דרושות: מכונות איסוף אוטומטיות ודחסניות ליישום ‘חוק הפיקדון’

ההיערכות להחלת חוק הפיקדון על בקבוקי 1.5 ליטרים ומעלה • בהמשך להחלטת השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל להרחיב את חוק הפיקדון, המשרד פונה לציבור לקבל מידע על מכונות איסוף אוטומטיות ודחסניות של מכלי משקה שיוצבו בנקודות איסוף מרכזיות

מדפי בקבוקי שתיה ברשתות | צילום אילוסטרציה: mandritoiu, שאטרסטוק

בחודש אוקטובר האחרון קבעה השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, כי חוק הפיקדון יורחב כך שיחול גם על מכלי משקה הגדולים, בנוסף לחובת הפיקדון על הבקבוקים הקטנים הקיימת היום. לאחר השלמת המהלך והחלת חוק הפיקדון, כלובי הבקבוקים (המיחזוריות) ייעלמו מהרחובות ויוחלפו במכונות איסוף והחזרת פיקדון אוטומטיות שיוצבו בסופרמרקטים ובנקודות איסוף מרכזיות.

כחלק מתהליך ההיערכות ולשם השלמת המהלך, המשרד פונה כעת לציבור לקבלת מידע על מכונות איסוף אוטומטיות ודחסניות של מכלי משקה. הפנייה מתייחסת למכונות איסוף המסוגלות לאסוף מכלי משקה מסוגים שונים, לרבות מכלי משקה הגדולים מ- 1.5 ליטרים.

250/200 סייד בר + קובייה

המשרד מבקש לקבל מידע טכני כללי אודות המכונות והציוד הקיימים בשוק; מידע אודות סוגי הבקבוקים ומכלי המשקה אותם המכונה מסוגלת לקלוט; מידע בדבר שיטת ההפעלה של המכונה ואופן ביצוע ההחזר הכספי לצרכן; מידע בדבר אופן המעקב והדיווח אחר כמות, סוג ומשקל מכלי המשקה שנאספו במכונה באמצעים מקוונים; קבלת מידע אודות דרישות התחזוקה והתפעול השוטף של המכונה; מידע אודות התקנות ותפעול מכונות דומות של הספק בארץ ובעולם, ובפרט בדבר פריסתם במקומות שונים בעולם לרבות פריסה במרחב הציבורי וקבלת מידע בקשר לסוגי ההתקשרויות השונים מול הלקוחות (כגון: רכישה, ליסינג, מתן שירות וכו’).

המשרד מעוניין לבחון וללמוד את נושא הצבת מכונות איסוף בפריסה רחבה במרכולים, מוסדות ציבור, נקודות איסוף מרכזיות ועוד. המידע שייאסף במסגרת הפנייה לציבור ייבחן לצורכי יישום חוק הפיקדון גם על מכלי משקה 1.5 ליטרים. המכונות שעליהן מתבקש המידע צריכות להיות בעלות יכולת איסוף והחזרת פיקדון לכלל מכלי המשקה שיהיו תחת חוק הפיקדון, לרבות המכלים שכבר כיום בתחולת החוק.

Inner article

המשרד יבחן את המידע שיתקבל, ולפיו יגבש את מנגנון התמיכה בבעלי העניין ברכש מכונות והצבתן לפי מדיניות השרה להגנת הסביבה.

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: “אנו בשלב הביצוע של ההחלטה שקיבלתי בדבר הטלת פיקדון גם על מכלי משקה גדולים. אנו משתפים את הציבור ופונים לקבל מידע על מכונות אוטומטיות שאותן יציבו בסופרמרקטים ובנקודות איסוף מרכזיות. בצורה זו השירות לציבור ישתפר בהפרדת הפסולת למיחזור, כך שכולנו נוכל לקבל את דמי הפיקדון בצורה מהירה ונוחה”.

עוד פרטים באתר מנהל הרכש הממשלתי.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה