בשורה לגליל: אושר סופסוף מתווה פיצוי לעסקי תיירות

אושר מתווה פיצויים לענף התיירות לרשויות סמוכות לחימה | במתווה כלולים יישובים באזור הגליל העליון שיפוצו על חודשים ינואר עד אפריל וכן יישובי מערב לכיש ומערב הנגב שיפוצו על ירידה בהכנסותיהם שחלה בחודשים ינואר עד פברואר | במסגרת המתווה ינתנו מענקי סיוע במסלול הוצאות מזכות לכיסוי ההוצאות הקבועות

מלונות | מקור: הודעת משרד התיירות

הממשלה אישרה אתמול (ד') את הצעתו של שר האוצר בדבר מענקי סיוע לעסקי תיירות ברשויות סמוכות לחימה.

המתווה נועד לסייע לעסקי התיירות ביישובים באזור הגליל העליון לחודשים ינואר עד אפריל ויישובי מערב לכיש ומערב הנגב בחודשים ינואר עד פברואר, שמחזור הכנסותיהם נפגע בעקבות המלחמה בתקופה האמורה במטרה לשמור על רציפות פעילותם של עסקים אלו ככל הניתן בעת הזאת.

במסגרת המתווה ינתנו מענקי סיוע במסלול הוצאות מזכות לשם כיסוי ההוצאות הקבועות של העסק בדומה למתווה הכלל ארצי שהיה בחודשים אוקטובר-דצמבר 2023.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: "משרד האוצר ממשיך במדיניות המרחיבה עליה הנחיתי עם תחילת המלחמה. עסקי התיירות בגליל העליון חווים אתגרים משמעותיים ברקע התמשכות הלחימה בצפון הארץ ומענקי הסיוע יאפשרו להם לצלוח את התקופה הזו. המדיניות המרחיבה עליה הכרזתי תימשך והכלכלה בהיותה קו הביצורים השני של אזרחי ישראל תמשיך לתמוך את מאמצי המלחמה ולהוות סלע איתן עבור אזרחי ישראל.

מנכ"ל משרד האוצר, שלומי הייזלר: "אנחנו ממשיכים את מתווה הפיצויים לעסקי התיירות ביישובי הגליל העליון, מערב לכיש ומערב הנגב, מתוך הבנה ברורה שיש לסייע לעסקי התיירות באזורים אלה על מנת לעבור את התקופה המורכבת הזו עקב המצב הביטחוני. אני מבקש להודות לעובדות ועובדי משרד האוצר ורשות המסים על עבודתם המקצועית והמאומצת על מנת לאשר את המתווה".

נציין כי המתווה החדש כולל לראשונה את חצור הגלילית, צפת וראש פינה. מדובר בתוצאה של פעילות מאומצת של ראשי מועצות חצור הגלילית, ראש פינה ועיריית צפת מול משרד האוצר ומשרד הפנים, על מנת לכלול את ערי הגליל בתוך מתווה הפיצויים.

ראש המועצה המקומית חצור הגלילית מיכאל קבסה ציין: "זו בשורה נפלאה וחשובה מאוד לחצור הגלילית ואני מודה על כך לשרים ולשותפנו לתהליך. אך יחד עם זאת, חשוב לזכור כי יש עוד עסקים רבים שאינם מוגדרים כעסקי תיירות ונפגעו מהמציאות הזו. חייבים להבין כי כל העסקים בחצור ובגליל נפגעו וצריכים לקבל סיוע על בסיס ירידה בהכנסות״.

כתיבת תגובה