ב-25 מיליון שקל: קרסו רוכשת 50% מיבואנית המותג וינפאסט

קרסו מוטורס רוכשת 50% מחברת B-EV MOTORS, יבואנית מותג הרכב החשמלי הוויטנאמי וינפאסט – בתמורה ל-25 מיליון שקל | חברת וינפאסט הוקמה על ידי קבוצת  VinGroup, התאגיד הגדול בווייטנאם ואחד מהקונגלומרטים הפרטיים המובילים בעולם | לאחרונה חתמה קרסו מוטורס הסכם יבוא עם יצואן הרכב הגדול בסין, CHERY והדגמים הראשונים צפויים להגיע לארץ בשבועות הקרובים

וינפאסט VF9 | צילום: יצרן

קבוצת קרסו מוטורס, מעדכנת היום כי חתמה על הסכם לרכישת 50% מחברת B-EV MOTORS המחזיקה בהסכם הפצה ושיווק של מותג הרכב החשמלי הוייטנאמי היוקרתי וינפאסט (VinFast), וזאת תמורת 25 מיליון שקל.  בנוסף, התחייבה קרסו מוטורס להזרים ל- B-EV MOTORS במסגרת תכנית עסקית שתסוכם בין הצדדים, הלוואות בהיקף כולל של עד 50 מיליון שקל, אשר חלקן המירות למניות, על פי מנגנון הערכת שווי כפי שסוכם בין הצדדים, ובכל מקרה לא יעלה חלקה של החברה ב- B-EV MOTORS על 50%. עסקה זו מצטרפת להסכם היבוא עליו חתמה קרסו מוטורס לאחרונה עם יצואן הרכב הגדול בסין, חברת CHERY , כאשר הדגמים הראשונים שלה צפויים להגיע לארץ בשבועות הקרובים.

B-EV MOTORS הינה יבואנית מותג הרכב הוייטנאמי וינפאסט. החברה הוקמה על ידי ניב אורון וברק כהן, אשר ניהלו בעבר את מותגי Audi  ו-BMW  בישראל בגיבוי קבוצת שותפים הכוללת את קבוצת Novard אשר מתמחה ביזמות ופרויקטים בארץ ובעולם, בראשות האלוף במיל, יואב (פולי) מרדכי, נשיא הקבוצה ומר ושי (שון) בייטנר מנכ"ל הקבוצה, בחודש אפריל האחרון פורסם כי הדגמים הראשונים של וינפאסט שישווקו בישראל יהיו ה-8 VF החשמלית וה- VF 9 החשמלית אשר ישווקו כשהן נושאות עשר שנות אחריות. שני הדגמים האמורים מסוגלים להגיע לטווח של מעל 400 קילומטרים בכוח חשמל בלבד, וצפויים לכלול מגוון שירותים חכמים כגון הפעלה קולית, זיהוי פנים, משרד נייד, e commerce, מערכות בידור וקישוריות. במקביל להשקת רכבי וינפאסט בישראל, תתקיימנה השקות גם בארה"ב, קנדה, גרמניה, צרפת, והולנד. הזיכיון של B-EV Motors כולל גם את האוטובוסים החשמליים מבית VinFast , אשר צפויים להיות מיובאים על ידה בעתיד הקרוב.

חברת VinFast  הוקמה בשנת 2017 על ידי קבוצת VinGroup, התאגיד הגדול בווייטנאם ואחד מהקונגלומרטים הפרטיים המובילים בעולם, עם הון עצמי בשווי של כ- 35 מיליארד דולר. החברה מחזיקה ביכולת ייצור של כ- 250 אלף רכבים חשמליים בשנה.

איציק וייץ מנכ"ל קרסו | צילום: סטודיו לם

Inner article

 

קרסו מוטורס, הינה מיבואניות הרכב הגדולות והוותיקות בישראל. הפעילויות המרכזיות של החברה מתמקדות בייבוא ושיווק כלי רכב מתוצרת רנו, ניסאן, אינפיניטי, דאצ'יה, צ׳רי ו- Eveasy, בפעילות ליסינג והשכרת רכב (באמצעות חברת הבת פסיפיק). בנוסף, לקרסו מוטורס מספר פעילויות נוספות, חלק מהן בתחום הרכב הכב, חלקן בתחומי מימון לרכישת רכב ועוד.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה