דירוג 'עסקי' לרופא: DUN’S 100 ידרג רופאים פרטיים

לפני שתוציאו אלפי שקלים לרופא: דירוג הרופאים המובילים בישראל – יוצא לדרך • לראשונה DUN’S 100 ידרגו את הרופאים המומחים המובילים בישראל לשנת 2021 • 79% מהאנשים שפנו לטיפול רפואי פרטי בשלוש שנים האחרונות חושבים שדירוג רופאים פרטיים הוא רלוונטי וחשוב לציבור הישראלי

רופא | צילום: Bacho, שאטרסטוק

דן אנד ברדסטריט תדרג לראשונה את הרופאים המומחים המובילים בישראל. משבר הקורונה אשר פקד אותנו בשנה האחרונה הציב בפני העולם אתגרים חדשים ומורכבים, ובעיקר שם את מערכת הבריאות בחזית. בשנה זו ויותר מתמיד, מערכת הרפואה עמדה למבחן והרופאים הוכיחו עצמם כגורם מכריע בניצחון מול הנגיף והחזרה לשגרה. יחד עם זאת, המשבר גם הציף כשלים רבים במערכת הבריאות והרפואה ואי נגישות מידע מהימן בלט מתמיד.

על פי נתוני משרד הבריאות ודו"ח הלמ"ס, נכון לסוף שנת 2019 יש 21,594 רופאים מומחים בישראל. כיום ישנו מחסור במקור מידע מהימן ומקצועי שיכול להוות כלי לביסוס ההחלטה בבחירת הרופא/ה המתאים עבור המטופל.

250/200 סייד בר + קובייה

מחקר בלעדי שערכה  דן אנד ברדסטריט בשיתוף מכון רושינק, מציג כי 79% מהאנשים שפנו לטיפול רפואי פרטי בשלוש שנים האחרונות חושבים שדירוג רופאים פרטיים הוא רלוונטי וחשוב לציבור הישראלי. לתחושת 61% מהנשאלים, המידע שעומד כיום לרשותם לפני בחירת רופא מומחה פרטי הוא חסר ולא אובייקטיבי. עוד עולה מהמחקר כי כל מטופל שלישי חווה אכזבה מהרופא הפרטי שבחר, וכל מטופל חמישי מדווח שחווה רשלנות רפואית מצידו של הרופא הפרטי.

דירוג הרופאים המומחים של DUN’S 100 הינו דירוג איכותני המתבסס על היכרות מעמיקה עם תחומי הרפואה וישלב שימוש בשאלוני עומק ובמקורות מידע נוספים. בנוסף, בחינת המלצותיהם של הרופאים עצמם, הנחשבים כאוטוריטה מקצועית, אודות עמיתיהם, תהוונה פרמטר מרכזי לביסוס הדירוג.

בשלב זה מתבצעת בחינת המועמדים על ידי וועדת הדירוג של DUN’S 100, הוועדה ממשיכה להזמין את טובי הרופאים להגיש מועמדותם לדירוג שבקרוב ייחשף לקהל הרחב.

המחסור במקור מידע מהימן ודירוג מקצועי ואמין שניתן להסתמך עליו, לצד ריבוי כשלים שנובעים כתוצאה מבחירה שגויה של הרופא/ה מטפל/ת, הביאו אותנו להשיק לראשונה דירוג מהימן המבוסס על מחקר יסודי, ומעמיק אשר ידרג את הרופאים המומחים הטובים בישראל, ויהווה מסמך עזר אובייקטיבי לשימוש הציבור הישראלי.

אפרת שגב, סמנכ"לית דאטה ואנליזה בדן אנד ברדסטריט: "תוצאות המחקר שנערך מעידות על היעדר מקור מידע אמין ואובייקטיבי, שממפה ומדרג באופן מקצועי ובלתי תלוי את הרופאים המומחים המובילים בישראל. כשליש מהנשאלים אף לא ערכו השוואה לפני שפנו לרופא פרטי וכשני שליש טוענים שכיום אין ברשותם מידע אובייקטיבי ואמין להיעזר בו בעת בחירת הרופא/ה המטפל/ת".

Inner article

לדברי שגב, "לדן אנד ברדסטריט יש את יכולות המחקר ועיבוד הנתונים הנדרשות לכך. אנו עובדים עם מאגרי מידע וצוות מומחים מייעץ אשר מאפשר לנו להנגיש דירוג אמין ומבוסס ולהציג לראשונה ובאופן מקצועי את הרופאים המומחים המובילים בישראל. אנו גאים להיות הגורם המוביל ליצירת דירוג מהימן ומשקף בתחום, ומאמינים שדירוג מהסוג הזה ישפיע ישירות על שביעות רצון המטופלים וינגיש את המומחים הטובים ביותר לציבור הרחב".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה