גוגל תשיק ביום שני את ה'אוראו', אנדרואיד גרסה 8.0

בגרסה החדשה שתושק בליל שלישי לפי שעון ישראל, שורה חדשה של פיצ'רים שיקלו על השימוש במכשיר הסלולר. בהם: שימוש בקורא האצבע לגלילת מסכים, העתק-הדבק חכם, הגבלות אפליקציות ועוד

התלונות נבדקות. אנדוראיד בחצר גוגל | צילום: Asif Islam, שאטרסטוק

מחר, יום שני, תחשוף 'גוגל' את מערכת ההפעלה החדשה שלה, את ה'אוראו'. כן, ארון הממתקים של גוגל ממשיך לספק גרסאות חדשות לאנדרואיד. אחרי הנוגט, המרשמלו, הלוליפופ, הקיט-קט והג'לי-בין, מגיעה גרסה שמונה, זו של העוגיות (יש פרווה בכשרות מהודרת).

אצלנו יהיה זה אור ליום שלישי וכבר עכשיו די ברור שיש כמה שינויים מרעננים בגרסה החדשה. בהם למשל "שליטה" באפליקציות שרצות ברקע. בגרסאות הנוכחיות אפשרה אנדרואיד לאפליקציות לעשות שימוש במשאבי המערכת כמו למשל ברכיב הג'י.פי.אס שלכם. אבל בגרסה החדשה לא יוכלו האפליקציות לעשות זאת מבלי שתאשרו זאת. באמת הגיע הזמן. לא ברור מדוע אפליקציית חדשות צריכה לדעת בכל זמן נתון היכן נמצאים המכשיר ובעליו.

ויש גם שינויים חמודים כמו יישור קו עם עולם האימוג'ים המקובל ברוב התוכנות. או האפשרות להשתמש באצבע על מנת לגלול את המסך מבלי לנגוע בו כלל. זאת באמצעות שימוש בקורא האצבע במכשירים שמצוידים בו. או שירות ההשלמה האוטומטית שאנחנו מכירים מה'כרום'. במקום להקליד מחדש עבור כל אפליקציה את הפרטים האישיים, אנדרואיד תעשה זאת עבורכם אוטומטית כדי שתוכלו לחסוך לעצמכם הקלדה חוזרת של פרטים במקרה שתרצו להזמין בגדים מ'נקסט'.

ויש דברים יותר יעילים ושימושיים כמו למשל התפריט הצף שאחרי פעולת העתק. כאן תוכלו למצוא עוד אפשרויות. נניח, אם תעתיקו מספר, המערכת תציע לכם את אפשרות המעבר לחייגן. אם תהיה זו כתובת אינטרנט תצוץ אפשרות לעבור אוטומטית לדפדפן וכן הלאה.

בקיצור, חכו למחר, יהיה מעניין.

כתיבת תגובה