גם ללא עו"ד: בקשת צווי ירושה וקיום צוואה גם באופן דיגיטלי

הקלה לציבור: מעתה ניתן להגיש בקשה דיגיטלית לרישום נכסים בטאבו בעת בקשת צו ירושה או קיום צוואה ללא צורך בעורך דין וללא עלות כספית | מנהל רשות רישום הסדר זכויות מקרקעין: "צעד משמעותי שמאפשר רישומם של צווי ירושה וצווי קיום הצוואה המונפקים ע"י הרשמים לענייני ירושה באפוטרופוס הכללי, בקלות וביעילות ללא צורך בייצוג משפטי"

צוואה | צילום אילוסטרציה: shutterstock

צו ירושה או צו קיום צוואה? מעתה, גם לקוחות שאינם מיוצגים על ידי עורכי דין יוכלו להגיש בקשה דיגיטלית לרישום צו ירושה או צו קיום צוואה, המוטמעת באתר האפוטרופוס הכללי וזאת ללא טופס בקשה לרישום במקרקעין וללא צורך באימות הבקשה בפני עורך-דין, במטרה להקל על הציבור.

מעבר להקלה המשמעותית ברגולציה ולטיוב השירות שניתן לציבור, מדובר בחיסכון משמעותי בזמן ובכסף לציבור.

איתמר דוננפלד, מנכ"ל משרד המשפטים: "מהלך משמעותי זה נועד להקל על הציבור ועל המשק, כחלק מפעילות משרד המשפטים לטיוב הרגולציה והקלה על הנטל הבירוקרטי, וזאת על-מנת להגביר את הנגישות של הציבור לשירותים השונים. בנוסף, מדובר בחיסכון משמעותי בעלויות. מהלך זה מתאפשר גם הודות לשירותים הדיגיטליים המתקדמים שפותחו במשרד המשפטים".

עו"ד דוד שני, מנהל הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין: "במטרה להעניק שירות מיטבי ויעיל לציבור, הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין פועלת, כל העת, לפיתוחם של שירותים דיגיטליים, כמו גם להתממשקות עם משרדי הממשלה השונים, רשויות מקומיות, תאגידים בנקאיים ועוד. השירות האמור, מהווה צעד משמעותי שמאפשר רישומם של צווי ירושה וצווי קיום הצוואה המונפקים ע"י הרשמים לענייני ירושה באפוטרופוס הכללי, בקלות וביעילות ללא צורך בייצוג משפטי".

להגשת בקשה לצו ירושה.

להגשת בקשה לצו קיום צוואה

כתיבת תגובה