האגרה יקרה? לפחות התשלום נוח: מהיום, פנגו בכביש 6

פנגו מתרחבת בכבישי האגרה והחל מהיום תאפשר האפליקציה תשלום ורישום לכביש 6 חוצה צפון החדש באמצעות פנגו • השבוע דווח ב'ביזנעס' על הכעס בגליל המערבי בשל התעריפים הגבוהים של כביש 6 החדש לצפון

פנגו - גם בכביש 6 | צילום: יח"צ, עיבוד תמונה: ביזנעס

חברת פנגו הודיעה הבוקר כי תאפשר רישום ותשלום לנסיעות בכביש החדש 6 חוצה צפון שייפתח בימים הקרובים באמצעות האפליקציה שלה. נהגים שיהיו מעוניינים להירשם ולעשות מנוי ללא עלות לכביש 6 חוצה צפון יוכלו לעשות זאת בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציית פנגו, או דרך המוקד הטלפוני של פנגו.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

technion-box

בהודעת פנגו צויין כי התשלום באפליקציית פנגו על השירות מתבצע רק בתום הנסיעות בפועל שנרשמות על פי מצלמות זיהוי מספר הרכב, כך שנהגים שלא ביצעו נסיעות לא ישלמו כלל. כמו כן, כל המנויים שירשמו לכביש באמצעות אפליקציית פנגו ישלמו מחיר זהה לחלוטין למנויים אחרים, כשהמנויים של פנגו יוכלו לקבל פירוט של כל החיובים על כל הרכישות באמצעות האפליקציה שלה.

פנגו הוסיפה והדגישה כי כביש 6 חוצה צפון מצריך רישום מכל ציבור הנהגים בישראל וכי נהגים המנויים לכביש 6 הקיים חייבים גם הם להירשם כמנויים באופן נפרד לכביש 6 חוצה צפון. במהלך השנה הקרובה צפויים להירשם לשירות מאות אלפי נהגים באמצעות אפליקציית פנגו.

עלות הנסיעה לרכב פרטי במקטע הראשון שיפתח (יוקנעם) יעלה 2.38 שקלים בשעות רגילות ו- 4.16 שקלים בשעות העומס. תשלום ורישום באמצעות פנגו לנסיעה בכביש 6 חוצה צפון חוסך לנהגים את עמלת הגבייה בסך 1.18 שקלים לכל נסיעה ובעלות הסופית שישלמו נהגים שאינם מנויים על הכביש – בכ-25%-50%.

"החלטות נסיעה ספונטניות של מנויים שאינם רשומים לכביש 6 צפון, יעלו לנהגים יותר ואילו הרישום באמצעות אפליקציית פנגו הוא חינמי ולא כרוך בעמלה כלשהי", אומרים הבוקר בפנגו. "מעבר לחיסכון הכספי שירות כבישי האגרה של פנגו חוסך את תהליך הרישום באתרי כבישי האגרה, בנוסף האפליקציה מרכזת את הנסיעות והחיובים של כבישי האגרה במקום אחד, מעקב פשוט ונוח. יחד עם זאת, החשבוניות מתקבלות באופן מידי בסיום כל נסיעה, למייל שהוזן בפנגו".

הכביש החדש פותח שער חדש לצפון ומתפרס על פני 22 קילומטר וכולל שלוש מנהרות באורך 5 קילומטר. המקטע הראשון בכביש הוא מקטע יוקנעם, בין מחלף יוקנעם למחלף תל קשיש, עוקף את "מסדרון יוקנעם" וצומת התישבי הפקוק ויוצר ציר תנועה ראשי ומהיר המחבר בין מרכז לצפון הארץ. המקטע השני שיפתח בהמשך מחבר בין מחלף העמקים למחלף סומך. מקטע זה יהווה אלטרנטיבה מהירה וקצרה למחלף יגור לנוסעים מאזור צפון מזרח (עכו, נהריה והקריות) לכיוון מרכז הארץ וכמובן גם לנוסעים ממרכז הארץ לכיוון צפון.

6 חוצה צפון הוא כביש האגרה השני בישראל שבו ניתן לשלם באמצעות פנגו ומתווסף לנתיב המהיר לתל אביב שזכה להצלחה גדולה והצטרפו אליו דרך היישומון  כ-150 אלף נהגים עד היום. "הכניסה של פנגו לתשלום בכביש 6 חוצה צפון הינה המשך ישיר להעמקת סל השירותים הדיגיטליים של פנגו לנהגים גם בעולמות הרכב והדרך, אחרי שכבר הפכה לפלטפורמת התשלום על חניה המובילה בישראל מבחינת הורדות ושימושים", אומרים ל'ביזנעס' בחברה. "לפנגו מעל ל-1.9 מיליון משתמשים פעילים ומשלמים שעושים שימוש במגוון השירותים שמציעה האפליקציה כמו צייד החניה, פנצ'ר, חילוץ, שטיפת רכב ותשלום על חניה בכחול לבן וכ-200 חניונים ברחבי הארץ".

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו, אמר הבוקר כי "חשוב להדגיש שנהגים הרשומים כמנויים בכביש 6 חייבים ברישום לכביש החדש. בשנים הקרובות ייפתחו כבישי אגרה נוספים בישראל ואנחנו נשמש כאפליקציית התשלום המובילה בישראל לאותם הכבישים. בנוסף לחיסכון בעלויות הנסיעה, הרישום באמצעות יסייע גם לריכוז וניהול של כלל הוצאות הנסיעה בכבישי האגרה באמצעות האפליקציה".

לדברי הראל חנין, מנכ"ל דרך נוף מפעיל הכביש, כביש 6 חוצה צפון הינו הכביש המתקדם ביותר בארץ שייתן חוויית נהיגה ברמה הגבוהה ביותר ויסייע בפתיחת הצירים העמוסים בצפון. "אנו שמחים לצרף את פנגו לסל פתרונות התשלום הנוחים והמהירים של הכביש, ובטוחים שהדבר יגביר את נוחות השימוש בכביש", אמר חנין. "הלקוחות שיירשמו ייהנו מתעריף נמוך יותר מלקוחות מזדמנים, ואין צורך בהתקן מיוחד או בביקור במרכז השירות. נרשמים בקליק וחוסכים כסף".

inner

אגרה יקרה וכפולה

כזכור, השבוע דווח ב'ביזנעס' על כך שהאגרה תהיה גבוהה לנוסעים הקבועים ובוודאי שלמזדמנים. אמנם לא באותם תעריפים גבוהים כמו של מנהרות הכרמל שנסיעה של כמה דקות בשני המקטעים שלה לנוסע מזדמן עשוייה לעלות 19.90 שקלים. עם זאת, בשעות השיא במקטע יקנעם המחיר יעמוד על 4.18 שקלים ובשעות השפל 2.39 שקלים, במקטע סומך בשעות השיא 2.98 שקלים ובשעות השפל 1.79 ונסיעה בשני המקטעים יחד תעמוד על 5.73 שקלים בשעות השיא ו-3.36 שקלים בשפל.

יצויין כי המקטעים הבאים של הכביש לכיוון אחיהוד ושלומי יהיו בחינם, כפי שנהוג בכביש 6 בדרום הארץ – במטרה להקל על תושבי הפריפריה.

ביום ראשון הקרוב יחנכו הקטעים הראשונים של כביש 6 החדש לצפון. הקטעים היו יכולים לחבר בין הצפון למרכז הארץ ולהביא בשורה תחבורתית של ממש לפריפריה, אך תמחור הקטע הצפוני לא יאפשר לכולם להשתמש בו. החלק הצפוני הינו החלק היקר ביותר בכביש 6, ממחלף עירון ועד מחלף עין תות. מדובר בפער משמעותי לעומת קטע הכביש בדרום הארץ שהוא חינמי לכל, וגם לעומת הקטעים בתשלום במרכז הארץ. אם זה לא מספיק, הקטעים החדשים יהיו בניהול חברה חדשה שתגבה תשלום נוסף ונפרד, ובהתאם כפל החברות יגדיל את עלויות הנסיעה ויכביד על יוקר המחייה בצפון.

לדברי מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי, יעל רון, "מדינת ישראל מצהירה בתקשורת שהיא בעד פיתוח הגליל ובפועל מקפחת את תושבי הצפון. במשך שנים חיכינו לכבישים חדשים שיקלו את עומסי התחבורה הקשים שיש באזור, ועד שפותחים כביש חדש דורשים מאתנו לשלם עליו משמעותית יותר מתושבי המרכז. לא מתקבל על הדעת שבדרום הארץ זוכים התושבים ליחס אחד ובצפון זוכים התושבים ליחס אחר. משרד התחבורה שכח אותנו והשאיר את תושבי הצפון לעמוד בפקקים לעשור נוסף".

גם ח"כ ישראל אייכלר הגיש שאילתה לשר התחבורה ישראל כץ בנושא האגרות בכביש, ובה תמה על כך ש"בימים האחרונים קיבלו מנויי כביש 6 הודעה על הקטע החדש בצפון הארץ שייפתח בקרוב לנהגים מיקנעם ועד סומך. המקטע החדש יהיה בבעלותה של זכיינית בשם '6 חוצה צפון'. אלא שאם עד כה החיוב המקסימלי בכביש היה עד ארבעה מקטעים. מעתה יחויבו הנוסעים חיובים נוספים על מקטעים בדרך החדשה.

"בנוסף", טען אייכלר, "לקוחות רבים אינם מודעים לעובדת קיומה של החברה המחזיקה בזכיינות החלק הצפוני – ובשל כך יצברו חיובים נוספים כתוצאה מחשיבה מוטעית כאילו יש להם כבר מנוי לכל הכביש. מדוע לא עושים מנוי כללי לכל כבישי האגרה, כמו בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם, שאיתו אפשר לעבור בכל הכבישים של כל החברות?"

לדברי שר התחבורה, בתשובה לשאילתה, עמדת משרדו היא כי אכן ניתן לאחד בין הזכייניות אך לדבריו, משרד האוצר הוא שהתנגד לכך. "יש ליצור מנגנון חיוב כללי על ידי משרד התחבורה שיחלק את האגרה בין החברות. בכך יש לתקן את העוול אחת ולתמיד ולהפוך את כל כבישי האגרה ליחידת חיוב אחת כפי שמקובל ברוב העולם", כתב אייכלר למשרד האוצר, אך טרם נענה.

side

כתיבת תגובה