האסון המר במירון: אחרוני הנוסעים מפונים מההר

עד כה דווח על 44 הרוגים ויותר ממאה פצועים באירוע טראגי שנגרם במורד תלול, צוואר בקבוק ודוחק קהל • דיווח מחדר המצב של משרד התחבורה במירון כעת: אחרוני הנוסעים מהחניונים עושים דרכם הביתה בשיירה של מאות אוטובוסים שמתקדמים באיטיות עקב חסימות הצירים של המשטרה

אסון מירון | צילום: דוברות מד"א

האסון הכבד בליל ל"ג בעומר בהר מירון: ארבעים וארבעה הרוגים ויותר ממאה פצועים בעקבות הדוחק הרב, בצוואר בקבוק שנוצר ביציאה ממתחם ההדלקה של חצר תולדות אהרן.

הדוחק הכבד באחד ממתחמי ההדלקה בהר מירון שהסתיים בצוואר בקבוק אימתני, גרם לטרגדיה אדירה. מימדי האסון הכבד עודם נאמדים ולעת עתה מדווחים כוחות ההצלה במקום על אר"ן (אירוע רב נפגעים) הגדול ביותר מתולדות המדינה (אסון אזרחי). עד כה נמנו 44 הרוגים, ביניהם, ככל הנראה, גם ילדים, נערים ואברכים צעירים. גם ברגעים אלה אלפים עוד יורדים מההר כשהמשטרה מפזרת את ההמונים לתחתית ההר.

250/200 סייד בר + קובייה

בהמשך להערכת המצב במשרד התחבורה, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ תא"ל מיל' מירי רגב שוחחה הבוקר עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ועם פיקוד המשטרה בבקשה לאפשר למאות האוטובוסים של משרד התחבורה להיכנס למתחם ההר ולהשלים את פינוי הנוסעים וזאת בהמשך למערך פינוי ההמונים שפעל לאורך כל הלילה באמצעות אוטובוסים ורכבות.

האוטובוסים על ההר שמפנים את ההמונים, הבוקר, כפי שנראים במסך חדר המצב של משרד התחבורה

הפצועים פונו לבתי החולים בצפון.

להלן המספרים המעודכנים של מוקדי המידע בבתי החולים:

נהריה – 1255141

רמב"ם – 1255144

זיו – 1255161

פוריה – 1255162

חיפוש נעדרים 1201*.

שינויים רבים יורגשו בתנועת הרכבות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה