האיש העשיר בעולם עוד יותר עשיר

פחות משבוע אחרי שהאנליסט אדם ג'ונס מהתאגיד האמריקאי 'מורגן סטנלי', צפה כי חברת החלל תוביל את הונו של אילון מאסק, האיש העשיר בעולם, אל מעל לטריליון דולר – דווקא עסקה של 'טסלה' מובילה אותו אל היעד | 'הרץ' חתמה על רכישת 100 אלף רכבים חשמליים לצי ההשכרה שלה | המנייה של טסלה הגיבה בזינוקים ואיתה גם ההון של בעליה, אילון מאסק

טסלה | צילום: pexels מקור: pixbay

ארבעה חודשים בלבד אחרי שכמעט פשטה רגל, הודיעה אתמול ענקית השכרת הרכב העולמית 'הרץ' כי הזמינה 100 אלף מכוניות חשמליות של 'טסלה'. זו היא ההזמנה הגדולה ביותר אי פעם ללקוח יחיד של רכב חשמלי. המטרה הסופית של 'הרץ', היא הפיכת צי רכבי ההשכרה של החברה לחשמלי.

העסקה מוערכת במעל ארבעה מיליארד ומאתיים מיליון דולר והרכבים יסופקו עד סוף 2022. מניית 'טסלה' הגיבה בזינוק של כ-13%.

זה קרה הרבה לפני הציפייה לכך: למעשה, רק בסופ"ש האחרון פורסם ב'גרדיאן' הבריטי כי מנכ"ל 'טסלה' אילון מאסק עומד להיות הטריליונר הראשון בעולם. לא רק בגלל 'טסלה' – אלא משום עסקי החלל שלו, בחברת 'ספייס X' והחללית שהיא מייצרת: לפי צפי שפרסם האנליסט אדם ג'ונס, מהתאגיד האמריקאי 'מורגן סטנלי', הכנסותיה הגדולות של החברה עתידות להפוך את מאסק לטריליונר הראשון בעולם.

טסלה מודל s | צילום: יצרן

ואכן, רק בסוף השבוע שעבר החזיק מאסק, האיש העשיר בעולם, בהון המוערך בכ-224 מיליארד דולר, אבל עתה הונו צמח עוד, משום שמניית טסלה זינקה כאמור בכ-13% בעקבות עסקת הענק עם 'הרץ'. המנייה הגיעה בסוף יום המסחר אמש בוול סטריט, לשווי של 1,024 דולר למניה, כשבמהלך היום, הייתה בשיא של 1,045 דולר שווי כל מניה.

אלון מאסק | צילומסך מלייב מונרו, יוטיוב

ב-2018 העריכו אנליסטים כי ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון ומייסדה, יהפוך לטריליונר הראשון בעולם. בינתיים, נראה כי מאסק בדרכו לעקוף אותו – אם אכן העסקה תצא לפועל ביעד שהוצב לה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה