בשתי תוכניות גדולות: 12 אלף יח"ד חדשות יתווספו לאלעד?

שר הבינוי והשיכון הכריז בפגישת עבודה ראשונה עם ראש עיריית אלעד יהודה בוטבול: "12,000 יחידות דיור יתווספו באלעד״ | עד כמה מדובר בבשורה חדשה והאם יש היתכנות לסיפוח האדמות לאלעד? | במרכז שיחתם דנו השניים בקידום מרכזי התעסוקה באלעד שנועדו כדי לסייע בפתרונות עבור תושבי העיר ולהגדיל משמעותית את הכנסות, שצפויה לגדול בעוד אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות

בכירי משרד השיכון בפגישת עבודה באלעד | צילום: דוברות לשכת שר השיכון

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף קיים פגישת עבודה ראשונה עם ראש עיריית אלעד יהודה בוטבול בו דנו בפרויקטים החדשים והעתידיים ובתכניות להתפתחות הבנייה והתעסוקה בעיר לשנים הקרובות.

בפגישה השתתפו מנכ״ל משרד הבינוי והשיכון יהודה מורגנשטרן, רמ״ט השר מוטי בבצ׳יק, יו״ר דירה להשכיר חיים פרוימוביץ׳, נציגי משרד הבינוי והשיכון, נציגי רמ״י, הפרויקטור בנצי אזאצי, מנכ״ל עיריית אלעד שי נתן, גזבר העירייה נחום ברכר והיועמ״ש של אלעד ניסים לוי.

במרכז הדיון דנו בקידום מרכזי התעסוקה באלעד שנועדו כדי לסייע בפתרונות עבור תושבי העיר ולהגדיל משמעותית את הכנסות, שצפויה לגדול בעוד אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות.

במהלך הדיון הודיע שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף על שתי תוכניות גודלות נוספות המקודמות בימים אלה, בכוונה שיתווספו לפיתוח העיר בעוד כ- 12,000 יחידות דיור, זאת לצד שיווקים של מאות יחידות שפורסמו בשנה האחרונה שירחיבו באופן משמעותי את העיר אלעד.

מבדיקת ביזנעס עולה כי שיווקן של חלק נכבד מהדירות (כ-4,500 יח"ד) כבר פורסם בעבר, מתוכן רבות שבהליכי היתרי בנייה (כ-2,500 יח"ד) או לאחר היתר (כ-2,000 יח"ד) וחלקן תלוי בהחלטות ארציות, כמו למשל, סיפוח קרקעות מכפר סירקין לאלעד, אדמות סמוכות למזור וכדומה. לא ברור האם התכניות הללו תצלחנה, בפרט כשעיריית פתח תקווה לוטשת אף היא עיניים לאדמות סירקין.

שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף: ״משרד הבינוי והשיכון כאן כדי לסייע לעיר אלעד שרוצה וצריכה לגדול, הן בקידום בניית יחידות דיור רבות והן בקידום התעסוקה בעיר. אנחנו נפעל כדי לצלוח את החסמים ולהוציא בקרוב את היזומות לכדי ביצוע. בעיר אלעד לא נבנו דירות במשך שנים ארוכות. יחד עם ראש העיר הנכנס נקדם לפעול, לפתח ולהרחיב את העיר ובקרוב נקדם תוכניות בנייה של כ- 12,000 יחידות דיור שיגדילו את העיר״.

ראש עיריית אלעד יהודה בוטבול: ״מכניסתי לתפקיד אני פועל לקדם בנייה של אלפי יחידות דיור כדי להמשיך ולהרחיב את העיר. אני רוצה להודות לשר השיכון, למנכ״ל, לאנשי המקצוע ולצוות לשכתו של השר על ההתגייסות וקידום ישיבה מקצועית למען המטרה החשובה. נפעל יחד עם משרד השיכון להורדת כל החסמים״.

כתיבת תגובה