די להפקרות

ככל שרוב תושבי הארץ מסתגרים בביתם, נחבאים בחדריהם ונמנעים מלצאת ולבוא בתחבורה הציבורית או באירועים, נראה שבמגזר החרדי טרם הפנימו את גודל הסכנה וממלאים את התחבורה והשמחות בהמוניהם, ללא כל שמירה על הנחיות משרד הבריאות שנועדו לשמור על חייהם שלהם • גדולי ישראל התריעו בכרוז מיוחד לשמור על כל ההנחיות של משרד הבריאות • בנימין ליפקין בטור דעה נוקב

'חתונת קורונה' בחצר בית ללא שמירת בידוד נדרש (התמונה צולמה טרם ההנחיות המחמירות האחרונות)

צריך להיות קהה חושים, נעדר כל מינימום של שיקול דעת, רפה שכל וחסר אחריות מינימלית, כדי להמשיך להתקהל בימים אלו ולא להישמע להוראות חד המשמעיות של גורמי הבריאות לימים אלו.

מתהלכים להם יהודים, שמרגישים עצמם לברי אוריין ויראי שמים, המקפידים על קלה כבחמורה ומחליטים על דעת עצמם, מבלי שיהיה להם שום היתר לכך משום מורה הוראה, לצפצף על ההוראות מצילות החיים הללו ולהמשיך לבוא במגע עם הבריות, ללא כל מגבלה, בלי לנקוט בצעדי ההרחקה וההפרדה הנדרשים, תוך סכנה ממשית שהם ממיטים על עצמם, על יקיריהם ועל כל מי שהם באים עמם במגע.

250/200 סייד בר + קובייה

אין ולא יכולה להיות שום סלחנות להתנהגות כזו שמקורה בהפקרות. אי אפשר לתלות זאת בשום צידוק, ובוודאי שלא בשיקולים שנובעים משיקולים תורניים באשר הם. אם גדולי ישראל עמדו על כך שתורה מגנא ומצלא ולימוד התורה אינו יכול חלילה להיפסק, הם בשום פנים ואופן לא התירו לערוך מנייני תפילות הומי אדם – במקום שאלו יוגבלו לעשרה בלבד לכל מניין – ובשום אופן לא התירו להמון אדם להתקהל בשמחות משפחתיות, כמו לא משתוללת פה מגפה קטלנית שרבים חללים הפילה עד כה ועוד ידה נטויה ה”י.

ההוראות הללו לא נבעו מהחלטה דרקונית כזו או אחרת. הן תוצאה של קביעה ברורה וחד משמעית, מאת גורמי המקצוע האמונים על הצלת חיי אדם, שעושים כל שלאל ידם על מנת לצמצם את התפשטות הנגף. הזלזול המחפיר בהוראות הללו, תוך שימוש בנימוק תורני מעושה, אינו אלא חטא על פשע.

Inner article

לא בכדי קבעה מועצת גדולי התורה, בכרוז המפורש שהוציאה אמש, ואשר מתנוסס בעיתונים היומיים, כהאי לישנא: “ולשמור על ההוראות הניתנות מצד גורמי הבריאות והרפואה, ולא להקל באלו ראש, חלילה”.

מעל ומעבר לחובת השעה, לציית לכל ההוראות הקפדניות שמפרסמות הרשויות, נוסף כאן ממד נוסף שאסור בשום פנים ואופן להקל בחשיבותו בכל עת ובייחוד בימים טרופים אלו.

הפומבי שניתן לחילול גורף ומזלזל של ההוראות, מצד הציבור החרדי, צופן בחובו חילול שם שמים, שבלתי ניתן להפריז בממדיו. התחכמויות מפוקפקות של יחידים, שהדעת ניטלה מהם בעת ליקוי מאורות – שמוצאות להן את הדרך להתפרסם בראש חוצות – גורמות להכתמת שמה הטוב של היהדות הנאמנה כולה.

הציבור החרדי שאמור להיות דמות מופת בוהקת, לקיום הדור ומדוקדק של כל מצוות התורה, ובהן ובראשן אזהרת תורתנו הקדושה, “ונשמרתם מאוד לנפשותיכם”, מוכתם כולו, על לא עוול בכפו, בגין התנהגות נלוזה ומחפירה, של כל אותם ‘מתגודדים’, הבועטים ברגל גסה, בהוראות שנועדו להציל את חייהם שלהם.

הגיעה השעה להתעשת. הגיעה העת לשים קץ לגילויי ההפקרות שקיימים בכל מקום ואין מי שאיננו עד להם. זה הזמן לפעול ולהפעיל משמעת ברזל, שלא תתיר בשום צורה, אי ציות מלא שניתנו, לא על ידי יחידים ולא על ידי קבוצות.

הגיע הזמן לגלות אחריות וערבות הדדית מפני פיקוח נפש, בטרם יהיה מאוחר.

 

הטור פורסם היום בעיתון ‘המבשר’

Inner 620/130

מומלץ עבורך

5 תגובות ל: "די להפקרות"

 1. מדובר בנשמות של חלמאים מעיר חלם שבמצרים, עובדי עבודה זרה, זרע עמלק הרוצה להשמיד את עם ישראל. אין הסבר אחר להתנהגות פוחזת מעיין זו. אין להם אלוקים, אלא אמונה בשדים. איפה ונשמרתם לנפשותיכם?! איפה הערבות אחד לשני?! העיקר אומרים כל ישראל ערבים זה לזה וכי מספיק שאחד חוטא ניתנת גזרה על כולם והם פושעים בגופם ובמשפחתם כך שהאחר בכלל לא פונקציה בעבורם. רקיקים פוחזים שטופי סיטרחה רע, מומרים, בעלי מוות!
  דינם כשל מחבלים!

 2. ככל שרוב תושבי הארץ מסתגרים בביתם, נחבאים בחדריהם ונמנעים מלצאת ולבוא בתחבורה הציבורית או באירועים, נראה שבמגזר החרדי טרם הפנימו – לא נכון!!!
  גם במגזר הכללי יש ה-מ-ו-ן בפארקים ובים.

 3. שלום !
  ממש לא נכון .
  אני כלואה בבית עם ששת ילדיי , היות ובעלי עובד בעבודה חיונית הוא הולך לעבודה וחוזר ישר הבייתה .
  ואני חרדית וכך כל חברותיי החרדיות בבית
  ממש מצער מה שהיה בים בעיר מגוריי אנשים חשבו שזה יום חופשי והלכו עם כל המשפחה לשחות בים והפרו את ההנחיות .
  דרך אגב הם לא חרדים .
  אז דייי להכליל

 4. א-זה ממש לא בסדר כי כל גדולי הדור פסקו להישמע באופן חד משמעי להנחיות.
  ב- הייתי היום בעבודה בתל אביב וראיתי כמויות גדולות מאוד של אנשים שמטיילים ברחובות כאילו הכל בסדר ואפילו צחקו שאני מגן על עצמי.
  מה מעניין למה על זה אף כלי תקשורת לא מדבר?!?!

 5. שמרו על עצמכם בבתים

כתיבת תגובה