בשורה לנדל”ן החרדי: מעל 1,000 יח”ד בביתר עילית

מועצת התכנון העליונה במינהל האזרחי איו”ש אישרה בניית קרוב ל-2,000 יחידות דיור ברחבי ההתיישבות ומתוכן מעל 1,000 יחידות דיור בביתר עילית • דירות אלו שייבנו בגבעה A בביתר מצטרפות ל-560 יח”ד שאושרו לבנייה בגבעה B לפני מספר חודשים • כמו כן אושרו 300 יחידות לדיור מוגן

בונים את ביתר עילית | צילום: ארכיון ביזנעס

בשורה של ממש למגזר החרדי ולעיר ביתר עילית. בישיבת מועצת התכנון עליונה (מת”ע) במינהל האזרחי איו”ש שהתקיימה השבוע, אושרה בנייתן של כ-1,936 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון. מתוכם, מעל אלף יחידות דיור חדשות בעיר ביתר עילית.

יחידות הדיור שאושרו, צפויות לקום בשולי גבעה א’. במסגרת התוכנית אושרו גם שטחים לבנייה כוללת של שטחי מסחר, שטחים חומים למוסדות ציבור ושאר הצרכים המאפיינים דיור מרוכז.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

לפני החגים השלימה מועצת התכנון העליונה את אישורם של 560 יחידות דיור בעיר. אז נאבק ראש העיר כדי להביא לאישור יחידות הדיור, כשהוא מתמודד עם שורה של קשיים בדרך לאישורן. היחידות המיועדות שאושרו בסבב הקודם, עתידות לקום בגבעה ב’ באזור שכונת התמר והן אמורות להוות חלק מפתרון כולל למצוקת הדיור בעיר. בסך הכולל אושרו מעל 1,300 יחידות דיור בתקופה האחרונה, בנוסף לשלוש מאות יחידות הדיור המוגן שבנייתן אושרה גם כן.

בעקבות ההחלטה הרוחות סוערות משמאל ומימין. מועצת יש”ע מברכים, בשלום עכשיו כועסים ובלשכת ראש העיר ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, שפעל בשיתוף עם מחוז ירושלים במשרד הבינוי והשיכון שמחים.

ראש העיר, שבירך על החלטת מועצת התכנון, ביקש להודות גם לנציגי הציבור החרדיים, שהיו שותפים בקידום המהלך. “אני מברך את ראש הממשלה בנימין נתניהו על היוזמה החשובה ועל כך שלמרות שאלו ימים לא קלים במציאות הפוליטית – הוא ממשיך לפעול לטובת הציבור החרדי בביתר עילית.

870/135 ליינר ארטקל 2

“אני מברך גם כן את כל נציגי הציבור החרדיים, שפעלו רבות לטובת העניין ובפרט תודתי נתונה לשר הפנים, הרב אריה דרעי ולסגן שר החינוך, הרב מאיר פרוש, על המאמצים הרבים שהשקיעו להבאת הבשורה לעיר. תנופת הבנייה בעיר תימשך במלוא העוצמה”.

מועצת יש”ע בתגובה לערוץ 7: “הגיע הזמן שארגוני השמאל הקיצוניים, יקבלו את העובדה שגם ארה”ב הכריזה, שההתיישבות ביהודה שומרון ובקעת הירדן, אינה נוגדת את החוק הבינלאומי וכי החלת הריבונות הישראלית, היא קונצנזוס במדינת ישראל.

“לאחר 8 שנות הקפאת בנייה חסרות תקדים, הממשלה מאשרת בנייה באופן תדיר ואנו מחזקים את ידיהם של ראש הממשלה ושר הביטחון על העשייה המבורכת. אנו צריכים עוד ועוד בנייה על מנת לקדם את פריחתה ושגשוגה של ההתיישבות” לשון תגובת המועצה.

לעומת זאת בתנועת ‘שלום עכשיו’ זעמו כמובן על אישור התוכניות: “בממשלת המעבר עסקים כרגיל – ממשיכים בקידום מסיבי של בנייה מזיקה ומיותרת במקומות שישראל תצטרך לפנות, ללא מנדט מהציבור. נתניהו ממשיך לחבל בסיכוי לשלום וגורר את ישראל למציאות של אפרטהייד”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה