“האיקאה של דובאי” בוחנת כניסה לישראל

‘דנוב הום’, מקבוצת דנוב (Danube) מדובאי, שנחשבת מרשתות הקמעונאות המובילות במזרח התיכון בתחום עיצוב ואחזקת הבית לצד חומרי בניין ועוד – בוחנת כניסה לישראל | אם תגיע לישראל, זו תהיה עלייה נוספת של אחת מרשתות הקמעונאות המובילות במזרח התיכון בתחום של עיצוב הבית, ריהוט בית וגן, אביזרי מטבח, אמבטיות ושירותים ועוד | מחזור מכירותיה עומד על 1.3 מיליארד דולר בשנה

בדרך לארץ. קבוצת דנוב | צילומסך מאתר החברה

חברת דנוב (Danube) שהוקמה ב- 1993 על ידי ריזוואן סאג’אן (Rizwan Sajan) כחברת מסחר שבסיסה בדובאי ופועלת כיום ב-8 מדינות בתחומי אחזקת הבית ועיצובו לצד חומרי בניין – שוקלת הגעה לישראל. ב-2019 החברה רשמה מחזור של 1.3 מיליארד דולר והיא פעילה כיום באיחוד האמירויות, ערב הסעודית, עומאן, בחריין, קטאר, כווית, הודו וסין. פעילותה עוסקת בשני סגמנטים עיקריים. המותג המוביל, דנוב הום (Danube Home) מציע יותר מ25,000 מוצרים לעיצוב ואחזקת הבית – כולל רהיטי גן, אביזרי אמבטיה ועוד, ומותג נוסף עוסק בחומרי בניין. ב-2018 דורגה על ידי פורבס בין חברות הנדל”ן המובילות במזרח התיכון.

עתה, החברה שוקלת כאמור הגעה לישראל, לאחר מאמצים שעשה משרד הכלכלה במסגרת המאמצים להורדת יוקר המחייה.

250/200 סייד בר + קובייה

כזכור, שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הנחתה את מנכ”ל משרדה, ד”ר רון מלכא, לפעול להבאת רשתות קמעונאיות לישראל שיגבירו את התחרותיות בשוק הישראלי. במסגרת מפגשים שהתקיימו במהלך החודשים האחרונים עם מספר רשתות קמעונאיות, נפגש בין היתר, מנכ”ל המשרד, עם בכירים מקבוצת דנוב.

ריזוואן סאג’אן (Rizwan Sajan) הבעלים המייסד והיו”ר של הקבוצה, ציין במפגש, כי בקבוצה מבינים היטב את פוטנציאל כוח הקניה של הצרכן הישראלי אל מול היכולת שלהם להוות אלטרנטיבה זולה יותר בהשוואה לשחקנים המקומיים.

כתוצאה מביקור זה, החל תהליך מואץ של החברה להתקדמות בבחינת הקמת פעילות בישראל והוקם צוות עבודה משותף לקבוצת דנוב עם מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ויחידות נוספות, על מנת לקדם את התהליך. במסגרת זו, תבקר הנהלת החברה בישראל בקרוב, ותקיים סיורים ופגישות מקצועיות עם גורמי מפתח בשוק הקמעונאות.

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי אמרה, כי “אנו נחושים לפעול לפתיחת השוק הישראלי לתחרות ופועלים למול שחקנים גלובאליים בשוק הקמעונאות על מנת לעודד את כניסתן לשוק. כניסת רשתות שיווק חדשות תוביל להגדלת ההיצע, הורדת יוקר המחייה וחיזוק כוח הקנייה של הצרכן הישראלי. הנספחים הכלכליים של משרד הכלכלה והתעשייה ברחבי העולם פועלים בחודשים האחרונים למשיכת שחקנים גלובאליים ואת תוצאות המאמץ אנו מתחילים לראות לנוכח גילויי ההתעניינות של רשתות מחו”ל בכלכלה הישראלית”

Inner article

מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד”ר רון מלכא אמר, כי “לחברה מגוון רחב של מוצרים איכותיים במחירים זולים משמעותית – בפער של עד מאות אחוזים – ביחס למוצרים דומים הנמכרים בישראל. רפורמת הייבוא אותה אנו מקדמים, המאמצת תקינה בינ”ל ומאפשרת יבוא סחורות ומוצרים על בסיס הצהרה, הופכת את השוק הישראלי לנגיש יותר עבור חברות קמעונאות גלובליות ומאפשרת גם לשחקנים מקומיים לחסוך בעלויות יבוא ותקינה. עצם הענין הרב שמגלות חברות אלו בכניסה לשוק הישראלי ועם מימוש כוונות אלו, יבטיחו כי המאמצים להסרת חסמי הסחר והוזלת תהליכי היבוא יובילו לתחרות על ליבו וכיסו של הצרכן ואנו פועלים מול רשתות קמעונאיות נוספות ברחבי העולם על מנת להביא אותן לשוק הישראלי”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה