האם חיים כץ יעמוד לדין על עברות כלכליות?

על פי הפרסום בתקשורת, החליט היועמ"ש להעמיד את כץ לדין בעברות מרמה והפרת אמונים • פורסם שהיועץ החליט להסיר את עבירת השוחד מכתב האישום • משרד המשפטים: הדברים באחריות המפרסם בלבד

יועמד לדין? | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לפי עמית סגל בערוץ הטלגרם שלו, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צפוי להודיע בימים הקרובים, על העמדתו של שר העבודה והרווחה חיים כץ לדין, בגין עברות מרמה והפרת אמונים. עמית מוסיף שבעקבות השימוע שנערך לשר כבר באוקטובר אשתקד, הוחלט להוריד מכתב האישום את עבירת השוחד.

על פי החשד, מדובר בעברות שהתבצעו בחלקן עוד בטרם מינויו לשר, עת שימש כחבר כנסת וכיו"ר ארגון ועד העובדים של התעשייה האווירית. על פי כתב החשדות שפורסם כבר לפני שנה, לאחר שלוש שנות חקירה, כץ השפיע בתפקידיו הציבוריים לטובת ידידים וקיבל מהם תמורה. כמו כן, השתמש במידע פנים מהתעשייה האווירית, לטובת קיום עסקאות עם היועץ הפיננסי בן ארי, שייעץ באותה עת לחברת אקוויטל, שהיא חברת אחזקות ציבורית גדולה. על פי החשד, בן ארי העניק לשר כץ טובות הנאה שהניבו לו הכנסות של מיליוני שקלים, בתמורה לקידום האינטרסים שלו על ידי כץ.

בין טובות ההנאה, מידע פנים שהעביר לכץ, מתוך חברת אקוויטל בעקבותיו רכש כץ מניות, שהביאו לו תשואה גבוהה בהתאם למידע האמין. ניהול תיק ניירות ערך וניהול חשבון הנאמנות של כץ ללא כל תמורה ועוד.

על פי הערכות, ייקח עוד זמן עד שיועמד כץ לדין, מאחר ורק לאחר הודעת היועמ"ש, שטרם יצאה באופן רשמי, יש להסיר את חסינותו, דבר שיקרה מן הסתם רק לאחר הבחירות והקמת ממשלה חדשה.

ממשרד המשפטים יצאה הודעה כי "בעקבות הפרסומים בעניינו של השר חיים כץ נבקש להבהיר, כי בשלב זה טרם ניתנה החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה ביחס לשאלת העמדתו לדין. כאשר תינתן החלטה, תפורסם הודעה מסודרת לציבור, כמקובל. כל פרסום בנושא זה הוא באחריות המפרסם בלבד".

כתיבת תגובה