דלק וגזפרום ישתפו פעולה בתחום התחבורה המונעת בגז

שיתוף הפעולה בין ענקית הגז הרוסית וחברת האנרגיה הישראלית התאפשר כחלק מהיחסים הבילטראליים בין ישראל ורוסיה שרק הולכים ומתחממים יותר ויותר

מתדליקים בגז טבעי. צילום: Vitaliy Hrabar | שטארסטוק

'דלק קידוחים' וענקית הגז הרוסית 'גזפרום' חתמו על מזכר הבנות לא מחייב, לשיתוף פעולה והקמת צוותי עבודה משותפים לצורך איתור, בחינה וקידום של פרויקטים חדשים המבוססים על גז טבעי בישראל. צוותי העבודה יתמקדו בבחינת אפשרויות פיתוח תחום התחבורה המונעת בגז טבעי (כלי רכב כבדים, רכבות, כלי שייט) וכן ציוד מתחום החקלאות ועוד.

שיתוף הפעולה של שתי חברות האנרגיה המובילות, התאפשר כחלק מהיחסים הבילטריאלים שבין ישראל ורוסיה, וזאת תחת מזכר ההבנות שנחתם ביוני האחרון בין משרדי האנרגיה של שתי המדינות, שעניינו נקיטת מאמצים משותפים לפיתוח וקידום טכנולוגיה לקידום השימוש בגז הטבעי כדלק בתחום התחבורה.

לדברי מר אלכסנדר מדבדב, סגן יושב ראש הוועדה המנהלת של גזפרום: "תעשיית הגז תורמת רבות לפיתוחה של כלכלה יציבה, אקולוגית ואחראית. שימוש בגז טבעי כדלק לתחבורה מהווה את אחד המרכיבים החשובים בתרומה זו. עם פיתוח השימוש בגז טבעי כדלק תהפוך התחבורה נטולת הזיהום לחזון בר השגה. זו אינה אפשרות ערטילאית כי אם טכנולוגיה קיימת וזמינה".

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים, מוסיף: "אנחנו נרגשים משיתוף פעולה עם ענקית גז בינלאומית כמו גזפרום. ההיכרות והיכולות הגבוהות של דלק בשוק האנרגיה הישראלי, לצד העצמה והידע של גזפרום בתחום הגז, יתרמו להמשך פיתוח משק הגז הישראלי, במיוחד בתחום השימוש בגז טבעי שהוא ידידותי לסביבה, יעיל וזול יותר, כדלק לתחבורה".

כתיבת תגובה