דואר ישראל מסכמת רבעון: 14.5 מיליון חבילות המהוות גידול של כ-15% נמסרו ללקוחות

העלייה בהכנסות דואר ישראל נובעת ברובה מהמשך צמיחה בתחום הסחר המקוון, שגדל ב-44.5% בהכנסות מול רבעון מקביל.

מרכז מיון של דואר ישראל

בדואר ישראל מסכמים את הרבעון הראשון לשנת 2018, ממנו כי במהלך הרבעון האחרון צמח מספר החבילות שנמסרו על ידי דואר ישראל ל-14.5 מיליון, שהם כ-15% יותר ממספר החבילות שנמסרו אשתקד – אז עמד מספרם על 12.6 מיליון חבילות.

בכל הקשור להכנסה הכספית, סך ההכנסות של החברה ברבעון הסתכם ב-460.1 מיליון שקל, גידול קל מול כ-458.4 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון עמד על כ-29.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-0.7 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. הרווח התפעולי צמח ברבעון ועמד על כ-42.8 מיליון שקל, לעומת כ-11.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עלות המכירות ברבעון גדלה ב-1.4% והסתכמה בכ-424 מיליון שקל, לעומת כ-418 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. השינוי בעלות המכירה נבע בעיקרו מהמשך ההשקעה בשיפור השירות, וכן מהוצאות בגין פתיחת מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר ושיווק הכרטיס נטען, שהושק במהלך הרבעון.

250/200 סייד בר + קובייה
מרכז מיון דואר ישראל

העלייה בהכנסות דואר ישראל נובעת ברובה מהמשך צמיחה בתחום הסחר המקוון, שגדל ב-44.5% בהכנסות מול רבעון מקביל. גם ברבעון הראשון של 2018 נמשכה הירידה בהכנסות מדואר כמותי ומתקבולים בבנק הדואר, בעקבות המעבר לשירותים דיגיטליים ולחשבוניות במייל, אך מנועי הצמיחה הצליחו לכסות על הירידה בתחום הפעילות האוניברסלית, מה שמעיד על מיקוד עסקי. ברבעון הראשון של השנה אף הושק כרטיס נטען (פריפייד) רב מטבעי של בנק הדואר, הכולל 3 מטבעות (אירו, ליש"ט ושקל) ומאפשר קניות בארץ לרבות שימוש באתרי סחר מקוון וכן לשימוש באירופה. ברבעון הראשון של השנה הכריזה גם החברה על שיתוף פעולה עם חברת הדלק "פז", במסגרתו יוכלו לקוחות החברה להזמין חבילות לאלפי אוטומטים המוצבים בכ-120 תחנות פז ברחבי הארץ.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "גם ברבעון הראשון של 2018 המשכנו להתמקד בשיפור השירות, תוך המשך פתיחת מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום לרווחת הציבור, כחלק מהיערכותנו לגידול בהזמנות חבילות מחו"ל ועל מנת לפשט ולייעל תהליכים לוגיסטיים מורכבים. נכון לסוף רבעון ראשון 2018 מנתה החברה כ-1,200 נקודות מסירת דואר וחבילות, מתוכן 466 מרכזי מסירת חבילות, מהלך שהוריד את זמני ההמתנה בסניפי החברה. בנוסף, המשכנו להשקיע במנוע הצמיחה של החברה תוך התייעלות תפעולית. כתוצאה מהשקעות אלה ראינו את ההתפתחות המהירה של הסחר המקוון ואת המוצרים החדשים שהשיק בנק הדואר. לבסוף, אנו נערכים לאיחוד מערך התפעול במודיעין בסוף שנת 2018, תוך חיסכון של עשרות אלפי מטרים של נדל"ן".

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "התוצאות העסקיות ברבעון הנוכחי מבטאות את מימוש האסטרטגיה העסקית של דואר ישראל והמשך המיקוד במנועי הצמיחה של החברה עם דגש על תחום הסחר המקוון והבלדרות, כאשר תחום הנדל"ן מהווה אמצעי למימוש אסטרטגיה זו. דירקטוריון החברה וההנהלה מנתבים את המשאבים והמאמצים של החברה לטובת שיפור השירות, והשקעה בתחום החבילות לצד המשך פעולות למיתון הירידה בהכנסות מתחום המכתבים. אנו להשקיע בשיפור השירות ובהטמעת טכנולוגיות חדשות שיצעידו את דואר ישראל כחברת הלוגיסטיקה והשירותים המובילה בתחומה".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה