גל דו”חות בבני ברק לרוכבי אופניים חשמליים

רוכבים בבני ברק על אופניים חשמליים עם טלפון נייד, אוזניות על האוזניים או בלי קסדה? תתכוננו לפקח שמחכה מאחורי העיקול • וכמובן: נערים מתחת גיל 16 שייתפסו יידרשו לתת פרטים והוריהם יעורבו • רדו מהמדרכה, גרסת בני ברק הצפופה

תאונת אופניים חשמליים | צילום: דוברות המשטרה

רוכבי אופניים חשמליים רבים בבני ברק הופתעו לגלות שעיריית בני ברק פועלת, באמצעות השיטור העירוני, בהיקף נרחב, כנגד הרכיבה על אופניים חשמליים בניגוד לחוק.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

לאחר שבמקומות שונים בארץ נגרמו פגיעות בהולכי רגל ונזקים אחרים – הוחלט עיריית בני ברק להדק את הפיקוח ובמסגרת זו נרשמו לאחרונה דו”חות תנועה רבים לאופניים חשמליים ברחבי העיר ונערכו מבצעי תנועה כנגד רכיבה בלתי חוקית ובריונות תנועתית.

בין התקנות שנאכפות ע”י הפקחים: רכיבה מתחת גיל 16, הרכבת חברים, הרכבת אזניות בזמן הרכיבה, שימוש בטלפון נייד בזמן הרכיבה, נסיעה על המדרכה, הכנסת אופניים חשמליים לגינות ציבוריות, מהירות מירבית – 25 קמ”ש, חובת חבישת קסדה בכל רכיבה ותאורה באופניים בשעת החשיכה, ורכיבה רק בצידו הימני של הכביש עם כיוון התנועה.

במסגרת סמכויות שאושרו בכנסת לאכיפת עבירות התנועה, גם בידי פקחים עירוניים, יוכלו הפקחים להורות על הפסקת ההתנהגות האסורה, סמכות לדרוש הזדהות, ידיעות ומסמכים, הוצאת האויר והשסתומים מצמיגי הרכב, מתן קנסות, עיכוב אדם שסירב להענות לדרישת פקח ויש חשש להימלטותו עד לבואו של שוטר, רישום פרטי קטין שרכב על אופניים מתחת לגיל 16, יידוע ההורים, תשלום קנס ע”י ההורים והחרמת האופניים במקרה של נהיגה פרועה ומסוכנת.

לא מכבר פרסם מבקר המדינה, דו”ח, לפיו מספר האופניים והקורקינטים החשמליים עולה ברחבי הארץ, מדי שנה, וכיום הוא עומד על למעלה מ-200,000 כלים מסוגים אלו, ומספר הנפגעים בתאונות אלו עלה גם הוא ר”ל, בשנים האחרונות. “מצבים אלו מחייבים את הגברת האכיפה ע”י השוטרים והפקחים העירוניים וגם את הרחבת תכניות ההדרכה לבטיחות בדרכים בקרב התלמידים במוסדות החינוך. לצורך זה פועל האגף העירוני לתשתיות ולפיתוח, המחלקה לתחבורה ומטה הבטיחות בדרכים שבאגף במסעי פרסום נרחבים הן בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים והן במכלול תחומי הזהירות בדרכים בכבישים ובמדרכות והגברת המודעות וכללי הבטיחות באספקלריה התורנית ובהיבט המקצועי”, נכתב בהודעת העירייה.

ראש העיר בני ברק אף הדגיש כי “העירייה מחזקת את ידיו של שלמה מלכא, מנהל אגף אכיפה ופיקוח של העירייה על הפעילות המעולה והמאומצת של השיטור העירוני ובהכוונתו של דוד פינקל, רמ”ט רה”ע, ואין ספק כי הסמכתם של הפקחים בשיטור העירוני, בנוסף לשוטרים במסגרת זו שיש בידיהם סמכות ארצית בתחום, הגבירה את האכיפה לצמצום מרבי של תאונות מרכיבת אופניים חשמליים, בניגוד לחוקי התעבורה”.

ל’ביזנעס’ רק נותר לתהות, היכן, בהיעדר שבילי אופניים ייעודיים ב-99% משטחה של בני ברק, ירכבו בעלי האופניים. הכבישים בבני ברק צפופים מאוד, ולא נותר אלא לקוות שהתאונות לא יהיו מנת חלקי הרוכבים על פי החוק.

‘ביזנעס’ גם מזכיר כי נהיגה נגד כיוון התנועה – אף הוא אסור לבעלי אופניים חשמליים. שימו לב, ונהגו בבטחה ובזהירות!

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "גל דו”חות בבני ברק לרוכבי אופניים חשמליים"

  1. פעולה ברוכה. חזקו ואמצו

כתיבת תגובה