גופים וחברות תרמו רבע מיליון שקלים לשיקום נזקי השריפות

בעזרת גופים וחברות בארץ שנרתמו למבצע לשיקום נזקי השריפה בהרי ירושלים: רבע מיליון שקלים נתרמו לטובת שיקום השריפות בירושלים באמצעות גיוס שערכה ‘הקרן לשמירת הטבע והמורשת’  

מתן וילנאי על רקע השריפות בהרי יהודה | צילום: שריאל שמשיאן

רבע מיליון שקלים נתרמו ע”י גופים וחברות לטובת שיקום שריפתם של כ-10,000 דונם של יערות בהרי יהודה שנשרפו בחודש אוגוסט השנה. הנזק עומד על מיליוני עצים ואלפי בעלי חיים שנשרפו. ‘הקרן לשמירת הטבע והמורשת’ מקדישה בימים אלה ממירב מאמציה בכדי לשקם את נזקי השריפה, בתי הגידול, שבילים והצומח שנפגעו. ננקטות גם פעולות בכדי להגן על חיות הבר שהצליחו להינצל מהשריפה, וגייסה לשם כך תרומות מגופים וחברות, וביניהם בנק לאומי וחברת בן אנד ג’ריס ישראל.

.תרומות אלו נועדו לשיקום המצב הקיים, ולהיערכות ורכישת ציוד למקרים עתידיים.

250/200 סייד בר + קובייה

חלק מסכום זה יושקע בעבור שיקום בתי גידול שנהרסו בשריפה. כספים אלו יושקעו בין היתר בחבלול וגידור האזור, שיתבצעו עד סוף חודש ספטמבר, מה שיאפשר לשמור ולמנוע את רמיסת החורש עקב הולכי רגל ומטיילים באזור. בדרך זו, מטיילים יוכלו להמשיך להגיע לאזור, לתצפת, לטייל וליהנות מהנוף בעוד הטבע ימשיך בצמיחתו.

שאר הסכום יועבר להערכות ורכישת ציוד חדש עם שריפות עתידיות. לאור נזקי השריפה הקשים עלה הצורך בציוד שיאפשר להתמודד עם שריפות בדרך טובה יותר, בין היתר גם הענקת ציוד לפקחים שיאפשרו להם לשלוט בשריפות עוד בתחילתן ואף למנוע אותם.

האלוף במיל’ מתן וילנאי, נשיא הקרן לשמירת הטבע והמורשת: “מראה השריפות גורם לכאב ולקושי, גם כחודש אחרי. עצים נטולי עלים, בעלי חיים שלא נראים באזור וריח האדמה החרוכה הם רק חלק קטן מההשלכות של האירוע.

Inner article

“אנו מודים לחברות שתרמו לנו סכום כביר שיאפשר לנו לשקם, לשמר ולפתח את הרי ירושלים, להחזיר אותם למראה אליהם התרגלנו ולמצב הטבעי”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה