ברקת: "אלחם מלחמת חורמה במי שמייקר מחירים כי הוא יכול"

אני נחוש יחד עם משרד הכלכלה לבצע שינוי גדול, גם אם זה קצת יכאב – חייבים להביא את מחיר מוצרי הצריכה למחיר שבו מעמד הביניים והמוחלשים יוכלו להתמודד עם יוקר המחיה – אמר שר הכלכלה ניר ברקת | השר ברקת הוסיף והצהיר כי יעשה זאת גם אם ייאלץ לעשות "צעדים שהם יותר קיצוניים כדי להגיע למטרה"

ניר ברקת ולני סאקסטיין יו"ר כרמית במפעל השוקולד החדש בציפורית - נוף הגליל | צילום: נאו מדיה NEO media

"שנים ארוכות התרגלנו שאנשים, מפעלים, יבואנים, מעלים מחירים – כי הם יכולים", אמר שר הכלכלה והתעשייה, ניר ברקת, "ואני מתכוון להלחם מלחמת חורמה ולשנות את התרבות הזו, לפתוח את דלתות המדינה לתחרות, לאפשר לאנשים לרכוש בזול בחו"ל ולהביא מוצרים לכאן, לעודד את התעשייה המקומית, כמו שעושים באירופה על פי הצורך – כי מה שטוב לאירופה, טוב לישראל. וזה אומר לעודד תמיכה ישירה בחקלאות ובמפעלים רלוונטים, לאפשר ולפתוח את התחרות".

עוד אמר ברקת, "אני נחוש יחד עם משרד הכלכלה לעשות שינוי גדול, גם אם זה קצת יכאב, המטרה היא אחת – להוריד את יוקר המחייה, את מחירי מוצרי הצריכה, למחיר שבו מעמד הביניים והמעמד החלש יוכלו להתמודד עם האתגר הגדול. לשם כך נבחרנו, אתם תראו אותנו שם, גם אם המשמעות לעשות צעדים שהם יותר קיצוניים כדי להגיע למטרה" את הדברים אמר ברקת בחנוכת מפעל כרמית החדש בצפון, לאחר יובל להיווסדו. חנוכת המפעל נערכה במסגרת אירוע שנכחו בו בין היתר: שר הכלכלה והתעשייה, ניר ברקת, ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט ונשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר .

המפעל ממוקם באזור התעשיה ציפורית בנוף הגליל, והוא משתרע על פני שטח של כ-14 אלף מ"ר. כושר הייצור עומד על 10,000 טון שוקולד בשנה והוא מספק שוקולד לתעשייה המקומית ואף מייצא לחו"ל. עלות הקמת המפעל מוערכת בכ- 130 מיליון שקל.

לדברי נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים ד"ר רון תומר, "הציונות האמיתית היא מה שאתם עושים פה. הצלחתם להקים מפעל לתפארת, שמעסיק מאות עובדים, ואני מבטיח שנעזור להביא לפריפריה עוד הרבה חברות תעשייתיות, כי זו הדרך להוביל את המשק הישראלי לצמיחה".

תומר הוסיף כי החברה היא גם דוגמה ל-"איך יוצרים תחרות מבית. לני, מייסד כרמית, הפך חזון למציאות, ויצר מותג מנצח שמהווה תחרות אמיתית ובריאה שמעודדת צמיחה. לכן אנחנו צריכים עוד יזמים כמו לני, ומדינת ישראל ביחד עם השלטון המקומי, צריכה לעודד את היזמים הללו ולעזור להם להתפתח על ידי הגדלת היקף ההשקעה הממשלתית בתעשייה. התעשייה הישראלית היא מנוע הצמיחה של הכלכלה הישראלית ולכן המדינה צריכה להשקיע במאיצי צמיחה שיקלו על עשיית העסקים והתעשייה בישראל כגון הגדלת היקף ההשקעות הממשלתיות התעשייה, הגדלת התקציב למחקר ופיתוח, הגדלת היקף הסיוע ליזמים וכדומה".

במפעל, שהינו השני בגודלו בישראל, מועסקים כיום כ- 280 עובדים, ומזה כ-40 שנים לא נבנה בישראל מפעל שוקולד בסדר גודל כזה, אשר מספק שוקולד לתעשייה הישראלית ולצרכן הפרטי בקמעונאות.

כרמית, המציינת השנה 50 שנה להיווסדה, החלה את דרכה בחנות קטנה בנמל התעופה בן גוריון – אותה הקים בשנת 1973 לני סאקסטיין [היו"ר הנוכחי] אשר עלה מדרום אפריקה עם מעט אמצעים אבל עם חזון גדול שהתממש במהלך יובל השנים שחלפו.

מוטי כהן, מנכ"ל חברת כרמית: "אנחנו שמחים להשיק את המפעל החדש, המהווה אבן דרך משמעותית בפעילות החברה בתחום השוקולד והמוצרים הנלווים לו בישראל. אנו שואפים להרחיב באופן משמעותי את ייצור השוקולד במפעל ולהיות אחד מהספקים המובילים לרשתות הקמעונאיות ולצרכנים בישראל. אנו שמים דגש מרכזי על איכות התוצרת, וכמובן רואים חשיבות רבה בכך שהמפעל יתרום להגברת התעסוקה באזור הצפון. המפעל עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר, הן ברמת האבזור והן ברמת חומרי הגלם".

ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט: "פתיחת כרמית היא יום חג לנוף הגליל שהופכת באופן רשמי לעיר הכי מתוקה בישראל! מעבר לארומת השוקולד, המפעל מספק פרנסה לכ-300 משפחות, מרביתן תושבי נוף הגליל ומהווה עוגן כלכלי חשוב בעיר המתחדשת. אני מברך על ההחלטה לעבור מהמרכז לנוף הגליל – עיר השוקולד של ישראל".

תגובה אחת ל: "ברקת: "אלחם מלחמת חורמה במי שמייקר מחירים כי הוא יכול""

  1. תעשה משהו במקום להיות נחוש כל כל

כתיבת תגובה