האם יותר למשאיות להשתמש בנתיבי תחבורה ציבורית?

באיגוד לשכות המסחר דורשים משר התחבורה לאפשר למשאיות ולרכבים המובילים משאות להשתמש בנת”צים • לין: “תשתית הכבישים נועדה אף להובלת משאות ולא רק הובלת נוסעים”

נתיב לתחבורה ציבורית. צילום: אביר סולטן | פלאש 90

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו”ד אוריאל לין, פנה הבוקר (ג’) לשר התחבורה ישראל כץ, בדרישה כי משרד התחבורה יבצע עבודת עומק כדי לאפשר למשאיות ולרכבים המובילים משאות להשתמש בנת”צים – נתיבי תחבורה ציבורית.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

לין כתב, כי “נתיב התחבורה הציבורי אינו מנוצל באופן מיטבי. ישנן שעות רבות ביום שתנועת הרכבים הציבוריים בנתיבים אלה היא דלילה ביותר ואפילו כמעט בלתי נראית, בעוד שאלה הנוסעים ברכב הפרטי עוצרים זמן ממושך בשורות ארוכות וצפופות בנתיבים הנותרים”.

לטענתו, “על מנת להגיע לניצול טוב יותר של נתיבי התחבורה הציבורית אני מציע לשקול שימוש בנת”צ על ידי רכבים מסחריים שנועדו להובלת משאות או מוצרים של צריכה שוטפת. זהו חלק חשוב מאוד בפעילות המשקית שלנו המשרתת מטרה חיונית. בסופו של דבר, תשתית הכבישים נועדה אף להובלת משאות ולא רק הובלת נוסעים”.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו על תכנון של המדינה להקים 2 חניונים ענקיים ובהם יותר מ-10 אלף חניות במטרה להרחיב את השימוש של הציבור בנתיבי התחבורה הציבורית.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה