גזר דין לנשיא התאחדות הקבלנים לשעבר ב'תיק הקבלנים'

 נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר, ניסים בובליל ירצה 3 חודשי מאסר בעבודות שירות וייקנס – בין היתר על תיאום מכרזים, ותיאום בין חברות קבלניות שלא ניגשו למכרזים על מיגון יישובי עוטף עזה

ניסים בובליל | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בית המשפט המחוזי (השופט משה כדורי) גזר אתמול עונש של 3 חודשי מאסר בעבודות שירות וכן קנס בסך 60,000 ₪ על מר ניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר. העונש הוטל במסגרת הסדר טיעון.

בשנת 2010 הגישה רשות התחרות כתב אישום כנגד התאחדות הקבלנים וכנגד מספר חברות קבלניות בגין המלצת ההתאחדות לקבלנים שלא לגשת למכרזים בהם אין פיצוי על עליית מחירי התשומות לבנייה, ובגין תיאום אליו הגיעו מספר חברות קבלניות לפיהן לא תגשנה הצעות למכרז למיגון ישובי עוטף עזה.

Box

ב 13.9.18, הרשיע בית המשפט המחוזי (השופט משה יועד הכהן) את התאחדות הקבלנים, בובליל ונושאי משרה נוספים בשל ההמלצה לחברי ההתאחדות שהועברה אל הקבלנים במודעות בעיתונות ובמכתב מנכ"ל ההתאחדות שלא יגישו הצעות למכרזים ממשלתיים, אם לא יינתן פיצוי על עליה במחירי התשומות לבנייה.

בית המשפט קבע כי הדברים נעשו תוך מודעות לפסול ולקושי שעוררו הפרסומים ודחה את טענת ההגנה כי הקריאה לקבלנים נעשתה כחלק ממאבק ציבורי של התאחדות הקבלנים בנוגע למכרזים בהם אין פיצוי על עליה במחירי התשומות לבנייה.

כעת גזר בית המשפט המחוזי את עונשו של בובליל ואישר את עיסקת הטיעון שהושגה בין הצדדים.

הרשעה זו מחדדת את המסר לפיו התבטאויות של איגוד עסקי בפני חבריו בנוגע לחסרונותיהם של מכרזים וכן ניהול משא ומתן על ידי האיגוד בשם חבריו בנוגע לתנאים מסחריים במכרזים עלולים להוות עבירה של המלצה על קו פעולה .את הרשות מייצגים בתיק עורכי הדין אוהד בורשטיין ואסנת שלזינגר.

Inner

כתיבת תגובה