האיחוד האירופי קנס את מאסטרקארד ב-570 מיליון יורו

עוד קנס ענק באירופה: ענקית האשראי נקנסה בסכום של 570 מיליון אירו • מה גרם לקנס המשמעותי, וכמה זמן לקח מתחילת החקירה עד סופה? • הרגולטור האירופי בפעולה

אילוסטרציה. צילום: יח"צ

לאחר שמנעה מלקוחותיה עמלות זולות, נקנסה ענקית האשראי מאסטרקארד בסכום של 570 מיליון יורו (כמעט 650 מיליון דולר).

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

הקנס ניתן בסופה של חקירה שהחלה עוד בשנת 2013, בעקבות מניעת ענקית האשראי מלקוחותיה הקמעונאיים לנצל עמלות זולות יותר עבור שירותי הסליקה, שניתנו ע”י בנקים שונים באירופה.

מאסטרקארד הכריחה למעשה את הקמעונאיות לשלם לה יותר עבור שירותים שיכלו לקבל יותר בזול, והדבר השפיע לאורך זמן על העמלות ששילמו בסופו של דבר רוב משתמשי מאסטרקארד באירופה.

למעשה, כבר ב-2015 נחקק חוק בנושאי אשראי באירופה, שביטל את המגבלות שהטילה מאסטרקארד על לקוחותיה. אולם כאמור, כאן מדובר על חקירה שנפתחה עוד ב-2013.

מאסטרקארד עצמה, נערכה לאפשרות שיוטל עליה קנס של עד מיליארד דולר. קנסות כאלה לא נדירים באיחוד האירופי שיכול להטיל קנסות עד עד 4% מהמחזור השנתי של כל חברה. בפועל, הקצתה החברה 650 מיליון דולר לתשלום הקנס, שעומד פחות או יותר על אותו סכום. הרשויות באירופה מסרו כי הקנס הסופי הופחת בעשרה אחוזים, בעקבות שיתוף הפעולה בין מאסטרקארד לרשויות האירופיות.

החברה מסרה לאחר ההודעה כי תיקנס, כי מדובר בהתנהלות של החברה שהייתה קיימת רק בעבר, וכי משך הזמן הכולל בו התנהלו בצורה כזו היא שנתיים בלבד. במאסטרקארד אמרו כי הפעילות השוטפת והתקינה של החברה תימשך כרגיל.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה