בשורה לאברכים: הכספים מ’קרית ספר’ בדרך אליכם

שלב השבת הכספים לרוכשי הדירות בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד חברת ‘קרית ספר’ ועו”ד גן צבי – החל היום ● מדובר באלפי שקלים שנגבו כדמי טיפול על העברת זכויות, נטילת משכנתא ועוד ● גם מי שמכר את הנכס בינתיים יכול לבקש להשיב את כספו

מצוקה. מודיעין עילית | צילום: יעקב נחומי, פלאש 90 מודיעין עילית. אילוסטרציה, אין למבנים הנראים בכתבה כל קשר לנאמר בה. צילום: יעקב נחומי פלאש90

היום החל שלב השבת הכספים בתביעה הייצוגית שהוגשה ע”י עו”ד יעקב אלחרר לפני 8 שנים נגד חברת קרית ספר ועורכי הדין גן צבי.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

בימים אלו פורסם בעיתונות מסמך הנחיות כיצד לקבל החזר כספי עבור אלו ששילמו דמי טיפול בעת העברת זכויות או כאשר נטלו משכנתא וכד’.

על פי המידע שנמסר, מדובר באלפי שקלים בממוצע לדייר, כך שמדובר בבשורה לאברכים. הנחיות נוספות ניתן לקבל באתר שמרכז את הטיפול כאן.

בהודעה שפרסם עו”ד יעקב אלחרר, נציג התובעים נאמר, “כזכור, בתביעה ייצוגית שנוהלה בבית המשפט המחוזי בירושלים (ת.צ. 3225-01-11 ארלבוים נ’ קרית ספר (דיור מודיעין) בע”מ ואח’), פסק בית המשפט ביום 20.9.15 כי יש להשיב לציבור גבייה עודפת שגבו חברת קרית ספר ו/או עו”ד גן צבי  ו/או חברת א. גן צבי (להלן: “הנתבעים”).

מכתב בית הדין במודיעין עילית המתיר לרוכשים לפנות לערכאות

“הגבייה העודפת נעשתה עבור שלושה מרכיבי שירות: א. העברת זכויות בפרויקט קרית ספר (דיור מודיעין) בע”מ. ב. מתן התחייבות לרישום משכנתא. ג. קבלת אישור “זכויות.

“בפסק הדין הנ”ל נקבע כי הנתבעים גבו סכומים העולים על הסכומים המותרים לגביה לפי צו הפיקוח, וכי על הנתבעים להשיב את סכומי היתר שגבו בין התאריכים ט’ טבת תשס”ד (03.01.2004) לבין ז’ אלול תשע”ג (13.08.2013) – (להלן: “התקופה הקובעת”) עבור השירותים הבאים:

“העברת זכויות: כל מי שמכר או רכש דירה ושילם דמי טיפול עבור העברת הזכויות בפרויקט קרית ספר (דיור מודיעין) בע”מ.

“אישור זכויות: כל מי שהונפק עבורו אישור זכויות ושילם עבורו בתקופה הקובעת.

“התחייבות לרישום משכנתא: כל מי שנטל משכנתא ושילם עבור ההתחייבות בתקופה הקובעת.

“המחירים אשר היו מותרים לגביה לפי צו הפיקוח הינם כמפורט בטבלה המצורפת לטופס הנמצא בקישור לעיל.

“בימים אלו (14/08/2018) החל שלב ביצוע השבת הכספים לציבור.

“לתשומת לבכם: גם אם מכרתם או רכשתם דירה קודם שנת 2004, אך בפועל שילמתם לנתבעים לאחר 03/01/2004 – אתם זכאים להשבה! כמו”כ, גם אם שילמתם תשלומים עודפים לאחר 13/08/2013 מעבר לסכומים הנקובים בטבלה שפורסמה, הנכם זכאים לקבל החזר, אך במקרה כזה ההחזר לא יבוצע במסגרת פסק הדין או באמצעות הממונה לביצוע פסק הדין – אלא בפנייה ישירה לנתבעים.

“לאור האמור, חשוב לבדוק מהו המועד המדויק שבו שילמתם לנתבעים תשלום עודף כאמור. שימו לב, כי המועד האחרון (בשלב זה) להגשת פניה לממונה הינו: י”ב חשון תשע”ט”.

יצוין כי, הרוכשים קיבלו היתר מבית הדין של מודיעין עילית – לאחר שהנתבעים לא שעו לפניותיהם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה