דיוני מת”ע: כך הודרו 1,300 יח”ד לחרדים מדיוני המועצה

היום תתכנס מת”ע – מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי ביו”ש לאשרר אלפי יח”ד בשטחי ההתיישבות ביהודה ושומרון • החרדים בחוץ: 1,300 יח”ד בביתר עילית לא יובאו לאישור הוועדה בשל חוסר זניח של אישור קמ”ט תחבורה לתכניות • “לא יודעים מתי תהיה הזדמנות נוספת, זו דחייה עם בכייה”, אומרים ל’ביזנעס’ גורמים בביתר עילית

היו ימים. גלנט כשר השיכון, נוטע עץ בביתר עילית | אילוסטרציה: ארכיון 'ביזנעס'

רגע אחרי שדייוויד פרידמן, שגריר ארצות הברית בישראל מתראיין ל’מקור ראשון’ ומתריע כי ישראל תאבד את האפשרות לקבל את הריבונות ביו”ש אם לא תוקם ממשלה, מתברר כי בינתיים, בעלת הבית האמיתית ביו”ש מתמהמהת במתן אישורים לבנייה חרדית בשטחים שמת”ע, מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי ביו”ש, מופקדת עליה.

המדובר הוא על אלפי יח”ד חדשות שעתידות להתאשר סופית היום בישיבת מועצת התכנון של המנהל האזרחי – הריבון הישראלי השליט על יו”ש בהיעדר אפשרות חוקית אחרת להחלת ריבונות ממשלתית ישראלית בשטחי יהודה ושומרון, וזאת אך ורק בשל מחדלים של ממשלות קודמות שלא קידמו את הנושא באופן מוסדר – אך בין אלפי הדירות, לא יאושרו כ-1,300 דירות בביתר עילית, זאת למרות שאלה עומדות אך כפסע לפני אישורן, והחסר היחידי בהן הוא אישור קמ”ט תחבורה.

250/200 סייד בר + קובייה

לדברי ראש עיריית בית עילית, “אין שום סיבה עניינית לעיכוב הדיון בתוכניות הללו”. הוא פנה לנציגים החרדיים, סגני השרים יעקב ליצמן ומאיר פרוש, יו”ר וועדת הכספים משה גפני והשר אריה דרעי במטרה שאלה יעמדו מול הגורמים הרלוונטיים בממשלה שלהם כפוף המנהל האזרחי.

נציין כי כתוצאה מעובדת היותו של המנהל שולט ביו”ש, נדרש חלון הזדמנויות פוליטי ומדיני צר – לעיתים שנפתח עד כדי חרך – כדי לאשרר יח”ד ביו”ש, ואי לכך, הדרתם של כ-40% מתושבי יו”ש מדיוני מת”ע, מעוררת זעם רב בקרב הנציגות החרדית, כיוון שמי יודע מתי יאושרו יח”ד נוספות בתהליך זה או אחר.

Inner article

גפני, דרעי, פרוש וליצמן פנו אתמול לזאב אלקין, הממונה הישיר מטעם הממשלה על המנהל האזרחי והביעו את פליאתם על הדרת החרדים מהדיונים. “אנחנו לא יודעים מתי תהיה הזדמנות נוספת, זו דחייה שיכולה להיות גם בכייה לדורות”, אומרים ל’ביזנעס’ גורמים בביתר עילית.

עם זאת, עד עתה לא הוכנסו 1,300 יחידות הדיור בביתר עילית לדיוני מועצת התכניון של המנהל האזרחי, כאמור, בשל היעדר אישור קצין מטה תחבורה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה