דק סינטטי – נעים להכיר!

כמו לכל דבר בחיים, יש יתרונות וחסרונות שונים. ההחלטה המושכלת היא אישית וכזו שלוקחת בחשבון את צרכיהם של דיירי הבית ומתחשבת בחלל הקיים בחצר

דק. תבחרו נכון

כל אחד ואחת מאתנו מכירים את הסיטואציה בה הוא או היא עומדים בפני שיפוץ הבית או שפתאום מתחשק להם לשנות ולרענן. אחת הדרכים המדהימות והפרקטיות לשדרג את חצר הבית היא בנייה של דק סינטטי. רוצים לפנק את עצמכם בדק חדש אך מבולבלים לנוכח האפשרויות בשוק? אם זו הנקודה שבה אתם נמצאים, הדברים הבאים מוקדשים לכם.

ישנם דקים סינטטיים ודקים מעץ. לשני סוגי הדקים, כמו לכל דבר בחיים, יש יתרונות וחסרונות שונים. ההחלטה המושכלת היא אישית וכזו שלוקחת בחשבון את צרכיהם של דיירי הבית ומתחשבת בחלל הקיים בחצר. המאמר שלפניכם, עוסק בבחירה בדק סינטטי.

דק סינטטי

עמידות מפגעי מזג האוויר – מאחר והוא עשוי מתערובת חזקה של פלסטיק ושבבי עץ, הדק הסינטטי עמיד מפני פגעי מזג אוויר. החומרים מהם הוא מורכב עוזרים לדק לשמור על מראה דומה למראהו ביום שנבנה, גם לאחר זמן רב מפני שהם לא מאפשרים לו לדהות. בנוסף לכך, הדק יכול להיחשף לשמש חזקה או לרטיבות מבלי שהדבר ידרוש חידוש תקופתי או צביעה.

הגנה מפני מזיקים – בזכות העובדה שהדק הסינטטי אינו עשוי מעץ טבעי, אין צורך למרוח אותו בחומר מיוחד שדוחה מזיקים ובעלי חיים אחרים מפני שהם אינם נמשכים אליו.

ניקיון – אין שום חובה לנקות את הדק בצורה מיוחדת או לשייף אותו מחדש. מספיק לנגב אותו עם מטלית מידי תקופה והוא יבהיק מניקיון.

קשת צבעים רחבה – יתרון נוסף של הדק הסינטטי של הוא שהתחום מתאפיין בקשת הצבעים הרחבה ממנה ניתן לבחור וכך להתאים את העיצוב של הדק בצורה מושלמת לטעמכם האישי.

איכות הסביבה – בעשורים האחרונים המודעות לאיכות הסביבה ואקולוגיה עולה בצורה ניכרת. גם כאן ניתן לדבר בשבחו של הדק הסינטטי שמורכב מחומרים ממוחזרים ואין צורך בכריתת עצים על מנת לייצר אותו.

 

אז הכל מושלם?


עם כל היתרונות שמנינו עכשיו, לבחירה בדק סינטטי ישנם גם חסרונות. ביום חם למשל, הדק עשוי להתחמם מאחר והוא עשוי מחומרים מסוימים שקולטים שמש ומתחממים מאוד. במצב כזה, לא יהיה ניתן לדרוך על הדק ברגליים יחפות. מצד שני, פתרון אפשרי לבעיה זו יהיה לבחור דק בצבעים בהירים אשר מתחממים פחות בקלות. זאת ועוד, על מנת להתקין דק סינטטי יש צורך לפנות לאיש מקצוע.
ישנם אנשים המעדיפים לבחור בדק מעץ מאחר וקיים היצע רחב של עצים לבחור מהם, יותר נעים לדרוך על החומר ממנו הוא עשוי, העץ נותן לדק מראה ייחודי משלו וישנם דקים מעץ שניתן להרכיבם בעצמכם.

כך או כך, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע מומחים על מנת לבחור דק שיתאים לצרכים שלכם ולחלל העומד לרשותכם. חשוב לערוך תכנון מוקדם של העיצוב הרצוי, להבין מה דורשת ההרכבה ואם תוכלו לעשות זאת בעצמם או שעליכם להיעזר באיש מקצוע. מי ייתן ותדעו ימים יפים על הדק שלכם, בין אם הוא דק סינטטי או דק מעץ.

 

כתיבת תגובה