דיווחים: ‘שוק מהדרין’ בדרך לבעלות ‘זול ובגדול’

האם ‘זול ובגדול’ תרכוש את חלק מסניפי ‘שוק מהדרין’ שמקבוצת יינות ביתן? • לפי דיווחים שונים, יינות ביתן מבקשת להישאר רק עם סניפי ‘מגה בעיר’ ולהיפטר מיתר תתי הרשתות שבבעלותה • המטרה הסופית: 300 מיליון שקלים ממכירת הסניפים

סניף שוק מהדרין מקבוצת יינות ביתן | צילום: יח"צ

נחום ביתן עושה שוק. שלוש וחצי שנים לאחר שרכש את ‘מגה בעיר’ תמורת כחצי מיליארד שקל, לא מצליח ביתן להשתחרר מסבך החובות והוא ‘פותח בסטה’ ומעמיד סניפים למכירה לכל המרבה במחיר. על פי הדיווח ב’דה מרקר’, החברה שבבעלותו מנהלת מו”מ על שלוש עסקות למכירת 22 חנויות בהיקף כספי מוערך של 230 מיליון שקל. 

משא ומתן אחד מתמקד ברצון של רשת זול ובגדול לרכוש 14 מתוך 17 הסניפים באזורים החרדים של תת הרשת ‘שוק מהדרין’. השווי המוערך של הסניפים עומד על 100-110 מיליון שקל. רשת זול ובגדול יושבת כבר כיום במספר נקודות במגזר החרדי ונראה כי בעליה מנסים להגביר ולהגדיל את אחיזתם בשוק הקמעונאות במגזר החרדי.

יינות ביתן, שמפעילה 188 סניפים בתתי הרשתות יינות ביתן, מגה בעיר ושוק מהדרין, נכונה למכור כמה שיותר סניפים ולהישאר עם מגה בעיר. על פי הדיווח, ביתן מנסה למכור שש סניפים נוספים ליוחננוף בהיקף של כ-110 מיליון שקל. מדובר בסניפים גדולים עם גרף מכירות גבוה. עסקה נוספת שניצבת על השולחן היא מכירת שני סניפי ענק בקניון איילון ברמת גן ובקניון מלחה בירושלים לחברת ויקטורי תמורת כ-20 מיליון שקל.

המטרה הסופית של ביתן היא להשלים גיוס של 300 מיליון שקל שיאפשרו לו להשתחרר מהעול הכספי הרובץ עליו ולהתמקד בניהול תת הרשת מגה בעיר המוגדרת כרשת עם הרווחיות הגבוהה ביותר מבין כל חלקי הרשת שבבעלותו.

Inner article

אלא שהדברים לא הולכים חלק וב’גלובס’ נחשף כי ועד עובדי מגה מאיים לפוצץ את המגעים שמנהל נחום ביתן למכירת סניפי הרשת שבבעלותו. לאחר שהושגו הסכמות בין ועד עובדי הרשת לבין ההנהלה כי לא ימכרו סניפים נוספים של הרשת, ל”גלובס” נודע עוד כי גורמים בוועד העובדים של מגה מאיימים לבצע נטישה המונית של החנויות על רקע המגעים למכירת סניפים נוספים של הרשת. אם ימכור ביתן יותר מעשרה סניפים מרשת מגה בעיר, ינטשו אלפי עובדים את החנויות ויביאו לכאוס מוחלט. מדובר בכ-3000 עובדים, למעלה משליש מעובדי רשת יינות ביתן והרשתות הנלוות.

נציין כי בקבוצת יינות ביתן מסרו ל’גלובס’ “איננו מגיבים לשמועות”, ובוועד עובדי מגה סירבו להגיב לפניית ‘גלובס’ בנושא.  

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה