האם משרד הביטחון יפקיר את עובדי מאפיית קרית שמונה?

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) לשר הבטחון גנץ: "קיים דיון נוסף במשרדך כדי למנוע פיטורי 120 עובדי המאפיה בקרית שמונה" • קורא לשר הבטחון לקיים דיון נוסף תוך מתן משקל מלא לכל השיקולים, ובכלל את האפשרות לדחיית תוצאות הליך המכרז, אשר נוצל למיגור התחרות בשוק לטווח הארוך תוך שהוא יביא באופן ישיר לסגירתה של המאפייה ולפיטורי כלל העובדים בה

ח"כ ינון אזולאי | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

ערב פקיעת ההארכה למאפייה המרחבית בקרית שמונה, פנה ח"כ ינון אזולאי מש"ס במכתב ששיגר היום (ג) אל שר הביטחון ח"כ בני גנץ, בעניין סכנת סגירת המאפיה המרחבית קריית שמונה.

"כתוצאה מאי זכייתה של המאפייה במכרז להספקת הלחם לצה"ל בנסיבות אלה, המאפייה תאלץ להיסגר תוך פיטורין של 120 עובדיה. סגירת המאפייה אשר פרנסה מאות בתי-אב בעיר מוכת אבטלה, צמצום התחרות והוצאת מפעל מאזור קו העימות מהשוק, עולות כדי נסיבות חריגות, לאורן מוטלת על משרד הביטחון ועל ועדת המכרזים חובה לכל הפחות לשקול את הפעלת סמכותם לבטל את המכרז, בשל ניצול העדר מחיר מינימום, ותוך מתן משקל ראוי לשיקולים ומשמעויות אלה.

250/200 סייד בר + קובייה

"פנייתי זו באה על רקע זכותו וחובתו של משרד הביטחון לשקול שיקולים רחבים יותר מהשאת רווחים בטווח הקצר (בדמות הוזלת מחיר הלחם ואף הרבה מתחת לעלות הייצור שלו), ומשרד הביטחון וועדת המכרזים מטעמו מתבקשים לשקול את ההשלכות של המכרז והפגיעה בטובת הציבור שנגרמת כתוצאה ממנו לטווח הארוך".

"נוכח כל האמור לעיל", כותב ח"כ אזולאי, "אני פונה אליך ומבקש התערבותך בנדון, ולפעול כי משרד הבטחון וועדת המכרזים יקיימו לכל הפחות, דיון נוסף תוך מתן משקל מלא לכל השיקולים שהוצבו במכתבי זה, ובכלל זה ישקלו את האפשרות לדחיית תוצאות הליך המכרז, אשר נוצל למיגור התחרות בשוק לטווח הארוך תוך שהוא יביא באופן ישיר לסגירתה של המאפייה ולפיטורי כלל העובדים בה".

Inner article

בסיום דבריו מוסיף אזולאי: "אציין לטובה את כבוד השר מיכאל ביטון אשר נמצא בקשר רציף עם המאפיה ומנסה ככל יכולתו להביא לפתרון על הצד הטוב ביותר, כמו כן, משיחותיי עם השר ביטון שמעתי על פועלך בעניין ובטוחני שכבודו יעשה הכול ע"מ שלא יפגעו מאות העובדים, שכאמור, בסגירת המאפיה הננו חורצים כלכלית את דינם לאבטלה והבאתם לפת לחם כפשוטו".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה