'דן' תקים בבני ברק מגדלי מסחר ומשרדים

על מגרש החנייה ששימש את חברת התחבורה הציבורית 'דן' יוקם בשיתוף 'אשטרום' פרויקט LYFE בבני ברק • 'דן' הפכה באחרונה לשותפה ביזמויות נדל"ן והתפרסמה לאחרונה ברכישת מפעל התפלת מים

מתחבורה ציבורית ליזמות מסחרית עניפה. אוטובוס של חברת דן | צילום: יוסי זלינגר, פלאש 90

'דן', חברת התחבורה הציבורית – שבשנים האחרונות, בניהול היו"ר שמואל רפאלי והמנכ"ל עופר זילביגר, יזמה מספר פרויקטים בתחומי המגורים, המסחר והנדל"ן המניב, כמו גם כניסתה לענף התשתיות, ברכישת מפעל התפלה וטיהור שפכים – חתמה עם 'אשטרום נכסים' הסכם לביצוע הקמת פרויקט LYFE בבני ברק.

הקרקע המשתרעת על 15.8 דונם שנרכשה בעבר על ידי 'דן' ושימשה חניון האוטובוסים שלה שנים ארוכות בקרבת קרן הרחובות ששת הימים-בן גוריון (חניון צד"ה)  הינה, החל מ-2016 בבעלות משותפת עם חברת 'אשטרום נכסים' – לאחר שזו רכשה בכ-100 מיליון שקלים את מחצית מהבעלות עליה והזכויות בבנייה בה, לפני כשנתיים.

250/200 סייד בר + קובייה

עתה, תשמש 'אשטרום' – בניהולו של המנכ"ל גיל גירון  והיו"ר רמי נוסבאום – כקבלן הביצוע של פרויקט LYFE, שיכלול לעת עתה, שני מגדלים בני 34 ו-36 קומות, 4 מרתפי חניה ו-5 מפלסי חנייה עיליים, שטחי כניסה, לובי ומסדרונות. לפי הדיווח הבורסאי, המגדלים יוקמו וישווקו ברמת מעטפת.

לדברי החברות, עד עתה נמכרו ב-פרויקט LYFE  כ-44,000 מ"ר בכ-527 מיליון שקלים, ובכך כמעט והסתיים שיווקו של המגדל הראשון, ובקרוב יחל שיווק המגדל השני. החברות 'דן' ו'אשטרום' צפו כי הפרויקט יניב הכנסות בסך כולל של 1.3 מיליארד שקל. צפי הרווח מהסכום יעמוד על כ-220 מיליון שקלים.

בימים אלה סיימו באתר LYFE את עבודות החפירה ודיפון השטח, והסכם הבנייה יאפשר את התחלת הבנייה של שני המגדלים. צפי סיום הבנייה: 2022, שלש שנים וחצי מהתחלת הבנייה, כאשר צו תחילת העבודות צפוי להתקבל בסוף החודש הנוכחי.

באתר קיימות זכויות בנייה לכ-200 אלף מ"ר, ועתה מבקשות 'דן' ו'אשטרום' לקבל מעיריית בני ברק היתר לבניית מגדל שלישי, בהיקף של 90 אלף מ"ר.

'אשטרום' שתבצע את עבודות הבינוי בפרויקט LYFE צפויה להכניס כ-900 מיליון שקלים צמודים למדד תשומות הבנייה, כולל מע"מ, שישולמו לה לפי התקדמות קצב הבנייה. במידה ולוחות הזמנים בפרויקט יישמרו תהיה 'אשטרום' זכאית לבונוס של 5 מיליון שקלים.

נציין כי לפני כעשרה ימים רכשה קבוצת דן (דן קפיטל) מחברה-נכדה של 'דלק', בכ-520 מיליון שקלים, את מתקן ההתפלה בשורק.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה