בתי קפה, בנקים ומייקרוסופט: WeWork מתרחבת

המיתוג מחדש של WeWork: משיקה בתי קפה הפתוחים לציבור ופונה לשוק הבנקאות הדיגיטלית • בכדי לנחות במתחם הממותג, תאלצו להמריא לרובע היוקרתי בניו יורק, אך לא ירחק היום והם יגיעו גם לשלוחה הישראלית • חללי עבודה, גרסת 2019

בית WeWork הרצליה | צילום: WeWork

שבועיים לאחר שהשלימה WeWork גיוס של שני מיליארד דולר מענקית התוכנה היפנית סופטבנק, הודיעה החברה על המוצר החדש אותו היא משיקה, כחלק מהתכנית הכוללת של התרחבות WeWorkעליה דיווחנו ב’ביזנעס’.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

בימים אלה משיקה החברה מתחמי עבודה משותפים שישמשו גם כבתי קפה ממותגים. כך, מנסים ב-WeWork למשוך לכיוונם את כל אלו שלא טורחים לשכור משרד, אלא מעדיפים לשבת בבתי הקפה עם הלפטופ והוויי פיי. WeWork נחשבת למותג חם מאוד בעולם, בפרט בניו יורק, ובכך היא מתחילה להתחרות גם ברשתות כמו סטארבקס.

למעשה, גם אתם יכולים לבקר ב- WeWork החדש שנפתח גם כבית קפה ממותג. המתחם נמצא ברובע פלאטאיירון (Flatiron) היוקרתי בניו יורק ברחוב ברודוויי 902, והוא פתוח גם לציבור הרחב בתור בית קפה.

בהתאם לביקוש הרב שיש בניו יורק לחללי עבודה מאובזרים ומעוצבים, כך גם התמחור. ענקית חללי העבודה מאפשרת להזמין מקומות ישיבה (עד 100) או חדרי ישיבות, באמצעות האתר של WeWork, למשך זמן מינימלי של 30 דקות להזמנה. ניתן להזמין את המקום או המקומות לשעות ואף לימים, אם כי המתחם אינו פתוח אחרי 18:00 בערב וכן סגור ביום ראשון, יום המנוחה הלאומי בארה”ב.

כחלק מהניסיון של WeWork ליצור קהילות חברתיות מגוונות, הם יצרו חלל חדש המאפשר מכירה של המוצרים אותם יצרו חברי הקהילה. בנוסף, יש את מיזם בתי הספר המשותפים וחללי המגורים המשותפים אותם מקדמת WeWork כעת. אם כי כאשר נזכרים שמייסד WeWork גדל בילדותו בקיבוץ, מבינים מהיכן הגיע הרעיון הישן באריזה ובמיתוג החדשים, שמתברר ששווים הרבה מאוד כסף.

למרות שהיא פעילה בעשרות מדינות ברחבי העולם ומייסדה ישראלי, אם תצאו לסיבוב במתחמי החברה בישראל, עדיין לא תמצאו את כל המוצרים החדשים שמשיקה החברה.

870/135 ליינר ארטקל

במתחם WeWork שנמצא ברחוב דובנוב בתל אביב, שוכנים עובדי מייקרוסופט, שנהנים מצד אחד מהתנאים המפנקים של עובדי מייקרוסופט, אך עם הנוחות והחדשנות שמספקת להם WeWork במתחם. במתחם סמוך של WeWork, הממוקם בשרונה תל אביב, החלו לעבוד לאחרונה עובדי חטיבת הטכנולוגיה של בנק הפועלים. מדובר במגמה שהחלה אצל WeWork בשנת 2017, אז שכרה יבמ (I.B.M) את אחד ממתחמי WeWork בלב מנהטן. גם חיל האוויר האמריקאי שוכר עמדות במתחמי WeWork בארה”ב, כמו גם חברות גדולות נוספות.

לא רק WeWork נהנית מכך, אלא גם המתחרות שלה. זאת, לאחר שהמגמה של חברות גדולות המחפשות חללי עבודה דוגמת WeWork עבור עובדיהן – קיימת. כך למשל, חברת אורבן פלייס, המספקת חללי עבודה משותפים, תתחיל בקרוב לאכלס את עובדי ‘פפר’ של לאומי במתחם החדש שלהם ב’מגדל שלום’ המיתולוגי בתל אביב.

האזור המיועד של ‘פפר’ אמור לכלול אזור כניסה פרטית, כמו גם משרדים וחדרי ישיבות בלעדיים ל’פפר’. בנוסף, הם מתכוונים להביא איתם שרתי אינטרנט פרטיים ולא להסתמך על האינטרנט שמציעה להם אורבן פלייס, אך כאמור הם מעדיפים לשכור את חללי העבודה המשותפים.

חללי עבודה נוספים, הם של ריג’ס בירושלים, שם יש מעל 50 עמדות עבור עובדי המשטרה הנמצאים במגוון תפקידים. גם ברשות החדשנות הממשלתית יצאו במכרז לשכירת חללי עבודה.

למעשה, בשוק העבודה החדש, ובפרט במשרות ‘שוות’ מתחום ההייטק, המעסיקים מבינים שהם חייבים להציע לעובדים את כל הפינוקים והשיפורים שקיימים, מחמת התחרות הגדולה שקיימת בשוק, וההבנה של עובדי עולם ההייטק שאם הם מרוויחים משכורת מכובדת מאוד בסוף החודש, אז אפשר גם שיהיה שולחן פינג פונג, פופים במקום כסאות, ועוד כמה דברים ששוברים שגרה ומביאים יצירתיות מחשבתית.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה