דרמה בתיק 4000: בכירים בבזק נעצרו הבוקר

בכירים בבזק ומקורבים לרה”מ נעצרו הבוקר לחקירה, ביניהם נושאי משרה בחברה, בכיר בשירות הציבורי, ויועץ תקשורת מוכר. המעצרים בחשד ליחסי תן וקח בין נתניהו לאלוביץ’. מסביבתו של ראה”מ נמסר “טענה שקרית”

שאול אלוביץ, צילום: יח"צ

תיק 4000 מתפתח: יחידת להב 433 של המשטרה בשיתוף עם הרשות לניירות ערך עצרו הבוקר (א) בכירים בחברת בזק. המעצרים באים בעקבות ראיות חדשות שמצאה הרשות לניירות ערך במסגרת תפקידה בחקירת פרשת בזק שהעלו חשדות לביצוע עבירות נוספות. מדובר בהתפתחות דרמטית בתיק שנוהל עד עתה רק ברשות לניירות ערך וכעת מעורבת בו גם המשטרה. על הפרטים הוטל צו איסור פרסום למשך 48 שעות.

בפרשת בזק שנפתחה ביולי האחרון נחקרו בכירים בחברה ביניהם בעל השליטה שאול אלוביץ’ בנו אור אלוביץ’ ורעייתו של הבן אורנה אלוביץ פלד. בנוסף נחקרה גם מנכלי”ת בזק סטלה הנדלר  ועוד רבים. עד כה נמצאה תשתית ראייתית לכאורה להעמדה לדין של בכירים בקבוצה, ובהם בעל השליטה, שאול אלוביץ’; המנכ”לית, סטלה הנדלר; ובכירים נוספים, לרבות מנכ”ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר; בחשד שביצעו שורה של עבירות על-מנת להיטיב עם מצבו של בעל השליטה ועל חשבון המשקיעים.

כעת נפתח התיק מחדש בחשד חשד ליחסי תן וקח בין נתניהו לאלוביץ’ וסיוע שלטוני תמורת סיקור חיובי – דברים שעד כה לא נחקרו ברצינות ולעומק. השלמות החקירה והרחבתה נגעו בין היתר לחשד שההטבות לקבוצת בזק ניתנו בין היתר על-ידי מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגעו גם לסיקור חיובי באתר וואלה.

מסביבתו של ראש הממשלה נשמעה הטענה כי מדובר שוב בטענות שיקריות וכי ראש הממשלה מעולם לא פעל לטובתו של אלוביץ’ ובזק ולא קיבל שום טובות הנאה מהם.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה