גל עסקאות נדל”ן בעקבות חובת הדיווח על מקורות המימון

הקבלנים והיזמים מברכים את רשות המסים: גל רוכשים חותמים על עסקאות נדל”ן שונות בעקבות חובת הדיווח על מקורות המימון שתיכנס לתוקפה בשבוע הבא

הסכם רכישת דירה | צילום אילוסטרציה: shutterstock

אם היה נדמה שהמיתון במכירת דירות והירידה בעסקאות יביאו לסופשנה לא מעודדת במיוחד ליזמים ולקבלנים – נראה כי המגמה מתהפכת ממש כעת, בשעת השי”ן, ורגע לפני ש-2018 כמעט נסגרה מדווחים היזמים על זינוק במספר העסקאות בענף.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

הסיבה לכך היא, בין היתר, כפי שדווח שלשום ב’ביזנעס’ כי זהו השבוע האחרון שבו ניתן לבצע עסקאות נדל”ן ללא חובת דיווח לרשות המסים מאין הושגו מקורות המימון.

החל מה-1.1.19, עם כניסתו של חוק המזומן לתוקף, יידרשו הרוכשים למלא סעיף מיוחד מול רשות המסים, בו יספרו מאין השיגו את הכספים לביצוע העסקה.

עתה, מדווחים משרדי השיווק בפרויקטים רבים שהיו כמעט ‘תקועים’ זמן רב, כי גל של חתימות על עסקאות נדל”ן החל לפקוד את הענף – שמתעורר עתה, דווקא בשל המועד האחרון שלפני כניסתו של לתוקף של החוק החדש שיחייב דיווח על המקורות המימון לעסקה.

אי דיווח כזה עד חצי שנה לכל היותר מאז רכישת הדירה, יגרור – כפי שפורסם ב’ביזנעס’ – אי אפשרות השלמת רישום הדירה בטאבו על שם הרוכש.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "גל עסקאות נדל”ן בעקבות חובת הדיווח על מקורות המימון"

  1. היום חתמתי על חוזה לרכישת דירה, פשוט לא יאומן מה שהיה היום אצל עורך הדין שחתמתי אצלו, המשרד עמוס בעשרות רוכשים שרוצים להספיק לחתום על חוזה לפני 2019 , פשוט מטורף מה שראיתי היום, נראה לי שהנתונים של המכירות של החודש לא יעשו טוב לכחלון במערכת הבחירות…

  2. טיפשים חסרי מנוח
    פרסמו את החוק הזה חודשיים לפני סוף השנה כדי ללכוד את המקדימים
    בזנעעעעס, בעזנעס יא טיפשים, זו עוולה, כתבה ששולחת את הצאן לטבח

כתיבת תגובה