזמן? ומדוע כל התהליך צריך להיעשות על גבם של הרוכשים, שכבר שילמו על דירותיהם במיטב כספם, נאנקו תחת עול תשלומי המשכנתא והשכירות גם יחד, ועכשיו ממתינים לעירייה שתסיים את ענייניה?".

בעקבות כך ומתוך דאגה ציבורית "הוקם על ידי רוכשי הדירות נציגות רשמית שתעמוד מול העירייה, תביע את עמדתם, תזרז את מבוקשם, ולנסות לקדם ככל שניתן את תאריך האכלוס המובטח".

לדבריהם, "בפגישתם הראשונית עם העירייה העלו חברי הנציגות את הנקודות כדלהלן: ראשית, העירייה הכריזה כי בעקבות טעויות העבר, לא יימסרו מפתחות לרוכשים כל עוד לא יוקמו בשכונה שירותים קהילתיים בסיסיים (כדוגמת טיפת חלב וכדו'). בפועל, מסיור ברחבי השכונה ניתן לראות כי עדין לא התחילו לבנות אף מבנה ציבורי אחד! זהו נתון מדאיג מאד.

"בנוסף ביקשו חברי הנציגות להתחיל לפעול כבר מעתה, עבור שירותי התחבורה הציבורית לשכונה. אין סיבה שרק לאחר שהתושבים יתחילו להרגיש על בשרם את קושי ההליכה מהשכונה עד לתחנת האוטובוס הקרובה (לפחות 10 דקות ברגל), יתחילו לפעול בעירייה ולפנות למשרד התחבורה. מדוע שלא יתחילו כבר מעכשיו לשבת מול כלל הגורמים הרלוונטיים, הן אגף התחבורה בעירייה, והן משרד התחבורה, ולהתחיל לתכנן מסלולים ופתרונות מעשיים, כבר ליום הראשון שאחר קבלת טופס 4.

"נקודה נוספת שיש לתת עליה את הדעת היא הקליטה הסלולרית. זוהי בעיה קשה שנכון להיום גם ברמה ג'1 הסמוכה, המצב קטסטרופלי. גם בנושא אין כל סיבה זה להמתין ליום שאחרי, ולא לטפל בבעיה זו בזמן".

בנציגות הרוכשים אומרים כי העירייה נענית לפניותיהם ומעודדת את ההתארגנות, ובימים הקרובים הם צפויים להיפגש שוב, עם הגורמים הרלוונטיים באגף תכנון ובניה של העירייה, בתקווה להביא "עזר לאלפי משלחיהם – רוכשי הדירות ברמה ד', אשר תוך שנתיים אמורה למנות למעלה מ-5,000 תושבים".

אין ספק כי בראש מעייניהם של הרוכשים עומד דבר אחד: הרצון להיכנס לדירות במועד שנקבע, ועל העירייה לפעול עבור זאת בכל המישורים וליידע את הציבור בכל התקדמות. ב'נציגות הרוכשים' קוראים לרוכשים נוספים המעוניינים להעביר לנציגים נושאים ותהיות נוספות, לשלוח אותם לדוא"ל [email protected] על מנת להעלותם לדיון מול העירייה.

יש לציין, כי אין מדובר בהתארגנות רשמית עם סמכות ייצוגית, אולם סביר שאם הטענות העולות מדברי הנציגים, על קושי חמור בשכונות הסמוכות שכבר אוכלסו, הן בנוגע לדרישות טרום האכלוס, הן בנוגע לתחבורה וכן בנוגע לקליטה הסלולארית נכונות, על העירייה לטפל ולקדם את הנושאים, קודם לשעת השי"ן. נכון יהיה לעירייה לפעול מול אנשים שמאורגנים ומובילים קבוצה, על מנת לדעת מה מציק לתושבים ולפתור את הבעיות בזמן.

את תגובת העירייה לא הצלחנו להשיג עד כה. נפרסמה מיד כשתתקבל.

כתיבת תגובה