גל ההתייקרויות || מהבוקר: מחיר הלחם מתייקר בכ-5%

למרות התנגדות שר הכלכלה: ועדת המחירים אישרה העלאת מחיר הלחם החל מהבוקר בכ-5% ועל לחם פרוס תשלמו 8.30 ש"ח | הוועדה אישרה את בקשת המאפיות והייקור חל כמעט ללא התראה מוקדמת לצרכנים | שר הכלכלה סירב לחתום על הצו | סעיף מיוחד הופעל וברקת נעקף בסיבוב | ומי עוד מייקר מחירים?

לחם | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

החל מהבוקר (ב) מתייקרים ב-4.9% מחירי הלחם המפוקחים. זאת לאחר שוועדת המחירים במשרד האוצר אישרה את בקשת המאפיות להעלאת מחירים כמעט ללא התראה מוקדמת בפני הצרכנים.

שר הכלכלה, ניר ברקת, התנגד להעלאת המחירים, וסירב לחתום על הצו אך הוועדה מצאה סעיף בחוק המאפשר את ההעלאה ללא חתימת שר הכלכלה. "אין שום סיבה מוצדקת להעלות את מחיר הלחם במיוחד בתקופה כלכלית קשה, שהאוכלוסיות החלשות במדינת ישראל יצטרכו לשלם במדינת ישראל על פת לחם. אני מתנגד נחרצות ולכן לא הסכמתי לחתום על הצו, זוהי החלטה שערורייתית", צוטט ברקת ב'כאן'.

לחם אחיד פרוס נמכר החל מהבוקר ב-8.3 שקלים (במקום 6.7) ולחם לבן יימכר ב-6.1 שקלים (במקום 5.2).

בגל האחרון של עליות המחירים בחודשים האחרונים התייקרו מספר רב של מוצרי בסיס, החל מפירות וירקות, וכלה במוצרי החלב שהתייקרו באפקט דומינו של העלאת המחיר המפוקח שגרר איתו את הייקור בקוטג', ביוגורטים ובמעדנים.

גם הדלק שומר על רף מחיר יקר (עם הפחתות מועטות למדי בתחום הבלו) במהלך החודשים האחרונים – אך זאת בשל מחירי הנפט העולמיים.

יצרנית הגלידה בן אנד ג'ריס הודיעה על ייקור צפוי במוצריה בכ5-8% בממוצע, ומהחברה נמסר כי "הנהלת בן אנד ג'ריס ישראל פעלה ככל שביכולתה למנוע את עליית מחירי הגלידות, המסתכמת בשיעור של כ-5-8% בממוצע, על רקע גל עליית מחירי חומרי הגלם, האנרגיה ומחירי התפעול. בנקודת הזמן הנוכחית, איננו יכולים להימנע מכך". וגם גלידת גולדה שמחיריה היו עממיים – תייקר את המחירים.

לצד זאת, שטראוס, אסם ועוד הודיעו על ייקור באחוזים שונים, והיבואנית דיפלומט הודיעה על ייקור מוצריה בשיעור שיזנק עד 25%.

כתיבת תגובה