דירת עראי: הטייקונים שיצאו מדירת הקבע

‘ביזנעסוכות’ בפרויקט מיוחד: מתיו ברונפמן, נוחי דנקנר, שרי אריסון, ואפילו המליארדר הנעלם גומא אגאייר • המשותף ביניהם: כל אלה ועוד – העמידו השנה למכירה את ביתם או בית נוסף שבבעלותם • חלקם עברו מדירת קבע לעראי

הפנטהאוז של ברונפמן. צילום: BROWN HARRIS STEVENS

את הסקירה החגיגית על העשירים שיצאו מדירת קבע לדירת עראי – או סתם כך החליטו למכור איזשהו נכס שבבעלותם – אי אפשר שלא לפתוח דווקא בחדשה מהימים האחרונים שפורסמה באתר ‘ביזנעס’: המיליארדר היהודי-קנדי מתיו ברונפמן, מי שמחזיק בשליטה של ענקית הריהוט ‘איקאה’, הודיע לאחרונה כי בכוונתו למכור את פנטהאוז היוקרה שלו, השוכן במגדל בפארק אווניו שבמנהטן, תמורת 12.5 מיליון דולר.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

מעבר לנוף המרהיב שמשתקף מחלונות דירת היוקרה, המהווה גורם מכריע בהחלטה האם לרכוש את הנכס, כולל הפנטהאוז 4 חדרי שינה, 4.5 חדרי אמבטיה וגודלו משתרע על שטח של 333.7.

מי שעיצב את הפנטהאוז הוא האדריכל זוכה הפרסים כריסטיאן דה פורצמפאר. חלק מתקרות הדירה גבוהות, חלונות הפנטהאוז הן מהרצפה עד התקרה ומתאפשר לראות בעדם את נופי העיר כמו האמפייר סטייט בילדינג ו-4 כיווני אוויר.

בבניין היוקרתי שבו ממוקמת הדירה, 400 פארק אווניו סאות’, גם מציעים לדיירים בריכת שחייה עם ג’קוזי, חדר כושר וספא, סימולטור גולף וחדר קולנוע.

מה שמעניין יותר ולא פורסם עדיין ב’ביזנעס’ הוא כי לפני כחצי שנה שכר ברונפמן דירת יוקרה ענקית במגדל רוטשילד בתל אביב בשכר חודשי של כ-30 אלף שקל לחודש, בה הוא מתגורר כשהוא שוהה בישראל. גם כן עראי…

הבעלים של קבוצת ‘אדמה’ הכושלת, אורן קובי, נאלץ להיפרד השנה מנכס נוסף היקר לליבו – אחרי שדירתו בבאר יעקב הועמדה למכירה, דירה נוספת במגדלי YOU, שתי דירות בשוהם ונכס בבאר שבע נמכרו – הועמד למכירה לפני מספר חודשים גם מיני פנטהאוז בן למעלה מ-200 מ”ר שהחזיק בקומה השלושים ושלש של מגדלי אקירוב. הנכס הוצע לרוכשים פוטנציאליים על ידי כונס הנכסים.

לפנטהאוז שתי מרפסות הפונות אל הים, ושטחן מגיע ללמעלה מ-40 מ”ר, ולדירה צמודות שלש חניות תת קרקעיות.

המחיר שדורש הכונס, לא מרתיע: רק 18 מיליון שקלים.

יצוין, כי מרבית חובותיו האישיים של אורן קובי כוסו מיוזמתו והוא לא נחשב כפושט רגל ואף הגיע להסדר עם נושיו באופן מעורר השראה.

מגדלי אקירוב בתל-אביב. צילום: משה שי | פלאש 90

הטריפלקס של אריסון

שמה של האשה העשירה בישראל וברשימת עשירי תבל – שרי אריסון – נקשר בכותרות כלכליות כה רבות במהלך השנה החולפת, אך רק אחדות מהן עסקו בנכסיה בישראל ובכוונותיה לעבור ממנה.

עם זאת, מנבירת ‘ביזנעס’ לכבוד חג הסוכות בכותרות העבר עלה כי בין היתר, פורסם כי שרי אריסון, המחזיקה מאז 2012 במגדל השופטים בתל אביב שבפינת הרחובות אבן גבירול ושאול המלך – בית רב מימדים שהיא מתגוררת בו – עומד למכירה.

מגדלי אקירוב בתל-אביב. צילום: משה שי | פלאש 90

הבית בן 1,000 המטרים הרבועים ושלוש הקומות שבבעלותה, הפך במהלך 2015 לדירה לדוגמה, ומנופים העלו לתוכו רהיטים ופריטים אקסקלוסיביים נוספים, במטרה להציג את ה’דירה’ בפני לקוחות פוטנציאליים. אולם כיום, שלש שנים אח”כ שרי אריסון מתגוררת בו כשהיא בישראל, והוא טרם נמכר על ידה.

הבית נרכש על ידה בכ-13 מיליון דולר, שהיו שווים בימים ההם 56 מיליון שקלים.

המחיר המבוקש, אם אתם עדיין בעניין: 150 מיליון שקלים, נכון ל-2015. מאז, סביר להניח שהמחיר רק זינק, כיאה למגדל המיועד למאיון העליון של תל אביב, ושראש הממשלה לשעבר אהוד ברק משלם בו שכר דירה של כ-30,000 שקלים בחודש.

ועוד שלש דירות…

נקנח במספר מכירות נוספות של בתים. הראשונה והפחות מרתקת שבהן, היא דירת הדופלקס בקומות 38-39 במגדל לאונרדו סיטי טאואר במתחם הבורסה ברמת גן של רות עופר, אלמנת איש העסקים יולי עופר, שהעמידה למכירה את דירת הפנטהאוז שבבעלותה .

בדירה – המושכרת בינתיים בעשרות אלפי שקלים בחודש – המשתרעת על 400 מ”ר בשני מפלסים המחוברים באמצעות מעלית פנימית, לא התגוררו בני הזוג עופר מעולם. הבעלות על הדירה ‘נולדה’ בעקבות מעורבותו של יולי עופר בהקמת הבניין וברכישת אחת הדירות הראשונות בו.
המחיר המבוקש: 15 מיליון שקלים.

בניין סיטי טאואר ברמת גן. צילום: מרים אלסטר | פלאש 90

איש העסקים נוחי דנקנר שכבר חווה חוויות לא סימפטיות בעליל במהלך השנה החולפת, נאלץ להיפרד מהווילה שלו ברחוב שלמה המלך בהרצליה פיתוח, בתמורה ל-47 מיליון שקלים ששולשלו הישר לנושים הבנקאיים שלו.

הווילה כוללת כאלף מ”ר בנוי בשטח כולל של שני דונם, בריכה צמודה, חדרי שינה ואירוח, חדר כושר, מעלית פנימית, חדר קולנוע, מרתף וחניה לשתי מכוניות וסירה.

הקונה המאושר הוא איליה טורפיאשווילי, מבעלי חברת הגיימינג ‘פלאריום’ שרשמה אקזיט זמן מה לפני הרכישה, כשהחברה שהוא מבעליה נמכרה לחברה אוסטרלית בחוזה שעמד על חצי מיליארד דולר.

לקינוח, נספר על מוכר שנעלם זה מכבר, אך דירת הקבע שלו נמכרה רק במהלך השנה החולפת. זהו המיליארדר היהודי גומא אגייאר שנעלם לפני כחמש שנים ליד חופי פלורידה וגופתו לא נמצאה מעולם אך הוא הוכרז כמת. עתה, אלמנתו מכרה את הפנטהאוז שבבעלותו בממילא, ב-41 מיליון שקלים.

לאלמנה נכסים נוספים שהיא מעמידה למכירה, ברחבי ירושלים, בין היתר דירה בעיר העתיקה ובית בשכונת ימין משה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה