בתוך שבועות ספורים: מחירון המשומשות המפוקח החדש

מחירון ההמונים ייצא לדרך עם דואר ישראל שוק רכבי ‘יד שנייה’ יקבל חיזוק מרפורמת מירי רגב למחירי המחירון האמיתיים • משרד התחבורה ודואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום מחירון רכב משומש, חינמי שישקף את שוויו האמיתי של הרכב • מהפיכה בתחום הרכב

מגרש רכב יד שניה. אילוסטרציה | צילומסך: מתוך יוטיוב

צעד נוסף לקידום מחירון רכב משומש ייעודי וחינמי, עליו דיווחנו לפני כחודש וחצי בלבד. משרד התחבורה וחברת דואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום הרפורמה  בענף המכוניות המשומשות, שתאפשר לראשונה בישראל לקנות רכב משומש  במחיר ריאלי ובשוויו האמיתי.

על פי הרפורמה שמקדמת שרת התחבורה מירי רגב, יתבקשו המוכר והקונה במעמד מכירת הרכב והעברת הבעלות, בדואר או באינטרנט, לדווח על מחיר הרכב והנסועה (קילומטראז’) העדכנית של הרכב.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

“כל מי שקנה או מכר פעם רכב משומש, מכיר את ההתבלטות: מה בעצם המחיר האמיתי של הרכב? האם מחיר המחירון הוא המחיר הנכון? לציבור הישראלי מגיע מחירון מהימן המציג מחיר ריאלי של הרכב ושאינו מייצג את האינטרסים של חברות הביטוח אלא של האזרח”, אמרה השרה רגב.

בישראל מתבצעות מדי שנה למעלה מ-800 אלף עסקאות העברת בעלות על רכב משומש, ורכישת רכב היא ההוצאה השנייה בגובהה במשקי הבית בישראל, אחרי רכישת דירה. קבלת מידע מדויק, מעודכן ונגיש על מחירו הריאלי של הרכב, היא לפיכך יעד צרכני משמעותי, שיתרום לשוק רכב אמין, הוגן ומשתלם יותר לצרכן.

כיום, מחירי הרכב המשומש בישראל נקבעים באופן כמעט בלעדי על ידי מחירון אחד, שלא תמיד מייצג את המחירים המשולמים בפועל. כדי לשנות מצב זה מהיסוד, יזמה השרה רגב מהפך בשוק מחירוני הרכב: מאגר רכב חינמי, המבוסס על נתוני אמת מעודכנים ולא על חוות דעת של שמאי כזה או אחר. המידע ישמש גם את חברות הביטוח, ועשוי לתרום להוזלת הפרמיות המתומחרות כיום על סמך מחירון פרטי שאינו מייצג נאמנה את מחיר השוק.

Inner article

לצורך כך, משיק משרד התחבורה מהלך חדשני של איסוף נתוני העסקה, והקמת מאגר מידע ממוחשב המבוסס על נתונים המצטברים בזמן אמת. בשלב הראשון, יתבקשו המוכר והקונה לדווח על מחיר העיסקה והנסועה (קילומטראז’) של הרכב במעמד העברת הבעלות בדואר או באינטרנט. הנתונים יוזנו לאתר אינטרנט ייעודי וישולבו עם נתוני הרכב הקיימים באגף הטכנולוגיות של משרד התחבורה. האתר החדש, יציג את כל העסקאות שבוצעו לפי דגם, שנת ייצור, נסועה ומספר בעלים ובהתאם לכך יציג מחיר משוקלל לרכב המבוקש.

משרד התחבורה החל בהקמת המערכת שתחל לפעול בתוך מספר שבועות, ותושק לציבור לאחר מספר חודשים כאשר היקף הנתונים המצטבר יציג תמונה אמינה של מחירי השוק. לאור התוצאות והיקף ההיענות של הציבור, תישקל אפשרות לחקיקה שתחייב דיווח של מחיר המכירה של כל רכב בעת העברת הבעלות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

7 תגובות ל: "בתוך שבועות ספורים: מחירון המשומשות המפוקח החדש"

  1. מחירון לוי יצחק הוא פיקציה. המחירים בפועל נמוכים בעשרות אחוזים.

  2. כתבה מיוחדת שכל כולה האדרת שמה של השרה שתמכה בהיתנתקות?

  3. מה עם העסקאות של סוחרי הרכב שמצהירים על מכירה בסכום מופחת???הם ידרדרו את המחירון כלפי מטה[email protected]רוב סוחרי הרכב מעלימים כך הכנסות[email protected]הם ירוויחו ואנחנו נמכור משומשות בזול!!!

  4. למה רק נמכור בזול ? הכי חשוב שגם נקנה בזול והעיקר שבסוף וכולם ירויחו !

  5. ולמה לא להוריד את המחירים של המכוניות החדשות למה לשחות את הציבור עם מיסים כל כך גבוהים שר התחבורה הקודם אמר פעם תהיה רפורמה המחירים ירדו מאמינים לו שקרנים מוכנים למכור את אמא שלהם רק עבור כיסא

  6. כל הכבוד לשרה רגב שמה סוף לבעלי ענין

  7. תראו בפייסבוק מכוניות למכירה , מבקשים מחירים בשמיים , אותה מכונית בלוח יד 2 נמכרת בחצי מחיר ,,כל הסוחרים תקועים חודשים עם המכוניות ,,אז אנשים קונים מחברות ליסינג בחצי מחיר,ובתשלומים!

כתיבת תגובה