גולדקנופף: הוקפא מחיר התח"צ | באוצר לא שמעו על כך

ועדת השרים ליוקר המחיה התכנסה והשרים פיזרו הצהרות: כך תסייע קרפור ליוקר המחיה | סמוטריץ': התקינה האירופית לייבוא תפתח את השוק לתחרות, מה שטוב לאירופה, טוב גם לנו | הודעה שהפיצה לשכת השר גולדקנופף דיווחה על הסכמות בינו לבין משרדי האוצר והתחבורה ולפיהן הייקור הצפוי למחירי התחבורה הציבורית בחודש יולי – הוקפא לבקשתו | אלא שהסיכום בין השרים עוד לא חלחל לדרגים הביצועיים

ועדת השרים ליוקר המחיה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ועדת השרים למאבק ביוקר המחיה בראשות ראש הממשלה נתניהו, התכנסה היום בלשכת רה"מ. בדיון ניתן דיווח של מנכ"ל חברת "קרפור ישראל" אורי קילשטיין, על החסמים בהכנסת תחרות לשוק הישראלי. שר הכלכלה ניר ברקת הציג את עקרונות ומתווה חוק הייבוא החופשי, שמטרתו שכל מוצר שעומד בתקינה האירופאית יוכל להיכנס לשוק בישראל, אלא אם כן יוחרג באופן ספציפי. כמו כן, הציג מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב את פעולות משרדו להקלה בתקינה הישראלית.

לאחר הצגת הקשיים והחסמים המתעוררים בתהליך הייבוא אותם הציג נציג קרפור, הציג שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ הצעה לצעדים ראשונים במאבק ביוקר המחיה ובהורדת חסמי ייבוא.  על-פי הצעת השר תוך 45 יום תובא לאישור ועדת השרים החלטת ממשלה הכוללת עקרונות לחוק שפותר את בעיות היבוא על בסיס "מה שטוב לאירופה טוב לישראל" גם בייבוא ישיר וגם בייבוא מקביל. בתוך כך, יכלל מסלול ירוק לייבוא על בסיס העיקרון הנ"ל בתחומי משרד הבריאות מזון ותמרוקים, במשרד החקלאות במזון, בתחום משרד הכלכלה בתקינה ובתחום משרד האנרגיה מוצרי חשמל.

העקרונות שילוו את החלטת הממשלה ואת החוק הן: כל מוצר שמשווק באירופה יכנס לישראל. הכניסה לישראל תהיה על בסיס הצהרה למכס וללא בדיקות נוספות. חריגה לעיקרון זה יהיו באישור רה"מ ושר האוצר בלבד. כל זאת יעשה תוך בחינת הצורך לאיחוד הסמכויות לצורך קידום החוק במשרד הכלכלה.

לדברי שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "הכלים החשובים ביותר למלחמה ביוקר המחיה הם הורדת הרגולציה ופתיחת השוק לייבוא. הצעד הזה הוא צעד ראשון ומשמעותי ביותר הנוגע בליבת הכלכלה הישראלית. תוצאות המהלך החשוב הזה יורגשו בכל כיס במדינת ישראל.

"משמעות הרגולציה היא ניהול סיכונים ואין סיבה שניהול הסיכונים שטוב לאירופה לא יהיה טוב אצלנו. מדובר במדיניות שנקבעת על ידי הממשלה והגיע הזמן שלאחר עשור שבו ישראל מנסה ולא מצליחה, הממשלה תחליט על ניהול סיכונים גמיש יותר שהדגש בו והמטרה שלו היא הורדת יוקר המחיה".

מסירים את הגדרות

בתום הדיון אמר ראש הממשלה: "אני רוצה להודות למשרד האוצר, הכלכלה, הבריאות והדתות. אנחנו עושים פה דבר שלא נעשה בישראל – לא באופן הזה, לא בהיקף הזה ולא באינטנסיביות הזאת. אנחנו רוצים לעזור למשפחות לגמור את החודש; כדי שהם יוכלו לגמור את החודש, אנחנו צריכים להוריד את המחירים של מירב המוצרים שנמכרים בישראל – המחירים פה גבוהים יותר מאירופה ואין לזה הצדקה. הסיבה היא ריבוי רגולציה, ריבוי תקנות, ריבוי בירוקרטיה – כל אלה גורמים לעליית מחירים, ואנחנו רוצים להוריד את זה.

"אנחנו מתכוונים לבטל חלק ניכר מהרגולציה. בעצם לקבוע כלל – מה שטוב באירופה – טוב בישראל, חוץ מחריג. המצב שקיים פה שהכל אסור חוץ ממה שאנחנו מאשרים – אנחנו הופכים את הסדר: הכל מותר חוץ מאשר מה שאנחנו מחריגים. לצורך זה אנחנו הולכים לתהליך של חקיקה שיבטל את הצורך בכל הבירוקרטיה הזאת.

"כשבאתי לעשות את הרפורמות הראשונות לפתיחת הכלכלה הישראלית, ארבעת הרפורמות הללו תמיד הזכירו לי את פנחס ספיר – הוא האמין שהדרך לעזור ליצרנים זרים וליזמים יהודים לבוא לישראל, זה 'אני אוביל אתכם דרך הבירוקרטיה הישראלית', 'אני אמצא לכם נתיב דרך הגדרות', ואני חשבתי שהדבר הנכון הוא לבטל את הגדרות. לא צריך אנשים מיוחדים, לא צריך שתדלנים, לא צריך מתווכים, אלא פשוט לבטל את הגדרות".

לדברי נתניהו, "אנחנו מבטלים את הגדרות של הבירוקרטיה. יישארו בוודאי בעיות, אבל אני מאמין שאנחנו נפתור אותן במהלך העבודה בחודשים הקרובים של הוועדה הזו ובחקיקה בכנסת. אנחנו נסיר הרבה בירוקרטיה כדי להוריד מחירים לאזרחי ישראל. אני מאוד מודה לכם על שיתוף הפעולה בין המשרדים".

הקפאה במחירי התח"צ

נמסר כי לאחר הישיבה העלה שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף  את סוגיית ההתייקרות הצפויה במחירי התחבורה הציבורית בתחילת חודש יולי, שצפויה לייקר בכ-12 אחוזים את מחירי הנסיעה. גולדקנופף ביקש משר האוצר לבחון את הקפאת המהלך לנוכח העובדה כי הוא פוגע בעיקר בשכבות החלשות במדינה ובמשפחות ברוכות הילדים: "אין חובה ליישם את הגזירות של הממשלה הקודמת".

לפי הודעתו לשכתו של השר גולדקנופף, בתשובה לבקשתו אמר שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כי הוא מקיים דיונים עם הדרג המקצועי במשרדו בתיאום מלא עם שרת התחבורה מירי רגב, ולפיכך תוקפא עליית המחירים בתחבורה הציבורית בחודש הקרוב. שר הבינוי והשיכון הודה לשר האוצר סמוטריץ, למנכ"ל משרדו שלומי הייזלר ולשרת התחבורה והבטיחות בדרכים רגב על שנענו לבקשה להקפיא את עליית המחירים.

אולם בחדשות N12 דווח היום כי על אף דבריו של גולדקנופף, ב-N12 פנו למשרדי האוצר והתחבורה שם השיבו: "לא מכירים. הדברים עדיין בדיון, טרם התקבלה החלטה בנושא הקפאת עליית המחירים בתחבורה הציבורית".

כתיבת תגובה