גאדג’טים וחידושים טכנולוגיים || זום, ווייז ואפסון

המסלול שלכם לא חייב להיות ארוך יותר רק בגלל שלא תכננתם אותו ב’גוגל’ – כי ל’ווייז’ כבר יש את הכלי התואם עבורכם • מהיום, השיחה ב’זום’ לשנה טובה – עם מידע עסקי יקר ערך שחולף בין המשתתפים בשיחה – יכולה להיות מאובטחת פי כמה • ומה היה קורה אם כל המשרדים בישראל היו מחליפים את מדפסות הלייזר שלהם?

החיסכון שיכול להיגרם ממדפסת חסכונית | צילום ועיבוד: אפסון

בדקנו. תוכניות הנסיעה בגוגל נותנות ארבע דקות נסיעה יותר מאשר בתוכנת וייז. רבים במגזר החרדי המחזיקים מכשיר כשר בלבד, מסתמכים על תכנון הנסיעה באתר גוגל לפני היציאה לדרך. עיון מהיר באתר מביא את זמן הנסיעה המוערך ואת הפקקים האפשריים. כעת, ניתן לעשות זאת גם באמצעות תוכנת Waze.

וייז הישראלית, הפלטפורמה בה אנשים וטכנולוגיה נפגשים כדי לפתור בעיות תחבורה, הודיעה לאחרונה על האפשרות החדשה עבור משתמשי Waze לשמור נסיעה מתוכננת לאפליקציה בטלפון הנייד שלהם, ישירות מהמפה החיה של Waze.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מיליוני משתמשי Waze המתכננים את מסעם מדי חודש במפה החיה באמצעות הנתונים בזמן אמת, יוכלו כעת לשמור את מסלול הטיול שלהם ישירות באפליקציית Waze במכשיר אנדרואיד או iOS שלהם בלחיצה אחת מהמחשב. האפשרות החדשה מספקת חוויה חלקה יותר בפלטפורמות, ומפשטת את תהליך תכנון הנסיעה על ידי מציאת המסלול והזמן הטובים ביותר לעזיבת המשרד או הבית, עוד לפני שנכנסים לרכב. פיצ’ר נוסף מאפשר למשתמשים לקבל התראת תזכורת בזמן הנכון לצאת לדרך וזאת על בסיס תעבורה בזמן אמת ויכולת הפעלה מהירה של הניווט.

“אנו יודעים שמספר עצום של משתמשים מבקרים במפה החיה של Waze מדי חודש כדי לבדוק עומסי תנועה בזמן אמת ואת תנאי הדרך”, אמרה יעל שוורצברג, מנהלת מוצר ב Waze. “אנו שמחים לפשט כעת את החוויה שלהם ולהיות פלטפורמת הניווט הראשונה שמביאה את הנסיעה המתוכננת שלהם ישירות לאפליקציה במכשיר הנייד שלהם בלחיצת כפתור. כשאנשים רבים תקועים מול המחשבים בבתים שלהם כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה, אנחנו מאפשרים להם להפיק את המירב מהמצב החדש הזה, ולצאת לדרך באופן הקל ביותר בזמן הנכון”.

תכנון נסיעה בווייז | צילומסך

כדי להשתמש בפונקציה החדשה, נכנסים לאתר וייז ומזינים את המסלול ואת זמן ההגעה הרצוי. לאחר מכן פשוט צריכים להקיש על ‘שמור באפליקציה’ והנסיעה המתוכננת תופיע באפליקציית Waze שלכם.

שנה טובה ב’זום’

ומוייז הישראלית לזום האמריקאית. ענקית שיחות הווידאו הפופולרית מסן חוזה שבקליפורניה, מוסיפה שכבת אבטחה נוספת – אימות דו-שלבי (2FA) לתגבור אבטחת שיחות הווידאו שלכם. התוספת החדשה מקלה על המשתמשים – ובעיקר העסקיים והארגוניים – להגן על עצמם ולמנוע דליפות מידע, או תקלות חדירה לשיחות פרטיות. מעתה ניתן לבקש מהמשתמשים ׳להציג׳ יותר מהוכחה אחת לזהותם האמיתית.

משמעות האימות הדו-שלבי הוא, שבמקום להסתפק בהזנת סיסמה לצורך הזדהות והתחברות, מוסיפים עוד אמצעי אבטחה נוסף בדרך, בין אם באמצעות קוד שמיוצר בכל פעם מחדש ונשלח למכשיר המתחבר לשיחת הווידאו כמסרון ובין באמצעות אפליקציה ייעודית. המשמעות: גם אם מסיבה כלשהי סיסמת השיחה דלפה החוצה, היא תהיה בלתי שמישה בלי השלב השני של תהליך האימות.

כעת אולי יפחתו הסיפורים על העיתונאים המצטרפים לשיחות בזום בלא ידיעת כלל המשתתפים החושבים שדבריהם אינם נשמעים בחוץ. חברות ועסקים שיעשו שימוש בתכונה החדשה יפחיתו משמעותית את הסיכון בגניבת זהות ודליפות מידע, בכך שהם יקשו על גורמים זדוניים לנחש סיסמאות או להשיג גישה לא רצויה למחשבים או סמארטפונים של משתמשים. לעסקים קטנים או בתי ספר המשמעות היא גם חסכון כספי, שכן במקום לשלם על שירות SSO (ניהול זהויות משתמשים) ניתנת להם כעת בחינם דרך יעילה לאימות המשתמשים.

מהחברה נמסר כי באמצעות ה-2FA של זום ניתן גם להשתמש באפליקציות ייעודיות שתומכות בפרוטוקול Time-Based One-Time Password (TOTP) דוגמת Google Authenticator, Microsoft Authenticator, FreeOTP, או פשוט לבקש מזום לשלוח קוד באמצעות SMS, או לבצע שיחת טלפון, כאמצעי זיהוי נוסף לגישה לחשבון של זום.

אימות דו שלבי

כדי לקבל את האימות הדו-שלבי ברמת החשבון על מנהלי החשבון לנקוט בצעדים הבאים:

היכנסו ללוח המחוונים של זום.

בתפריט הניווט, לחצו על Advanced ואז על Security.

ודאו שהאפשרות כניסה באמצעות אימות דו-שלבי (Sign in with Two-Factor Authentication) מופעלת.

בחרו אחת מהאפשרויות הבאות כדי להפעיל 2FA עבור:

כל המשתמשים בחשבון: אפשרו 2FA לכל המשתמשים בחשבון.

משתמשים עם תפקידים ספציפיים: אפשרו 2FA לתפקידים עם התפקידים שצוינו. לחצו על ׳בחר תפקידים שצוינו׳, בחרו את התפקידים ואז לחצו על אישור.

משתמשים השייכים לקבוצות ספציפיות: אפשרו 2FA למשתמשים שנמצאים בקבוצות שצוינו. לחצו על סמל העיפרון, בחרו את הקבוצות ואז לחצו על אישור.

לחצו על ‘שמור’ כדי לאשר את הגדרות 2FA שלכם. מעכשיו אתם ושיחות הווידאו שלכם מוגנים הרבה יותר.

אם חשקה נפשכם במידע נוסף על 2FA של Zoom וכיצד להגדיר אותו למשתמשים בארגון, בקרו בדף התמיכה. וכדי לקבל עוד מידע על אבטחה, בקרו בעמוד האבטחה של זום.

Inner article

אפשר לחסוך את זה

ואם בענייני משרד עסקינן כדאי שתדעו כי אם חברות וארגונים במשק הישראלי היו מחליפים את מדפסות הלייזר העסקיות במדפסות שפועלות בטכנולוגיית דיו, היו נחסכים בישראל 35,575,134 קילוואט, או בתרגום לשקלים: חיסכון של 19,520,076 שקל.

מדפסת אפסון חסכונית לעסקים

בסכום שנחסך, ניתן היה לדוגמא לרכוש 7808 לפטופים עבור ילדים בפריפריה שאין להם מחשב ביתי, או להעסיק עוד 220 מורים ומורות במשך שנת הלימודים הקרובה. ברוח התקופה הקורונה נוסיף כי ניתן היה לרכוש עוד 78 מכשירי אקמו מצילי חיים לבתי החולים בישראל. הנתונים מתבססים על נתוני שוק החומרה של IDC.

“מדובר בסכומי עתק שבהחלט אפשר היה למצוא להם שימוש נכון ויעיל יותר”, אומר יניב אמינוף, מנהל מכירות החטיבה העסקית של חברת אפסון ישראל. ההסבר לחסכון הגדול, טמון בטכנולוגיות שמאחורי שני סוגי הפתרונות. בניגוד למדפסת הלייזר, שם יש צורך בחימום של יחידת ה׳תנור׳, מדפסות הדיו של החברה עושות שימוש בתהליכי ההדפסה בטכנולוגיה נטולת חימום.

מעבר לחיסכון הגדול בחשמל שנדרש להליך החימום, הליך ההדפסה כולו מתקצר משמעותית שכן עם הדלקת המדפסת, או יציאה ממצב ׳שינה׳, עם לחיצה על ‘הדפס’, היא מיד נכנסת לפעולה, בעוד שבמדפסת הלייזר צריך לחכות לגמר תהליך החימום. בנוסף, במדפסות הלייזר יש הרבה יותר חלקים נעים, נתון שגורם לתקלות בשכיחות גדולה יותר ודורש החלפת חלקים.

לדברי אמינוף, החברה מבצעת בשנים האחרונות מהלך של מעבר ברור מטכנולוגיית לייזר לכיוון טכנולוגיית דיו עסקית. “צריך לקחת בחשבון כי לעתים, שינויים, גם קטנים, בטכנולוגיה, יכולים לסייע במשימה. צמצום צריכת חשמל והפחתה בפליטת גזים לאוויר, לא רק מגנים על הסביבה אלא גם חוסכים בכסף רב – שבימים קשים מבחינה כלכלית היה יכול להביא תועלת בלא מעט מקומות”.

כך שאם אתם מדפיסים הרבה מאוד וגם מעוניינים לחסוך בהוצאות החשמל כדאי שתעשו בירור נוסף בטרם רכישת המדפסת הבאה עלינו לטובה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה