בשורה לנרשמים: תוארך בשבוע הגרלת 'דירה בהנחה'

בהמשך לאישור מועצת מקרקעי ישראל כי זוגות מאורסים יוכלו להירשם להגרלות "דירה בהנחה" – ההגרלה תפתח כמתוכנן, ביום ראשון ה-16.4.23, כ"ה בניסן, אך תוארך בשבוע ותיסגר רק ביום ראשון ה-7.5.23, ט"ז באייר | אישורי זכאות ניתן להנפיק רק עד יום שני ה-20.4.23, כ"ט בניסן

שר השיכון יצחק גולדקנופף ומנכ''ל משרדו יהודה מורגנשטרן, לצד מנכ''ל רמ''י ינקי קוינט בפתיחת סבב ההגרלה הרביעי של דירה בהנחה | צילום: אלעד זגמן, ענבה, לע''מ

ההרשמה להגרלות של "דירה בהנחה" תוארך בשבוע . ההגרלה תפתח כמתכונן, ביום ראשון ה-16.4.23, כ"ה בניסן, ותיסגר ביום ראשון ה-7.5.23, ט"ז באייר. ניתן יהיה להוציא אישורי זכאות עד יום שני ה-20.4.23, כ"ט בניסן. לאחר מכן לא יהיה ניתן להנפיק אישורי זכאות עד לסגירת ההרשמה להגרלה.

 הארכת מועד ההרשמה הינה בהמשך לאישור מועצת מקרקעי ישראל כי זוגות מאורסים יוכלו להירשם להגרלות "דירה בהנחה".

במסגרת ההחלטה שהתקבלה במועצת מקרקעי ישראל, זוגות העומדים להינשא יקבלו זכאות מותנית לחצי שנה, זאת בקבלת אסמכתא מהרבנות או לחלופין חתימה על מסמך מול עורך דין שבו הם מצהירים כי הם עומדים להינשא.

על זוגות אלו תהיה החובה לעדכן את משרד הבינוי והשיכון לאחר שינוי הסטטוס ל'נשואים'  במשרד הפנים, וזאת עד שלושה חודשים מיום הנישואים, ללא ביצוע העדכון, זכאותם תפוג.

בהגרלה הקרובה של 'דירה בהנחה' יוגרלו כ-9,000 יחידות דיור בהנחות ברחבי הארץ כגון: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ערד וכו' (רשימת הערים – מצורפת בסוף ההודעה).

הזכאים להירשם להגרלה זו הם כל חסרי הדירה בעלי אישור זכאות בתוקף, בהם גם זוגות העומדים להינשא אשר הציגו את המסמכים הנדרשים וקיבלו זכאות.

כפי שהיה בהגרלה הקודמת, באפשרות הזכאים להירשם לשלוש ערים, ולכלל ההגרלות בערים אלו. כמו כן , נדגיש כי אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה וההרשמה תהיה פתוחה לציבור הזכאים במשך כ-3 שבועות.

אישורי זכאות להרשמה ניתן להנפיק באופן מקוון וללא צורך בהגעה פיזית לסניפים. תהליך הנפקת אישור הזכאות מתבצע בסניפים הדיגיטליים של חברות ההרשמה: אלונים, מילגם ועמידר.

עלות הנפקת אישור הזכאות לתוכניות של "דירה בהנחה"- 240 ₪, הליך ההנפקה אורך עד 10 ימים, האישור תקף לשנה, ויש להאריכו בטרם פקיעת תוקפו.

רשימת הערים הצפויה (*הרשימה אינה סופית ויכולה להשתנות, לקראת פתיחת ההגרלה תתפרסם הרשימה המלאה):

אילת

אלעד

אשדוד

באר יעקב

חיפה

חריש

כפר קאסם

כרמיאל

נוף הגליל

נתיבות

ערד

פתח תקוה

צפת

קצרין

ראש העין

ראשון לציון

כתיבת תגובה