דיווח: תשעה מכל עשרה עסקים קטנים במגזר החרדי נסגרים

מחר יתקיים במרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה הכנס השנתי השמיני של עמותת ‘תמך’. לקראת הכנס חושפים בתמך נתונים על המשק החרדי. רוב הלקוחות החרדים לא נותנים צ’אנס לבעלי מקצוע “טריים”

בנייני האומה. צילום: יח"צ

לקראת הכנס השנתי השמיני של ‘תמך’ שיתקיים מחר (רביעי) במרכז הקונגרסים בבנייני האומה, חושפים בתמך נתונים מרתקים על העסקים הקטנים בציבור החרדי. מהנתונים עולה כי כתשעים אחוזים מכלל העסקים הקטנים הנפתחים מידי שנה בציבור החרדי נסגרים בשל היעדר ליווי מקצועי והכשרה מתאימה.

שיינדי באבד מנכלי”ת תמך אומרת כי נתון זה אינו מפתיע כלל את כל העוסקים בתחום העסקים הקטנים בציבור. לדבריה, האחוז הגבוה מאד של עסקים שנקלעים למצוקה, יכול היה לרדת במידה ניכרת אם אלה היו מקבלים ליווי מקצועי אמיתי לעסק.

ono box

נתון נוסף שנחשף מצביע על-כך שציבור הלקוחות, ברובו, מעדיף להעסיק את המומחים המוכרים בתחומם וכי בציבור החרדי נותנים פחות צ’אנס ליזמים צעירים. נתון זה בולט ונכון כמעט בכל תחומי העשייה העסקית במסחר ובעיקר בשירותים. “אנשים מחפשים מותג או שם של חברה מוכרת, ופחות מוכנים לתת צ’אנס לעורך דין צעיר, לגרפיקאית טרייה או ליזמית צעירה בתחומה. אנחנו פועלים גם בנושא הזה על מנת לעודד את המשק לצרוך גם מהעסקים הקטנים והחדשים כדי לתת להם כוח להתרחב ולהתפתח”, אומרים בתמך.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

למעשה מדובר בבעיה מהותית במשק החרדי שהולך וגדל. בתמך אומרים כי “כאשר עסק קטן מתפתח, הדבר מוביל לצמיחה לא רק בקרב העסק הזה ספציפית. יש לכך השלכה רחבה על המשק כולו. משום שבכל התפתחות של עסק או חנות, יש עוד הזמנות ועוד עובדים, צריך רואי חשבון ועורכי דין ומזכירות ומוכרות, וזהו מעגל צמיחה משמעותי למשק. אסור בשום אופן לזלזל בחשיבות הביסוס של העסקים הקטנים וגם המדינה צריכה להיכנס לתחום הזה של ליווי מקצועי לעסקים קטנים כי הקריסה המשמעותית ביותר היא בתחום העסקים החדשים שמתמוטטים רק כי לא התנהלו נכון מקצועית והדבר משליך כאמור גם על המשק”.

כאמור, מחר יתקיים הכנס השמיני של תמך. הכנס מיועד לנשים חרדיות בעלות עסקים ובין המרצים בכנס יהיו בין היתר נשים חרדיות שיספרו על דרכן בעולם העסקים והתפתחותן. בהן ניתן למנות את רואת החשבון אביגיל שיקוביצקי, את בעלת ‘קמח רובינפלד’, רחל רובינפלד ונשים נוספות.

הכנס מתקיים במרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה בירושלים. נזכיר כי רק באחרונה הכתיר המגזין האירופי ‘Destinations  Business’ את בנייני האומה כאחד מעשרה מרכזי הקונגרסים המוצלחים בעולם בשנת 2017.

side
ono-inner

כתיבת תגובה