ג’ילי גאומטרי C – המהפכה החשמלית כבר כאן

עם תמהיל נכון בשוק הישראלי הפכה גי’לי גאומטרי עם דגם אחד בלבד (השוני בין הספרות הוא בטווח הנסיעה) לייצר באזז אדיר, רשימת המתנה אינסופית ואלפים שממתינים לרכב שלהם שיגיע מפס הייצור (ויש כאלה שעוד יעשו עליו קופה לא רעה) | סיכום בן 10 נקודות מימי הנהיגה בג’ילי

ג'ילי גאומטרי | צילומים: רונן טופלברג ויצרן

מי שעוקב אחרי מכירת רכבים חשמליים בישראל, כבר לא מופתע, כל מה שיש פשוט נחטף. קחו לדוגמא את ג’ילי גאומטרי, יצרן לא מוכר בישראל, מייד אין צ’יינה, שמצליח ליצר תמהיל נכון לשוק הישראלי והופך תוך מספר חודשים לרכב נחשק. 

הנה כמה עובדות שעל פניו נשמעות מופרכות: עם דגם אחד בלבד, הוא עקף את טסלה במכירות; גם אם תרצו להזמין אותו, רשימת ההזמנות סגורה; אם התמזל מזלכם ואתם ברשימת המזמינים, שמונה חודשי המתנה לרכב זה סביר. למעלה מ- 2000 יחידות כבר נמסרו ללקוחות מאושרים (שחלקם מוכרים אותם באינטרנט בתוספת של עשרות אלפי שקלים!) ולמעלה מ8,000 איש ממתינים לקבלת הרכב שלהם, מהפיכה?!

אז הנה 10 נקודות על גי’לי גאומטרי C.

1 . האם יש משמעות לשם “גאומטרי” לא ברור לי, מה שכן, יש כאן הרבה צורות גאומטריות, פוגשים אותן במתגים, על הדשבורד ובעוד כל מיני מקומות בתא הנוסעים, חביב ומקורי.

2. שני סוגי מנועים חשמליים מוצעים ללקוח, 350 ו- 460. המספרים מלמדים על הקילומטרז’ שניתן להגיע עם הבטרייה לכל אחד מהם – והמספרים אמיתיים. רכב המבחן שקיבלתי היה 350 C ואחרי שמילאתי את הבטרייה למאה אחוז, הצלחתי להגיע ל-320 קילומטר עם יתרה של 10 אחוז בבטריה. (איך עושים זאת, אפרט בהמשך). כך עשיתי במשך יומיים והתוצאה הייתה זהה. 

3. העיצוב החיצוני נתון להחלטתכם. מציין רק שההשקעה ניכרת. גג שחור צף, ידיות פתיחה מוסתרות כמו בטסלה/לנד רובר, תאורת לד חזקה מלפנים וחתימת פס לד מאחור.

4. עם ישראל אוהב אבזור, והרשימה ארוכה מאד. חלקה מפתיעה כמו סגירה ונעילת הרכב ללא שתגעו במפתח, מערכת שמע של BOSE, משטח טעינה אלחוטי, מצלמת 360 היקפית הכי טובה שפגשתי אי פעם, מצלמות מאחור ומלפנים שנדלקות בכל פניה ומקלות מאד ברחובות צפופים, גג פנורמי מלא ועוד. אם אחפש חסרונות יש משהו שקצת הציק לי: רעשי רוח מעל 100 קמ”ש.

5. תא הנוסעים: יפה ומקורי כאן, צבעים בהירים, הגה קטן ונוח, הנדסת אנוש מעולה, מסך מרכזי גדול (12.3 אינטש), אמנם כולו באנגלית, אבל מסודר בצורה מאד נוחה לתפעול. מול הנהג יש מסך ממש קטן אבל פרקטי ולהפתעתי הוא נח מאד ביום יום. מושבי הבד הבהירים בתוספת תשלום. לחובתו של תא הנוסעים נציין שהוא צר מעט תוצאה, של עיצוב הקונסולה המרכזית.

6. רמת האיבזור הבטיחותי היא 6 מתוך 8, יש כאן כמעט הכל, ומה שיש – עובד מושלם. 

7 המושב האחורי שטוח, ומרווח הרגליים בינוני. הוא לא מרווח כמו רכב פנאי וגם לא צפוף מידי. תא המטען סביר וניתן להגדיל אותו בתוספת תשלום.

8. נהיגה ברכב חשמלי דורשת הסתגלות, לא מבחינת הנהיגה, אלא מבחינת מִקסום הבטרייה. לחיצה על דוושת התאוצה במצב ספורט, במשך כמה דקות, יכולה להיות מהנה מאד אבל תחסל די מהר את הבטרייה. המצב המומלץ הוא ‘מצב חיסכון’, שייתן לכם 350 ק”מ בתנאים סבירים לגמרי. יש גם מצב ‘חיסכון פלוס’ שמחייב תנאים סגפנים מעט, כמו מזגן חלש יותר, כיבוי תאורה פנימית מיותרת ועוד כמה דברים. את ימי המבחן עשיתי ברוב הזמן דווקא עם המצב הזה, תכלס, לא כזה נורא, אפשר לחיות איתו וכבונוס לקבל עוד 10 קילומטרים בכל הטענה.

   

 

9. בואו נדבר על בלימה רגנרטיבית. ברכבים חשמליים והיברידיים לחיצה על הבלמים מחזירה אנרגיה לבטרייה. נסיעות תכופות בתוך העיר לא מורידות את אחוז הבטרייה, נהפוך הוא: לעיתים הן מוסיפות אחוזי נסיעה… ברכבים חשמליים יש אפשרות להגביר את הבלימה הרגנרטיבית. אני הלכתי על הכי חזק, זה אומר שבכל הרמת הרגל מדוושת התאוצה – הרכב בולם את עצמו. לא כולם אוהבים את זה, אבל לי זה היה מאד נח, המשמעות לעיתים מפתיעה, בירידה ממירון לכיוון מרכז הארץ, במשך 20 דקות אחוז הבטרייה נשמר באופן מלא ואפילו מחשב הדרך נתן לנו עוד שני קילומטרים ליעד.

10. במהלך המבחן הרכב תודלק/ הוטען הרכב בעמדות ציבוריות וזה ארך מספר שעות, מה שבטוח שברכב כזה תצטרכו עמדת טעינה ליד הבית, מה שיפתור לכם את בעיית הטווח ברוב המקרים ויש גם אפשרות להטענת DC  מהירה מ-20 אחוז ל-80 אחוז ב- 40 דקות לערך.

שורת סיכום: היה כיף, יומיים של נסיעה שקטה ומאד חסכונית, שדי משאירה מאחור את חרדת הטווח. קצת מאכזב אחרי כזה מבחן לכתוב כאן שכרגע לא ניתן לרכוש את הרכב גם במחיר מלא. ניתן לקוות שבהמשך מצב השוק יחזור לעצמו עם זמני המתנה סבירים יותר. 

מחירים :

 C 350 – 143.900 ₪    

C 460 – 154.900 ₪   

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה