האפליקציה תותאם לחרדים וקשישים, התשלום ברב קו יימשך

משרד התחבורה פועל להתאמת צורת התשלומים החדשה באפליקציה בתחבורה הציבורית לציבור החרדי • גם בשיטת התשלום החדשה ניתן יהיה להמשיך ולשלם באמצעות הרב קו • סגן שר התחבורה ח"כ אורי מקלב במליאת הכנסת: אפליקציית התשלומים החדשה בתחבורה הציבורית תותאם גם למשתמשים שאינם בעלי טלפון חכם 

מכשירי תיקוף לרב קו | צילום: ביזנעס

בשורה לחוששים מכניסת מערכת האפליקציה החדשה לתשלומי התחבורה הציבורית שתייתר את התשלום ב'רב קו'. מתברר כי זעקת הנוסעים החרדיים כמו גם קשישים וכל מי שאינו מחזיק בטלפון חכם, הגיעה לכנסת וח"כ יעקב טסלר אִתגר את סגן שר התחבורה חבר הכנסת אורי מקלב בשאילתא בנושא.

במענה הבוקר לשאילתא, אמר מקלב כי משרד התחבורה פועל בימים אלו לבדיקת היתכנות להתאמת אפליקציית התשלומים החדשה בתחבורה הציבורית גם למשתמשי הטלפונים הכשרים. "אחד הדברים הראשונים שפעלתי בהם עם כניסתי לתפקיד הוא בנושא זה, של שיטת התשלומים החדשה בתחבורה הציבורית. ואכן, משרד התחבורה פנה לאחרונה למפתחים בתחום במטרה למצוא פתרון טכנולוגי שיענה על הצורך גם לבעלי טלפון שאינו 'חכם'", אמר מקלב במליאת הכנסת.

התשלום והתיקוף בתחבורה הציבורית באפליקצית התשלומים החדשה אינו בא להחליף את כרטיס הרב-קו, אלא לשמש אמצעי כרטוס נוסף לרב-הקו הקיים. כלומר, בפני הנוסע תעמודנה שתי אפשרות לתשלום ותיקוף – באמצעות ה"רב-קו" או באמצעות האפליקציה הסביר סגן שר התחבורה במליאת הכנסת. שני המסלולים מאפשרים לנוסע את בחירת דרך התשלום, כשלכל דרך יש יתרונות וחסרונות באופן השימוש.

"ביום הראשון שנכנסתי לתפקיד נפגשתי עם ראש הרשות לתחבורה הציבורית ודנו בנושא הזה, אנחנו לא מדברים על אמצעי חליפי אלא אמצעי נוסף כך שזה לא אחד על חשבון השני. היישומון החדש הוא לא רק מביא את הנושא של המחיר אלא בעיקר הגמישות בנסיעה והקדימה של מערך התחבורה".

Inner article

לדבריו, משרד התחבורה פרסם בקשה לחברות טכנולוגיה שיציעו כיצד ניתן להתחבר לשיטת התשלומים גם ללא מכשיר חכם. "יש רצון להתקדם ל'צ'יפ' חכם שיכלול את הכל. אחד היעדים הראשונים שלנו הוא לצמצם את הפערים היום, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת הפערים מתרחבים, ואנחנו עושים הרבה כדי לצמצם אותם. אנחנו ממצים את הכלים הטכנולוגים".

סגן השר מקלב ציין כי בעוד חודשיים תפתח לקהל האפליקציה של משרד התחבורה.

כבר היום הבהיר מקלב כי לא תהא כל פגיעה בציבור הנוסעים, ומי שיבחר להמשיך להשתמש ברב-קו יוכל לעשות זאת, וליהנות מהסדרי הנסיעה וההנחות הקיימים כיום. לשאלת ח"כ טסלר הבהיר סגן השר מקלב כי המשרד מדרבן בעלי עסקים במיוחד בפריפריה להצבת מכשירי טעינת רב קו בכדי לעזור לציבור שאינו חשוף לטכנולוגיות חדישות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה