ב-2024: הרכב האוטונומי הראשון של 'אפל'

מערכות נהיגה עצמאית וטכנולוגיית סוללות פורצת דרך של אפל בעוד כ-4 שנים • טסלה לא נשארה חייבת ואילון מאסק חשף לראשונה שהציע לאפל לרכוש את טסלה • ומה הייתה תגובתו של מאסק על הסוללה של אפל?

אפל סטור, ניו יורק | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אפל תתחיל בייצור הרכב האוטונומי הראשון הנושא את שם החברה בשנת 2024, כך דווח בסוכנות הידיעות "רויטרס". הרכב צפוי לכלול מערכות נהיגה עצמאית וטכנולוגיית סוללות פורצת דרך.

כעת נראה כי החברה חידשה את התמקדותה בהשקת רכב מתוצרת עצמית, אם כי נראה שמשבר הקורונה ידחה את השקת המכונית הראשונה ל-2025.

על פי הדיווח, אפל תסתמך על גורמי צד שלישי על מנת לספק רכיבים מסוימים לטכנולוגיית הנהיגה העצמאית שלה, שתכלול בין היתר מערכת מציאות רבודה, המבוססת על חיישני LIDAR, אותם תרכוש אפל, לפי הדיווח, ממפתחות חיצוניות. יש לציין בהקשר זה שבין המפתחות המובילות בשוק כיום גם חברת אינוויז הישראלית. בנוסף, אפל מפתחת בימים אלו מערכת סוללות חדשה לרכב שתאפשר טווח ארוך יותר של נסיעה תוך הוזלת העלויות.

מניית שתי החברות המייצרות את החיישני הלידאר זינקו לאחר הפרסום של "רויטרס". מניית Velodyne זינקה ב-23% ומניית Luminar ב-27%.

על רקע זה פנו משתמשים בטוויטר לאילון מאסק ביו"ר והמייסד של המתחרה טסלה כדי לשמוע את דעתו בנושא, ומאסק כהרגלו בעולם הצייצנים, זרק כמה תשובות מעניינות בנושא הדיווח על הרכב החדש, כשהמעניינת ביותר הייתה על ימי האתגרים הקשים והפחות יפים של החברה שבראשה הוא עומד. “בימים הקשים ביותר של דגם ה-Model 3 פניתי לטים קוק, כדי לדון באפשרות של רכישת טסלה על ידי אפל (בעשירית מהשווי הנוכחי שלה). הוא סירב אפילו להיפגש”, כתב מאסק.

צילומסך מהטוויטר של אילון מאסק

באפל טרם הגיבו לדבריו של מאסק בנושא הפגישה שלא הייתה, וגם סירבו להגיב לתוכניות העתידיות של החברה וכל הקשור לדיווחים על הרכב החדש שהם, לכאורה, מתכננים להתחיל לייצר במקרה הטוב בתוך פחות מ-4 שנים.

אבל מאסק לא עצר בסיפור הצעת הרכישה. בציוץ אחר התייחס היזם לנושא הסוללה של אפל – שעל פי הדיווח תיהנה מעיצוב חדש, שאמור לספק טווח נסיעה גדול יותר – למרות היותה קטנה יותר, ותהיה מורכבת מתא אחד בלבד ומתרכובת של ברזל וליתיום.

“מוזר אם זה נכון. טסלה כבר משתמשת בסוללות ברזל-ליתיום למכוניות בטווח המחירים הבינוני במפעל שלנו בשנגחאי. סוללה המורכבת מתא אחד היא בלתי אפשרית מבחינה אלקטרו-כימית, מכיוון שהמתח המקסימלי מדי נמוך. אולי הם התכוונו שהתאים מחוברים יחד, כמו בסוללה שלנו”, אמר מאסק ונראה כי הנושא תם אך לא נשלם בתחרות המתגבשת בין שני ענקי הטכנולוגיה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה