גיוס אג"ח לחברת ויתניה גרף ביקושים של של כחצי מיליארד שקל

למרות שמניות חברת הנדל"ן צונחות בתקופה האחרונה בעקבות סביבת האינפלציה הגבוהה, ועם אג"ח בריבית יוצאת דופן ונמוכה מאוד שלא אופיינית לתקופה – נרשמו ביקושים בהיקף של כחצי מיליארד ₪ בשלב המכרז למשקיעים מסווגים בהנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ו') של חברת ויתניה | החברה החליטה לגייס 200 מיליון שקל בריבית שנתית (צמודה למדד) של 2.89%

עופר זיו, מנכ"ל ויתניה | צילום: דורון סהר

בהנפקת אגרות חוב סדרה ו' של חברת הנדל"ן ויתניה התקבלו ביקושים גבוהים בהיקף של כחצי מיליארד ₪. החברה החליטה לגייס 200 מיליון שקלים בריבית שנתית קבועה וצמודה של 2.89%. בהנפקה נרשמה השתתפות גדולה של הגופים המוסדיים מהמובילים בישראל.

על פי המצגת למשקיעים שהציגה החברה, סך המאזן שהיא מציגה ליום 30/9/2022 מגיע לכ – 2.3 מיליארד ₪, הכנסות החברה (וחברות מוחזקות) נאמדות בכ – 130 מיליון ₪ בשנה ו – FFO צפוי של כ – 75 מיליון ₪ בשנת 2022.. החברה יזמה והקימה עד היום למעלה מ-300,000 מ"ר של מבני משרדים, מסחר ומגורים. בבעלות החברה כיום כ-200,000 מ"ר של נכסים מניבים הממוקמים באזורי ביקוש גבוהים בת"א, הרצליה פיתוח ואור יהודה ועוד כ-400,000 מ"ר נמצאים בהליכים שונים של תכנון, פיתוח, בנייה ושיווק.

למרות שמניות חברת הנדל"ן צונחות בתקופה האחרונה בעקבות סביבת האינפלציה הגבוהה, הביעו המשקיעים אמון בויתניה. גיוס אג"ח בריבית יוצאת דופן ונמוכה מאוד שלא אופיינית לתקופה הזו מסמלים את ביטחון המשקיעיחם בביצועי החברה ובפוטנציאל שלה. ככלל, פעילות ותוצאות החברה בתקופה האחרונה משכו לא מעט תשומת לב מצד חברות בולטות שרכשו מניות של החברה. כך למשל, טלקאר חיזקה את אחזקותיה בויתניה כשרכשה לאחרונה 6% מהחברה במחיר כולל של כ 92 מיליון שקל. טלקאר, שבבעלות משפחת אונגר ומוכרת בעיקר כיבואנית קיה, הגדילה את החזקתה לכ-24% ממניות ויתניה לאחר שמספר חודשים קודם לכן רכשה את אחזקותיה של חברת פליינג קארגו בויתניה – 17.04%.

את ההנפקה הובילו גיל קלדרון ומשה מרדכי ממנורה מבטחים חיתום וניהול.

עפר זיו, מנכ"ל ויתניה מציין: "ויתניה ביצעה בתקופה האחרונה מספר מהלכים שחיזקו מאוד את ליבת הפעילות של החברה, ההון העצמי שלה והבעלות בה. עם מספר פרויקטים משמעותיים המשנים מציאות באזורים בהם אנו מקימים אותם, כדוגמת ויתניה תל אביב באזור לה גארדיה, פרויקט לנדא – ויתניה בנס ציונה, פרויקט גדול נוסף בהר חוצבים בירושלים וכן פרויקטים נוספים כמו גם פעילות צומחת בתחום ההתחדשות העירונית. כולם פרויקטים בשימושים מעורבים ומגוונים לתעסוקה, מסחר ומגורים באזורי ביקוש ייחודיים המגלמים פוטנציאל להכנסות ורווחי הון גבוהים.

כתיבת תגובה