‘דגל התורה’ מציגה: פנה לנציג – ממסכי ‘קהילות’

פונים מתוככי הקהילות: דגל התורה מתקרבת לציבור בוחריה • מערכת ישירה לפניות ציבור דיגיטלית, דרך עמדות הסליקה של ‘קהילות’ בבתי הכנסת • המהפיכה: מעמדות התרמה למערכת אונליין שתאפשר פנייה מתיבה אישית ישירות לנציג • כך זה יעבוד, ומה תעשה אגודת ישראל?

עמדת התרמה של קהילות בביהמ"ד בעלזא | צילום: 'ביזנעס'
עמדת ‘קהילות’, מכשיר סליקה ממוחשב ומתקדם שמאפשר תרומה מאובטחת בכרטיס אשראי לבתי כנסת ולעמותות הצדקה השונות – הפכה למחזה שכמעט אף בית כנסת לא שלם בלעדיו. ב’קהילות’ (כמו במערכת המתחרה, ‘נדרים פלוס’) מתאפשרת תרומה לכל מקום – מכל מקום. כלומר, ניתן לתרום למוסדות קבר רחל מהמכשיר שמוצב בקבר הרשב”י, וכן להיפך.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

בצורה הזו, גם גובר שיעור התרומה לכל המוסדות, והוא מתבצע במקום ובזמן הנוח לכל אחד, תוך שכל תורם יכול לפרט את סיבת התרומה (תרומה, דמי חבר, התחייבות וכדומה). התרומה עצמה מתבצעת בצורה מאובטח, כך שפרטי התורם ואמצעי התשלום שלו (כרטיסי אשראי) מאובטחים ברמה הגבוהה ביותר.

חלק גדול מהמשתמשים בשירותי ‘קהילות’ הם בני המגזר החרדי, שאינם משתמשים בשירותי האינטרנט באופן תדיר. המסופים של ‘קהילות’ שמפוזרים בבתי הכנסת השונים, מאפשרים להם לתרום בצורה אינטרנטית ומאובטחת לכל מוסד שירצו.

כעת, משיקים ב’קהילות’ את המוצר החדש שלהם, שמאפשר פניה לחברי הכנסת ונבחרי הציבור של ‘דגל התורה’ דרך הרשת במגוון נושאים, כאשר הפניה נעשית דרך המסוף של ‘קהילות’ דרך הלשונית “קופות נוספות”.

בצורה הזו, מנגישים ב’דגל התורה’ את השירות לציבור, ומאפשרים לו לפנות דרך הרשת לנציגי הציבור, גם כאשר מדובר בציבור שאינו בעל חיבור אינטרנט בדרך כלל.

בשיחה עם אליהו דייטש מ’קהילות’ שעומד מאחורי הרעיון, הוא מספר ל’ביזנעס’ שעל ידי המוצר החדש, יוכל כל אברך לברר את הדברים שנוגעים לו מול נציגי הציבור בצורה המהירה והפשוטה ביותר. “אם פעם היית צריך ללכת לעירייה, לחכות שעה בתור, להפסיד דברים חשובים ובסוף לגלות ששכחת מסמך אחד, הרי שכעת כל אברך יוכל לפנות לנבחר הציבור בין סדר א’ לסדר ב’ בצורה מהירה ופשוטה”, מסביר לנו דייטש.

נכון לעכשיו, ניתן לפנות לחברי הכנסת של דגל התורה וכן לנציגי הציבור של דגל בירושלים, בני ברק, כרמיאל ואופקים, כאשר ב’קהילות’ מבטיחים לשדרג בקרוב את השירות כך שהוא יכלול את כל נציגי ‘דגל’ בארץ.

Inner article

בנוסף לכך, ב’קהילות’ אומרים כי גם מצד חברי כנסת באגודת ישראל הובעה התעניינות גדולה במהלך, ולדבריהם, סביר להניח שנראה בקרוב גם את חברי הכנסת של אגודת ישראל בתוך מסופי ‘קהילות’.

הדבר אמור לחסוך זמן רב הן לנבחרי הציבור והן לציבור עצמו, שכעת כבר לא צריך להפעיל קשרים או להזכיר חסדי אבות קדמונים, אלא פשוט לפנות בצורה פשוטה ובהירה דרך המשתמש של ‘קהילות’, כאשר חבר הכנסת או נבחר הציבור מקבל את כל פרטי הפונה עם פרטי הפניה – כולל אפשרות להחזיר הודעה לתא האישי של הפונה, או לחזור אליו דרך הנייד.

מלשכת חבר הכנסת אורי מקלב (דגל התורה) נמסר כי: “חבר הכנסת מקלב מברך על כל שיפור בשירות לאזרחים והנגשת השירותים לכלל אזרחי המדינה”.

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "‘דגל התורה’ מציגה: פנה לנציג – ממסכי ‘קהילות’"

 1. המכשירים הנ”ל מותקנים בחלק מהמקומות בתוך בית הכנסת ולאט לאט הופכים
  לחולין הדבר אסור על פי דין
  ב. לאט לאט הכניסו לנו טאבלט ציבורי בדלת האחורית מספיק לראות את גדודי הילדים שמשחקים במכשירים כדי להבין שנעשה
  שינוי מהותי

 2. לא מדויק… המכשיר מאוד מוגבל.
  והילדים- זו באמת בעיה נפרדת

 3. יש מקומות שזה בתוך בית המדרש וזה ממש אסור עפ דין, צריך לדאוג שיהיה בחוץ תחת פיקוח

כתיבת תגובה