דרעי ביקש לפנק את הפריפריה המוחלשת, וגשל היה הביצועיסט

כשהשר דרעי נכנס למשרד הפריפריה, הוא הוביל בליץ חקיקתי מזורז שנראה היה לרגע כסעיף שולי – אבל בפועל הביא להזרמת תקציבי עתק ומאות אירועי תרבות לערים החרדיות • שלום וגשל הוא הביצועיסט שהשלים את המלאכה – וגם השפיע

שלום וגשל ומוישי רוט באולפני רדיו 'גלי ישראל' | צילום: פייסבוק

בשנים האחרונות, המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשותו של השר אריה דרעי, הרחיבו את המונח 'פריפריה' בצורה שתאפשר לנתב תקציבים מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל, גם לערים כבני ברק, ירושלים, ביתר ומודיעין עילית.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

לחצו כאן למעבר לדירוג 'המשפיעים' המלא של 'ביזנעס'.

שר הפנים העביר תקנה שמגדירה את הערים המוחלשות דוגמת בני ברק ומודיעין עילית כערי פריפריה. כך הצליחו להעביר תקציבי תרבות ענקיים בכל שנה ושנה, כאשר בשנה האחרונה הדבר הגיע לשיא.

חלק גדול מהתקציבים שיצאו, אכן הגיע לטובת הציבור. כך למשל בימי בין הזמנים זכו תלמידי הישיבות ליהנות ממופעים של גדולי הזמר החסידי, וכל זאת ללא עלות, או בעלות סמלית בלבד.

למעשה, גדולי הזמר החסידים, מופיעים גם באירועי 'בין הזמנים' של ש"ס, שנדמה לרגע כי שכחה את שורשיה המזרחיים האותנטיים.

האמרגן והמפיק שדרכו זרמו רוב התקציבים לרוב רובם של המופעים, הוא שלום וגשל, המנכ"ל והבעלים של חברת VMP הפקות, המייצג מספר אמנים מובילים במגזר החרדי, כמו תזמורת 'המנגנים', שמילי אונגר, נפתלי קמפה, מרדכי בן דוד, מיילך קאהן, שלומי גרטנר ועוד הרכבים ואמנים מובילים במגזר.

השיא מבחינתו של וגשל הוא בחגי תשרי, בהם שמו של וגשל מתנוסס על כמה הפקות בו זמנית כמפיק אחראי. למעשה, מדובר בדבר שטרם נראה כמותו, בו מפיק אחד חולש על רוב רובם של אירועי התרבות של המגזר וחייבים לציין את העובדה שהוא מביא תוצאות. הקהל דורש, מקבל, נהנה ומודה על מה שהוא מקבל.

למעשה, 2018 הייתה תור הזהב של התרבות החרדית, בעיקר בגלל המשרד לפיתוח הנגב והגליל שהפך למשרד התרבות החרדי דה פקטו. לאור מערכת הבחירות הקרובה, יהיה מעניין לראות מי יכהן כשר הבא לפיתוח הנגב והגליל, והאם הוא ימשיך את הקו של השר הנוכחי אריה דרעי שניתב את רוב תקציבי המשרד למקומות שאינם נגב ואינם גליל.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה