בשורה: רכבת הנגב תפעל גם בלילה

החל מסוף חודש מארס יופעל שירות רכבות לילה בין תחנות באר-שבע לתל-אביב וגם בכיוון ההפוך. מרכבת ישראל נמסר: “רכבת ישראל צומחת בקצב מהיר, ומתקדמת אל הדור הבא. לצד פיתוח קווים חדשים ופתיחת תחנות נוסעים חדשות, אנו פועלים כל העת לשיפור השירות גם בקווים קיימים”.

הרכבת תפעל גם בלילה shutterstock

בשורה טובה לתושבי הדרום: אם יש לכם טיסה ב-2 בלילה, בא לכם לחזור הביתה מאוחר מחתונה במרכז הארץ או לחזור מאוחר ממוצ”ש אצל המשפחה – עכשיו זה בהישג ידכם. רכבת ישראל הודיעה ביום שלישי השבוע כי היא תרחיב את השירות ב”רכבת הנגב” ותפעיל אותו 24 שעות ביממה, למעט שבתות.

החל מסוף חודש מארס – נכון לעכשיו לא נמסר תאריך מדויק – יופעל שירות רכבות לילה בין תחנות באר-שבע לתל-אביב וכמובן גם בכיוון ההפוך. הרכבות שתצאנה לדרכן מידי מבאר-שבע – וכאמור גם מידי שעה בכיוון ההפוך – תעצורנה בתחנות אופקים, נתיבות, שדרות, אשקלון, אשדוד, יבנה מערב, ראשון-לציון משה דיין ובת-ים יוספטל ומשם לתחנות תל-אביב.

jerusalem-box

כתוצאה מכך, יופעל השירות לדרום ולמרכז במשך 24 שעות ביממה. זאת, במקום שירות יומי בלבד, המופעל כיום בין השעות 6:00 בבוקר ל-24:00 בלילה.

תושבי הדרום יוכלו  מעתה להשתמש בשירות כדי להגיע סביב השעון לשדה התעופה בן גוריון, וכן לאזור הצפון – באמצעות החלפה לאחת מרכבות הלילה המופעלות בקו נהריה-נתב”ג. ההחלפה לבאים מכיוון דרום תתבצע בתחנת תל אביב סבידור מרכז. 

“רכבת הנגב” שנחנכה בספטמבר 2015, נחשבת לאחד הקווים המצליחים והצומחים של רכבת ישראל. נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, ממוצע הנסיעות היומי בו עמד על 420,650 נסיעות ביממה. כעת, עם הפעלת רכבות הלילה בקו, צפוי הקו להגדיל את נפח הנסיעות בו בעשרות אלפי נסיעות בחודש.  מאז מועד חניכת הקו נסעו בו קרוב ל-46 מיליון נוסעים.

מרכבת ישראל נמסר: “רכבת ישראל צומחת בקצב מהיר, ומתקדמת אל הדור הבא. לצד פיתוח קווים חדשים ופתיחת תחנות נוסעים חדשות, אנו פועלים כל העת לשיפור השירות גם בקווים קיימים. לאחר שנבחנה התפלגות הביקוש בקווי הדרום, החלטנו להרחיב את השירות לאזור כך שיפעל 24 שעות. אנו צופים שכמות הנסיעות ברכבות אלה תעמוד על עשרות אלפי נסיעות בחודש”.

side
inner

כתיבת תגובה